Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TULA TOKAREV 33 İNCELEMESİ
TT33 klonu olan markasız, bizde Alman Parabellumu diye tanınan, Batı Almanya mamulü bir tabanca, Sayın Sertan Y. Forumdaşıma teşekkürlerimle.
Buyurun efendim.

Alıntı

Sayın Ortaç; kesinlikle size ukalalık etmek gibi bir amacım yok. Lütfen yanlış anlamayın. Markasız olduğunu belirtmişsiniz lakin markası FireBird'dür. Üretilen fabrika Doğu veya Batı Almanya'da değil Macaristan'da. Çok kısa bir süre Mısır ordusuda kullanmış bu tabancayı. Tokagypt terimini ararsanız görürsünüz. Hasbel kadar bu tabanca hakkında bilgim bu kadardır. Saygılarımla.

Alıntı

(21-05-2015, 08:14 PM)turandevlet demiş ki: Sayın Ortaç; kesinlikle size ukalalık etmek gibi bir amacım yok. Lütfen yanlış anlamayın. Markasız olduğunu belirtmişsiniz lakin markası FireBird'dür. Üretilen fabrika Doğu veya Batı Almanya'da değil Macaristan'da. Çok kısa bir süre Mısır ordusuda kullanmış bu tabancayı. Tokagypt terimini ararsanız görürsünüz. Hasbel kadar bu tabanca hakkında bilgim bu kadardır. Saygılarımla.

Ben elimdeki tabancanın üzerinde yazanları okuyorum, sizin bilgi kaynağınız nedir?
Lütfen tam bilgi sahibi olmadan yorum yapmayınız.

Alıntı

Elinize sağlık Sn.ORTAÇ.

Videonun 1,50 saniyesinde arka fonda dolaşan şahsı sanki gözüm bir yerden dişliyor Smile .

Alıntı

Sn.turandevlet

Fotoğraf kalitesi biraz düşük kusuruma bakmayın. Sn.ORTAÇ 'ın tanıtmaya çalıştığı tabancanın sürgü üzerinde bulunan yazılar.

[Resim: 101_0014_zpskcnnc3hi.jpg]

[Resim: 101_0015_zpsxqamk2cy.jpg]

Saygılarımla.

Alıntı

http://tonnel-ufo.ru/eanglish/weapon/pistol-tt-9p-tokagypt-58-firebird-t-58.php

Alıntı

Sn . turandevlet e katılıyorum. Silah bir Macar FEG yapımı firebird diye isimlendirilmiş aslında tokaygpt model 9mm kalibre tokarev temelli tabanca . İleri taşan alt şarjör ucu , horoz altı tek taraflı solda manuel emniyet mandalı , yataya paralel kabze çizgileri . Gördüğüm kadarıyla kabze yanlarında köstek halkasıda yok . Gayet tipik özellikler. Forumda hakkında bir dünya bilgi var aslında .

selamlar.

Alıntı

(22-05-2015, 12:09 AM)SertanY. demiş ki: Sn.turandevlet

Fotoğraf kalitesi biraz düşük kusuruma bakmayın. Sn.ORTAÇ 'ın tanıtmaya çalıştığı tabancanın sürgü üzerinde bulunan yazılar.

[Resim: 101_0014_zpskcnnc3hi.jpg]

[Resim: 101_0015_zpsxqamk2cy.jpg]

Saygılarımla.

Yüklediğiniz fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla Firebird- Kal 9mm-Batı Almanya ve Parabellum yazıları var.

Alıntı

Ortak akılla doğru bilgiye ulaşıldı. Başka eksiklikler de var fakat sonuçta Sn Ortaç emek vererek, zaman ayırarak yeni bir silahı tanıtmış. Teşekkürler.

Alıntı

(21-05-2015, 08:14 PM)turandevlet demiş ki: Sayın Ortaç; kesinlikle size ukalalık etmek gibi bir amacım yok. Lütfen yanlış anlamayın. Markasız olduğunu belirtmişsiniz lakin markası FireBird'dür. Üretilen fabrika Doğu veya Batı Almanya'da değil Macaristan'da. Çok kısa bir süre Mısır ordusuda kullanmış bu tabancayı. Tokagypt terimini ararsanız görürsünüz. Hasbel kadar bu tabanca hakkında bilgim bu kadardır. Saygılarımla.

Bende Sn; turandevlet'e katılıyorum Firebird ile TT 33 genelde karıştırılır Smile Tebrikler Sn; turandevlet .......

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi