Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG Sauer P320
Sn Tekoğlu o slogan benim de dikkatimi çekmişti zannımca Glock pazarını hedef almışlar öyle bir slogan oluşturmuşlar.Fiyatı o dönemde satışta olan G19 dan uygundu diye hatırlıyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tekoglu
Amerikada glock killer diyorlar.İnsanlar memnun.Glockun kaliteli hali bana kalırsa.Bu arada bir glock 19 kullancısı olarak yazıyorum bunu.Yakın bir arkadaşıma aldık gayet güzel ele gelen modüler ve kaliteli bir tabanca..

Alıntı

Bin atışlık test.

Burada da kalibre ve gövde değişimi yapıyorlar. Amerika da (yada en azından videonun çekildiği eyalette) P320 nin sökülen metal mekanizması dışındakiler silah sayılmıyormuş. Hal böyle olunca bu kitleri almak kullanmak gayet basit. Türkiye için sadece gövde boyunu değiştirmenin yasal olacağını düşünüyorum. Saygılarımla.

Alıntı

Dugan Ashley de bir video çekmiş. Bu adamın videoları çok hoşuma gidiyor. Renkli bir kişilği var.

Alıntı

(10-05-2015, 07:11 AM)pitman demiş ki: P 320 nin sökülen metal mekanizması dışındakiler silah sayılmıyormuş. Hal böyle olunca bu kitleri almak kullanmak gayet basit. Türkiye için sadece gövde boyunu değiştirmenin yasal olacağını düşünüyorum.

ABD' de silah mevzuatı BATF' nin elindedir ve BATF silahın sadece gövdesini ana parça saymaktadır. Bu nedenle ABD' de sadece gövdelerde seri numarası bulunur, BATF bunların kaydını tutar, sadece bu parçaların alımı satımı FFL gerektirir. Namlu, sürgü gibi parçalar ise herhangi bir idari işlem gerektirmeden alınıp satılabilir.

Daha önceden ülkemize ithal edilen ABD menşeli silahlarda da sadece gövdede seri numarası oluyordu. Ancak 2000 ' li yılların ortasından itibaren AGİT regülasyonları nedeni ile artık menşei neresi olursa olsun, tüm silahların sürgü, namlu ve gövdelerinde seri numarası olması isteniyor.

P 320 yedek kabzalarla ithal edilirse bunları kullanmakta herhangi bir sakınca olmayacaktır. Ancak gövde ön namlu mihveri uzunluğu ile uyumlu olmayan sürgü ve namlu boyu zevkinize hitap eder mi, bilemem. Smile

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tekoglu, acemi44
Bin atımlık test sonunda polimerde erime meydana gelmiş. Acaba Glock ve HS'de böyle bir deformasyon olmuş mudur?

Alıntı

Glock 18 ile aralıksız, hiç soğutmadan 1200 atım; Sıkıntı yok.

Glock 17 ile 170 atımda bir en fazla 3 dakika soğutarak, 2250 atımda bir 10 dakika sahra temizliği yaparak, dört buçuk saatte on bin atım, bu şekilde dört günde kırk bin atım; Sıkıntı yok.

Canik TP 9 SF de aynı şartlarda yaklaşık on dokuz bin atım yaptı; Sıkıntı yok.

P 320 sahra sökümü esnasında kilitlendiği ve istenen vuruş hassasiyeti / dağılımı sağlayamadığı için bu testlere giremedi.

Alıntı

Sn Oberon glock testlerinde hiç erime görmedim.

Alıntı

(10-05-2015, 09:35 AM)lupus demiş ki:
(10-05-2015, 07:11 AM)pitman demiş ki: P 320 nin sökülen metal mekanizması dışındakiler silah sayılmıyormuş. Hal böyle olunca bu kitleri almak kullanmak gayet basit. Türkiye için sadece gövde boyunu değiştirmenin yasal olacağını düşünüyorum.

ABD' de silah mevzuatı BATF' nin elindedir ve BATF silahın sadece gövdesini ana parça saymaktadır. Bu nedenle ABD' de sadece gövdelerde seri numarası bulunur, BATF bunların kaydını tutar, sadece bu parçaların alımı satımı FFL gerektirir. Namlu, sürgü gibi parçalar ise herhangi bir idari işlem gerektirmeden alınıp satılabilir.

Daha önceden ülkemize ithal edilen ABD menşeli silahlarda da sadece gövdede seri numarası oluyordu. Ancak 2000 ' li yılların ortasından itibaren AGİT regülasyonları nedeni ile artık menşei neresi olursa olsun, tüm silahların sürgü, namlu ve gövdelerinde seri numarası olması isteniyor.

P 320 yedek kabzalarla ithal edilirse bunları kullanmakta herhangi bir sakınca olmayacaktır. Ancak gövde ön namlu mihveri uzunluğu ile uyumlu olmayan sürgü ve namlu boyu zevkinize hitap eder mi, bilemem. Smile

Saygılar.

Sayın üstadım peki firma 3 ayrı el ölçüsüne uygun gövde imkanı sunarken bunların hepsi üst gövdenin de değişmesini gerektiren kitlermi. Yani bu sadec namlununda dağil olduğu kitlerlemi mümkün. Sagılarımla...

Alıntı

Hayır Sn.Pitman, ana şase değişmiyor. Sistemin temel mantığı, pratikliği ve güzelliği de burada. Yanılmıyorsam üretici namlu mihveri boyutu ve kabza yüksekliği aynı, ancak kabza çevresi farklı ellere uygun alternatif sunuyor, ülkemiz için bu seçenek en makulü...

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi