Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92FS parça arızası
Sayın @Merak çok teşekkür ederim. Ben o yayı en son bir yıl önce sökmüştüm yay doğru takılmış. Dün farkettim horoz kurma parçasına hafif dokunsam bile horoz hemen kilitleniyor, yay proplemli sanırım.
Saygılarımla.

Alıntı

Silah yanımda olsa rahatlıkla size arıza sebebini söyleyebilirdim.
Sear tabir edilen horoz kurma parçası normal görünüyor.
Horozdaki kurma çentiklerine bakılmasında fayda var.
Aşırı pislik girmiş olabilir.
Bu tip arızalarda tek bir parça üzerine odaklanmamak gerek.
Horoz indirme tulumbası yataklalarına birikmiş tortular dahi bu tip bir sorunu tetikleyebilir.
Beretta komple montaj konusundan faydalanıp, horoz ve ilintili parçaları güzelce temizleyip monte edilmesi çözüm yolu olabilir.
Sear ve yayını söküp takabildiğinize göre diğer ameliyeleri de rahatça yapabileceğinizi ön görüyorum.
Saygılar

Alıntı

Alp ustam size e posta yolladım cevaplarsanız sevinirim.

Alıntı

Alpyesilay@hotmail.com a baktım göremedim.

Alıntı

0505 543 36 37 den de ulaşabilirsiniz.

Alıntı

Allah' a şükürler olsun bu sorunu kolayca hallettik. Yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Alıntı

Değerli dostlar, amcama ait bulundurma ruhsatlı Beretta FS92' de resimdeki parça kırımı mevcut.

Parlak parçanın dibindeki parlak kısım.  
Parçanın fonksiyonu nedir?  
Mevcut durumun çalışmaya ya da emniyete etkisi nedir?
Yeni parça nasıl tedarik edebiliriz.

Teşekkür ederim.

[Resim: IMG_1889.jpg]

[Resim: IMG_1890.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
heisenberg
İşaretli kısım.

[Resim: IMG_1890.jpg]

Alıntı

Sayın turion64;
Parçanın sağlam halinin bir fotoğrafı benim arşivden çıktı. Daha net görmenizi isterdim ancak makinemi sabitlemeden çektiğim için bu şekilde. Sürgüyü çıkarıp altına baktığınızda iğne blok emniyetini yukarı iten parçalardan biri gibi duruyor. Ben gözlemleyerek öğrenenlerdenim. Yanlışım var ise affolsun.
[Resim: parca.jpg]

Alıntı

Sn.turion64,

İşaretlediğiniz parça, sürgüdeki emniyet manivelası aşağıya çevrildiğinde, horoz kurma parçasına müdahale ederek, kurulu horozu, horoz kurma parçasından kurtararak düşüren parçadır.

Daha sağda yer alan sağlam parça iğne emniyet bloğunu açan parçadır.

Tabanca bu hali ile atışa haizdir, çalışır, ancak emniyet manivelası aşağıya çevrildiğinde horoz düşmeyecektir.

Bu parçanın en sık kırılma nedeni emniyet manivelası aşağıda, devredeyken sık sürgü manüpülasyonu yapmaktır.

Söz konusu parça değiştirilmesi izne tabi bir parça olmayıp, Stoeger 8000' modellerinde de kullanılan bir parça olduğu için, Stoeger ile irtibata geçmeniz halinde en kısa sürede tedarik edileceğini düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
fbalun, serdaraktas, Sakin, shelby, xeorx, Sabri, PersonalDefence, demirci57, heisenberg

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi