TİSAŞ PX9 POLİMER GÖVDELİ TABANCA
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TİSAŞ PX9 POLİMER GÖVDELİ TABANCA
Sayın selcuk_01 karşısında ki tekstil fabrikası kadar dahi vizyon sahibi olmayan adamlar bu işi yapıyor ne yazık ki, Walther P88' den bahsettiğim anda herkes telefonuna ve bilgisayarına sarılıp hangi silah diye bakmaya başladılar, adamlar neyi neyden taklit ettiklerinden habersiz, bu tarz adamların yönetici pozisyonunda çalıştığını düşünürsek gerisini varın siz düşünün.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
selcuk_01
Merhabalar;

PX9 tabancasını uzun süre incelemiş biri olarak bazı konuları açıklık getirmek istedim. Öncelikle bilindiği üzere HS2000 tabancasının bir klonudur. Fakat tabanca üzerinde değişiklikler mevcuttur. Tırnak konusuna gelince içeride olan tırnak bir zahmetlidir. Şöyle ki sürgüde tırnak yerinin açılması ve tırnak formunun stabil olarak her boş kovanı aynı şekilde çıkarmasını sağlamak zordur. Yapılan değişiklikler aslında biraz katkı ile güncel versiyonu yakalamaktır. Kısacası satış danışmanı arkadaşın dediği patent mevzusu değildir. Ayrıca o arkadaşı merak ettim. Hangi kafada yaşadığını.

Vizyon konusuna gelinirse eski patronlarım olarak Ahmet Alemdaroğlu, Abdullah Erdem ve Mustafa Erdem gayet karakterli ve güvenilir kişilerdir. Eğer vizyondan kastınız laf ebeliği ise onu bilemem.

Bağcıyı dövmek değilde gerçek bilgi almak için burada değerli arkadaşlara cevap verebilirim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
selcuk_01
Sayın targek sizin bahsettiğiniz kişileri tanımam etmem, ki ziyaretim esnasında hiç biri ile karşılaşmadım ve ayrıca hiç de kötü ağırlanmadım. Bir çok yerli firma fabrika kapısından adamı içeri almaz bunu da iyi bilirim, fakat mevzu bu değil. Yaptığın iş hakkında bilgi sahibi olmak zorundasın, eğer ki ben yaptım oldu dersen sayın selcuk_01 seni almak isterken gider o çok bilindik markayı alır. Sadece bu firma için de konuşmuyorum genel itibariyle böyle ne yazık ki. Bahse konu silahı bende beğendim ve muadillerine nazaran daha temiz bir işçiliği vardı, ama sen bunu anlatmaktan aciz isen vizyonsuz da derler adama misyonsuz da derler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
selcuk_01
(05-01-2018, 09:19 AM)targek demiş ki: Vizyon konusuna gelinirse eski patronlarım olarak Ahmet Alemdaroğlu, Abdullah Erdem ve Mustafa Erdem gayet karakterli ve güvenilir kişilerdir. Eğer vizyondan kastınız laf ebeliği ise onu bilemem.

Lütfen beni yanlış anlamayın,
Kişilerin dürüstlüğü belki peygamber seviyesindedir. Bizlerin buna söyleyecek en ufak bir sözü olamaz. Fakat üretim, planlama, tanıtım, pazarlama, satış gibi ticari faaliyetlerin hiç biri patronların dürüstlüğü ile bir korelasyon oluşturmuyor. burada bahsedilen vizyon o firmanın hayal gücü ve yetenekleri doğrultusunda ilerde ulaşmak istedikleri noktayı tanımlıyor. Bu kelimenin laf ebeliği ile yakından uzaktan bir alakası yoktur ve maalesef satış konusunda firmanın pespayeliği, marka ve ürün bilinirliğini için kullandıkları kişiler maalesef çok ileriye gidemeyeceklerini gösterdiği için bizler üzülüyoruz. Yoksa dünyanın en iyi namlularını dahi üretseniz tanıtımında Kafkas Silahçısını kullanırsanız başarıya ulaşamazsınız. Burada dalga konusu olmaktan ileriye gidemez. 

Saygılarımla,

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
alpago, Murphy, tirendaz, Sabri, PersonalDefence, Sberat, sem, orpeus, burak1234, selcuk_01, Murata
Merhabalar;

Çoğunuzun iyi niyetinden hiç şüphem yok. Eğer istenilirse tabanca hakkında sor cevap olarak bilgilendirme yapabilirim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
şahin44
Sayın şahin44 de bahsettiği gibi konu tabancanın iyi olması kötü olması değil sorun tanıtımı yapan daha doğrusu yapamayan arkadaşların karşısındaki insanın birşey bilmediğini sanıp kendininde bilmediği şeyi anlatmaya çalışması daha bilgili,eğitimli,açıklayıcı olsalar daha iyi olur diye düşünüyorum. Beni tatmin eden bir tanıtım olmadığı için tercih etmediğimi söyledim.
Saygılar

Alıntı

Wink 
[Resim: konya.png]

Tisaş teknik servisi olarak kahramanımız iş başında, haydi hayırlı olsun hepimize...

Alıntı

Korku filmi gibi... Her yerde karşımıza çıkıyor.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
blacksea, PersonalDefence, şahin44, LKT, selcuk_01, burak1234, mimaslan
Sayın forum üyeleri,

PX9 model'inde tetik emniyeti olmayışı ve tetik ağırlığının 2 kg'lar civarında olmasından dolayı emniyet devre dışı iken yere düşünce patlama tehlikesi varmıdır (P320'lerdeki gibi)?

Alıntı

(02-10-2017, 08:57 PM)Yasin06 demiş ki: PX9' da aklıma takılan bir hadise, HS' lerde ki gibi kabze emniyeti olmamasından dolayı sert darbe ve sarsıntılarda P320' ler de görünen, tek hareketli iğne ateşlemeli tabancalarda kurma parçasının iğneyi salıvermesi durumu. PX9' daki manuel emniyet manivelası sadece tetiğimi boşa çıkarıyor, yoksa iğneyi de kilitliyor mu, bu risk PX9' da da var mı, silahın tetik sistemine hakim arkadaşlar merakımı giderirlerse sevinirim.

Saygılarımla.

(02-10-2017, 09:48 PM)lupus demiş ki: Sn.Yasin06,

PX9 emniyet manivelası, HS9 kabza emniyeti ile aynı fonksiyonu görüyor, iğneyi kurulu tutan parçayı kilitliyor.

HS9 kabza emniyeti tabancayı kavramayı müteakiben devre dışı kalırken, PX9' da kavramayı müteakiben atıcının ikinci bir müdahale ile emniyet manivelasını devre dışı bırakması gerekiyor. 

Aynı şekilde HS9 kabza emniyeti atıcı kabzadaki kavramayı gevşetir gevşetmez devreye girerken, PX9' da emniyet manivelasını atıcının bizzat tekrar devreye sokması gerekiyor.

Her iki tabancanın emniyet manivelaları devredeyken aynı zamanda sürgüyü de kilitliyor. 

Peki hangisi daha doğru bir yaklaşım ve çözüm? Atıcı açısından hangisi daha emniyetli veya avantajlı?  

Ateşleme / darbe elemanı ( horoz / iğne ) kurulu ve kilitli olarak taşınan, sadece tek hareketli tabancaların manuel emniyet manivelalarınının tabanca kılıfından çekilirken hangi aşamada ( henüz kılıftayken / kılıftan çeker çekmez / aşağıda hazır konumda / hedef hattında / atış yapılmadan hemen önce ) devre dışı bırakılması gerektiğinin hala tartışılagelen ve üzerinde tam bir görüş birliği sağlanamamış bir konu olduğu düşünülürse, PX9' un ancak atıcı kararı ve müdahalesi ile devre dışı kalan emniyet manivelası, HS9' un tabanca kabzası kavranır kavranmaz devre dışı kalan emniyet manivelasından daha doğru bir yaklaşım ve çözüm.

Emniyet manivelaları devrede ( emniyet konumunda, iğne kurma parçası kilitli ) bir şekilde kılıftan, belden veya elden düşme hadiselerinde, kısa sert yaylı bir susta ile, ayrı bir yatağa yerleşmiş PX9 emniyet manivelası, daha uzun yumuşak bir yay tansiyonu ile yerinde tutulan HS9 emniyet manivelasına kıyasla daha güvenli bir yaklaşım ve çözüm.

Emniyet manivelası devre dışı ve atış konumunda elden düşme hadiselerinde, kavrama baskısı kalkar kalkmaz devreye giren HS9 emniyet manivelası, sadece kurma parçası yay tansiyonu ve otomatik iğne emniyet kilidine emanet edilen PX9' a kıyasla daha emniyetli bir çözüm.

Devrede iken sürgüyü de kilitleyen emniyet manivelalarından, kavrama zaafiyeti hallerinde de atıcının iradesi dışında devreye girerek sürgü manüpülasyonlarını zorlaştırabilen HS9 emniyet manivelası, PX9 emniyet manivelasına kıyasla panik ve stres altında atıcıyı daha fazla zorlayan bir manivela.

Alt alta yazın çizin toplayın kendiniz karar verin Sn.Yasin06... Smile

Saygılar.

Konunun 5. sayfasında sorunuzun cevabı yazılmıştı Sn. Sarıkeçili yörük.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi