Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TİSAŞ PX9 POLİMER GÖVDELİ TABANCA
Sayın browning 61
Henüz gerçek bir PX9 incelemek imkanım olmadı, yakın bir gelecekte de olabileceğini zannetmiyorum.
Saygılar.
Osman

Alıntı

üstadım
2 gün önce ankara mke den couger 8000 f modelini aldım.

st9 depolarında yoktu sarsılmazın, px9 demosu problemliydi , bu etkenler zaman kaybımı engelleyerek % 90 gönlümde yatan couger i almamı hızlandırdı.

bundan sonra couger tecrübelerimi ilgili bölümden paylaşmak isterim.

px9 modelini zaman iyi yönde yansıtırsa bize,inşallah sıradaki silahımız olabilir belki..

sevgi ve saygılarımı sunarım

Alıntı

Herkese merhaba, foruma yeni üye oldum ve bu kısa zamanda çok değerli bilgiler edindim. Şimdiden çok teşekkür ederim. Benim için silah serüveni yeni başladı sayılır. Çeşitli forumlardan ve videolardan sonra bir poligona gittim. Eğitim aldım ve destek bilgi edindim. Şimdi kendime ait bir tabanca edinmek istiyorum.

Hobi ve gerekirse (Allah göstermesin) kendimi, ailemi koruma amaçlı. İlk tabancam olacak. Ayırabileceğim bütçe 2-5bin tl arasında olabilir. Uzun boyluyum. Elim orta uzun boyda. Sağ elimi kullanıp sol gözümle nişan alıyorum. Yarı otomatik bir tabanca düşünüyorum. Bu aşamada en çok tavsiye edeceğiniz tabancalar hangileri? Gidip poligonda deneyip almayı düşünüyorum. En önemli kriterim yüksek isabet oranı, geri tepmesi az, çok ağır olmaması (polimer gövde olabilir). Tutukluluk, arıza vs yapmaması. Emniyetli ve özellikleri olan bir tabanca ne önerirdiniz? Poligonda px9, zigana sport veya zigana fc önerildi. Başka marka veya tabanca da olabilir. Biraz uzun oldu kusura bakmayın çok teşekkür ederim tekrar.

Alıntı

Mümkün ise Mne poligona bir uğrayın, Zigana sport ve px9 modeli var ellerinde. Ayrıca tp9 sf ve Cougar da mevcut. Bakın bu iş gönül işi olduğu kadar akıl işi de. Acele etmek bu uğraşa vurulacak en büyük darbe.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...45&page=12

Sayın demirci57 nin paylaştığı videoya bir bakın. Sizin dışınızda ki herkes, sadece kendi deneyim ve beklentilerine göre sizi yönlendirebilir. Siz en iyisi bu işi içinize sinen bir tabanca ile çözün. İsabet ve tepme bol pratik ile üstesinden gelinebilecek problemler iken, ağırlık ve ergonomi size uygun tabanca tercihi ile çözülebilir. Bu sebeple içinize sinen uygun adaylar arasında tercihinizi yapın.
Bulundurma ruhsatlı her silah sever için, bu iş maalesef hobi boyutunu geçemiyor. Ama iş savunmaya geldiğinde, işin rengi değişiyor. Forumda bu konular üzerine çok fazla konu ve başlık var. Unutmayın bilgi önemli ve bilgi adına forumda o kadar çok kaynak kişi ve paylaşım var ki. Siz siz olun, imkanınız var ise acele etmeden karar verin.

Haddimi aştıysam kusura bakmayın.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
SSSalih
(14-02-2016, 06:14 PM)karabasan demiş ki: Mümkün ise Mne poligona bir uğrayın, Zigana sport ve px9 modeli var ellerinde. Ayrıca tp9 sf ve Cougar da mevcut. Bakın bu iş gönül işi olduğu kadar akıl işi de. Acele etmek bu uğraşa vurulacak en büyük darbe.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...45&page=12

Sayın demirci57 nin paylaştığı videoya bir bakın. Sizin dışınızda ki herkes, sadece kendi deneyim ve beklentilerine göre sizi yönlendirebilir. Siz en iyisi bu işi içinize sinen bir tabanca ile çözün. İsabet ve tepme bol pratik ile üstesinden gelinebilecek problemler iken, ağırlık ve ergonomi size uygun tabanca tercihi ile çözülebilir. Bu sebeple içinize sinen uygun adaylar arasında tercihinizi yapın.
Bulundurma ruhsatlı her silah sever için, bu iş maalesef hobi boyutunu geçemiyor. Ama iş savunmaya geldiğinde, işin rengi değişiyor. Forumda bu konular üzerine çok fazla konu ve başlık var. Unutmayın bilgi önemli ve bilgi adına forumda o kadar çok kaynak kişi ve paylaşım var ki. Siz siz olun, imkanınız var ise acele etmeden karar verin.

Haddimi aştıysam kusura bakmayın.

Saygılarımla.

Çok çok değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Aceleci davranmayacağım kesinlikle. Afyon'da ikamet ettiğim için MNE poligona İstanbul'a gidersem mutlaka uğrayacağım. Forumlardan da araştırmaya devam edeceğim tabiki. Sağlık alanında çalıştığım için, tabancaların ne gibi sorunlar çıkartabileceğini defalarca gördüm malesef. Bu sebeple en önemli unsur bence yeterli bilgi donanımına ve akla sahip olmak. Bu sebeple siz değerli forumdaşlar sayesinde de edineceğim bilgiler ve denemeler neticesinde adım atacağım. Tekrar teşekkür ederim.

Saygılar bizden.

Alıntı

Sayın drNS.Bahsettiğiniz aşamalardan bende geçtim.Uzun bir araştırma sürecinden sonra Tisaş PX9 da karar kıldım.Belki bir fikir olur diye söylüyorum çok güzel bir tabanca.Kesinlikle tavsiye ederim.

Alıntı

(17-02-2016, 12:42 PM)ehcebi demiş ki: Sayın drNS.Bahsettiğiniz aşamalardan bende geçtim.Uzun bir araştırma sürecinden sonra Tisaş PX9 da karar kıldım.Belki bir fikir olur diye söylüyorum çok güzel bir tabanca.Kesinlikle tavsiye ederim.

E be Ehcebi, e be Ehcebi!!

Sayın Ehcebi, neye göre, hangi kiritere göre böyle kesin ifadeler ile söz konusu olan ateşli bir silahı tavsiye ediyorsunuz?

Belki Sn. drNS sizden aldığı bu tavsiye ile bu tabancayı satın alacak ve tabancayı hayati bir durumda (Allah göstermesin) kullanacak!

Sonu istenmeyen olaylara sürüklenebilecek böylesi hayati tavsiyeler vermeyelim arkadaşlar. Hele ki konu bir ateşli silahsa.

Tamam değerlendirelim, tartışalım, iyisini kötüsünü paylaşalım ama kesin ifadeler ile henüz piyasaya çıkalı bir yıl bile dolmamış bir tabanca için veya tüm tabancalar için kesin ifadeler ile alın demek yerine değerlendirmeyi alacak kişiye bırakalım. Saygılarımla...

Alıntı

Hocam haklısın.Acemiliğimize bağışlayın.B

Alıntı

Konuya ait tabanca hakkında sitede detaylı bir olumlu yada olumsuz görüşler,teknik incelemeler mevcut olmadığından silahı kullanan biri olarak kişisel mevcudiyetimi belirtmek istedim.Eleştinizde haklısınız.Tekrar özür dilerim.

Alıntı

Diğer yerli üreticilerin polimer gövdeli tabancaları kozmetik olarak daha güzel görünüyor, biraz daha özenebilirlerdi.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi