Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG Sauer P320
(10-05-2015, 10:16 AM)lupus demiş ki: Glock 18 ile aralıksız, hiç soğutmadan 1200 atım; Sıkıntı yok.

Glock 17 ile 170 atımda bir en fazla 3 dakika soğutarak, 2250 atımda bir 10 dakika sahra temizliği yaparak, dört buçuk saatte on bin atım, bu şekilde dört günde kırk bin atım; Sıkıntı yok.

Canik TP 9 SF de aynı şartlarda yaklaşık on dokuz bin atım yaptı; Sıkıntı yok.

P 320 sahra sökümü esnasında kilitlendiği ve istenen vuruş hassasiyeti / dağılımı sağlayamadığı için bu testlere giremedi.

P320 benim için bitmiştir.Smile) Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Antiterör, ERDAL
Ben sig sauer p320 nin hala glock tan daha kaliteli bir silah olduğunu düşünüyorum.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı

(19-11-2015, 05:52 PM)seagull demiş ki: Ben sig sauer p320 nin hala glock tan daha kaliteli bir silah olduğunu düşünüyorum.

Saygılar

Alıntı

(19-11-2015, 05:52 PM)seagull demiş ki: Ben sig sauer p320 nin hala glock tan daha kaliteli bir silah olduğunu düşünüyorum.

Sayın seaguli, neden öyle düşünüyorsunuz? Somut veriler var mı yoksa altıncı his mi? Saygılar.

Alıntı

(19-11-2015, 06:43 PM)dr.kara demiş ki:

Sayın seaguli, neden öyle düşünüyorsunuz? Somut veriler var mı yoksa altıncı his mi? Saygılar.
Hayır bu konuyla alakalı somut bir delilim yok. Hoş o kadar mermi kullanmakta nasip olmadı iki silahlada. Fakat iki silahıda kullanma ve inceleme fırsatım oldu. Efsanelestirilmiş halk arasında bile hala hayalet silah gibi benzetme yapılan bir silah var. İnceleme fırsatı bulduğunuzda p320 nin malzeme kalitesi kesinlikle glock tan nazarımda daha üstündür. Görsellik ve modulerlik konusundan bahsetmiyorum.

Saygılar

Alıntı

Steyr M9-A1 imin de malzeme üzerindeki işçilik kalitesi Glock'tan kesinlikle daha üstündü (malzemenin kendisini analiz edecek kadar bilgim yok)
Çalışıtığı zaman Glock'tan daha iyi grupman yapıyordu ama işte çalıştığı zaman!

En iyi balık, taze balık.
En iyi silah, çalışan silah.

Alıntı

Muhakkak öyledir. Dunyada ki tüm orduların AK 47 kullanması gerek benim görüşümde.

Benim gözumde p320 nin artısı g19 dan daha fazla ve bu benim kişisel görüşüm. Glock düşmanı biride degilim. Kaçıncı mermide kırıma uğrayacak konusu kullanıcısını ilgilendirir. Benim o sayılarda mermi harcamak gibi bir amacımda yok.

Saygılar

Alıntı

Merhabalar arkadaşlar. Foruma yeni kaydoldum öncelikle ben buradan bütün forum üyelerini kutlamak istiyorum. Çünkü buranın ortamı ve paylaşımlardaki kalitenin yüksekliği beni mest etti. Bu ortamı yarattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerden öğrenecek çok şeyim olduğuna inanıyorum.
Konuya gelince. Ben bi kamu görevlisi olarak değişik çaplarda ve türlerde çok sayıda silahı deneyimlemiş birisi olarak bu silahı keyifli buldum. Tabii herkesin zevki, öncelikleri ve düşünceleri birbirinden farklıdır o ayrı konu. Hatta iki ay sonra İnşaallah elime geçecek o zaman Ankarada oturan ve inceleme videosu çekmek yahut deneyimlemek isteyen forumdaşlar olursa yardımcı olmak isterim. Hepinize saygılar, sevgiler.

Alıntı

(10-05-2015, 09:35 AM)lupus demiş ki:
(10-05-2015, 07:11 AM)pitman demiş ki: P 320 nin sökülen metal mekanizması dışındakiler silah sayılmıyormuş. Hal böyle olunca bu kitleri almak kullanmak gayet basit. Türkiye için sadece gövde boyunu değiştirmenin yasal olacağını düşünüyorum.

ABD' de silah mevzuatı BATF' nin elindedir ve BATF silahın sadece gövdesini ana parça saymaktadır. Bu nedenle ABD' de sadece gövdelerde seri numarası bulunur, BATF bunların kaydını tutar, sadece bu parçaların alımı satımı FFL gerektirir. Namlu, sürgü gibi parçalar ise herhangi bir idari işlem gerektirmeden alınıp satılabilir.

Daha önceden ülkemize ithal edilen ABD menşeli silahlarda da sadece gövdede seri numarası oluyordu. Ancak 2000 ' li yılların ortasından itibaren AGİT regülasyonları nedeni ile artık menşei neresi olursa olsun, tüm silahların sürgü, namlu ve gövdelerinde seri numarası olması isteniyor.  

P 320 yedek kabzalarla ithal edilirse bunları kullanmakta herhangi bir sakınca olmayacaktır. Ancak gövde ön namlu mihveri uzunluğu ile uyumlu olmayan sürgü ve namlu boyu zevkinize hitap eder mi, bilemem. Smile

Saygılar.

Sayın lupus bu silahı daha doğrusu p320 carry modelini malesef 15+1 şarjör kapasitesi yüzünden permi yoluyla getirdiğimizde alt gövdede seri numarası olmaması yasal olarak sorun olarak karşımıza çıkar mı?
Kısacası sayın lupus permi ile bu silahı getirmek bir sorun teşkil ediyor mu?
İlginize teşekkürler...

Alıntı

P320 Carry modelini MKEK ithal etti, ki P 320' nin sadece bu modelini ithal etti ve sattı...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, fuat_61, ismicey

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi