Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92FS parça arızası
Cümleten hayırlı günler.

Birkaç gün önce akşam mesai bitimi evimde Beretta 92 FS silahımı dolaba koymak için şarjörünü çıkardım. Silahımı hep boş taşırım ama emin olmak için namluyu kontrol etmek istedim ve sürgüyü çekip bıraktım, bir anda horoz sürgü ile beraber düştü. Ben silahın emniyetinin kapalı olduğunu düşündüm ama baktığımda emniyet acık durumdaydı ve tekrar sürgüyü çekip bıraktığımda tekrar horozun düştüğünü gördüm. Bunun üzerine horozu elimle kurdum ve parmağımla horozu ittiğimde horoz '' tık '' diye tekrar düştü.

Bir parçanın kırıldığını düşünerek horoz kurma parçası ve yayını kontrol etmek için parçayı çıkardım. Ben yayın geriliminde bir sorun olabilir diye içimden geçirdim ama kurma parçasının çıkardığımda parçanın üst kısmında, birinci resimde daha iyi görünüyor, yaklaşık 1 milimetrelik bir aşınma gördüm. Silahı düşürmedim ya da ne bileyim horoz kurulu iken herhangi bir zorlamaya maruz kalmadı. Gayri ihtiyari horozu kurup hatırlamadığım bir zorlama olmuş olabilir mi diye de düşünmeden edemiyorum. Sizlerin de bilgisine başvurmak istedim. Bir kaç resim ekliyorum, parça küçük olduğu için net çekemedim.

Arıza acaba bu parçadan mı kaynaklıdır? Araştırma yaptım ve bir sitede satan var ama her zaman olduğu gibi 14 dolarlık parça için 100 dolar fiyat yazmış. Brownells' de bu parçadan şu an stokta yok. Bu parçayı ülke içinde bulabilir miyim ya da bana bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Olmazsa 100 dolar ödeyip alacağım başka yolu yok.

[Resim: NqO6kQ.jpg][Resim: vEJdbp.jpg][Resim: 4gG2PJ.jpg]

Alıntı

Sn.hilmifatih

Denizli ilimizi yakın iseniz size yardımcı olurum.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın @SertanY. ben Ankara ilinde ikamet ediyorum. Şu an izinler seçimden dolayı kapalı.
Saygılarımla.

Alıntı

0505 488 43 23 numaradan ararsanız görüşelim Sn.hilmifatih

Alıntı

Sayın @SertanY. çok teşekkür ederim. Eğer izin işini halledersem sizi arayacağım.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn. hilmifatih, anladığım kadarıyla EGM personelisiniz ve silahınız zati demirbaş tabanca. İstanbul yolunda bulunan İkmal Bakım Dairesi Başkanlığı'nın Kademe bölümüne silahınızı götürün. Oradaki ustalara arızayı gösterin. Belki ellerinde parça vardır. Yok ise kendi biriminiz aracılığıyla tuttuğunuz arıza raporu ile silahınızı kademeye ulaştırın. Gerekli tamir bakım işlemleri yapılacaktır. Zaten esasen bu birimin görevi de budur.
Saygılarımla.

Alıntı

Sayın @mtaner55 kademeye göndermeyi de düşünüyorum ama o konuda pek yol bilen gösteren olmadı.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn.hilmifatih

Sn.mtaner55 'in yazdıklarını , bende size telefondan söyleyecektim Smile . Öncelikle raporunuzu yazınız, gerekli büroya silahınız ile beraber başvurunuz.Size geçici olarak başka silah vereceklerdir.Arıza il bünyesinde giderilmez ise İstanbul yolu üzerinde bulunan silah kademeye gönderilir.Burada gerekli tadilat yapılır ve deneme atışları ile beraber kontrolü bittikten sonra size tabancanız teslim edilir.Eğer tabancanız tamiri söz konusu değil ise Kriminal Laboratuvarına sevk edilir.Gelecek sonuca göre tabancanız aynı marka ve model başka bir tabanca ile değiştirilir.

Saygılarımla.

Alıntı

Parça sağlam gibi. Bence horoz kurma parçası yayını gövdeye yanlış takmışsınız. Uzun kısmı alta, kısa kısmı üst ve geriye doğru tekrar takarsanız sorununuzun giderileceğini düşünüyorum. Yayı yanlış takarsanız horoz kurulmayabilir ya da kurulu horoz kendiliğinden boşalabilir.

Alıntı

[Resim: DSC08610.jpg]

Yayın pozisyonu tam bu şekilde olmalı. Kısa kısım yukarıda fakat bombesi aşağı doğru olursa da hata veriyor.

Ayrıntılı bilgi için:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=6550

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi