Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz ST 9 ve Canik55 TP 9 SF arasında kaldım?
(29-05-2015, 07:34 PM)drturca demiş ki: St9-Tp9 sf kıyaslamasında benim en çok dikkatimi çeken;
Tp9 da her hangi bir emniyet yok,St9 da ise iğne emniyeti var. Sivil kullanımda, emniyet olmaması(Tp9 sf)beni düşündürüyor.Exclamation
Sn.drturca;

Canik Tp9 SF de, tetik emniyeti var.

Saygılarımla...

Alıntı

Merhaba arkadaslar,
canik tp9 ile sarsılmaz st9 birebir kıyaslama sanşım oldu uzun incelemeler sonucunda sarsılmaz st9 aldım
hatta diğer bütün yerlileri ayni anda kıyasladim benim görüşüm en iyi polimer silahın sarsılmaz st9 olduğudur.

Canik`teki en büyük eksileri yazayım

1-kesinlikle emniyet sorunu var iğne emniyeti hiç bir şekilde yok onun yerine tetik düşürme emniyeti var fakat hiç uygun bulmadım
tp9 v2 modelinde çift yönlü tetik var tetik düşürseniz de tetiğe bastiğinizda ateş eder tp9 sa modelinde ise tetik düşünce bir daha kurmadan ateş etmez fakat mermi sürüldükten sonra tetik düşürüyorsunuz ve hataya kazaya çok açık buldum. zaten internetten bir polis memurunun çektiği videoda silahı aşağıya dogru salladığınızda tetik düşüyordu fakat firma bu hatanın giderildiğini söyledi vede zaten firma hatayı kabul etmiyorda polisler bu tip silahlara alışkın değil tarzı yaklaşımları vardı

https://www.izlesene.com/video/canik-tp9-silahi/7762916 bu linktede ilgili hatanın olduğu video var bir polis tarafından cekilmiş

2- Resımlerde görüldüğü kadar kaliteli değildi
3- Tetik kalitesi polimer olarak ve mühendislik olarak çok çok kötü buldum her an ariza çıkaracakmış gibi duruyor. demek istediğim tetikte ortada plastik bir çıkıntı var (tetik emniyeti) resimlerle anlatmaya calışacağım
4- Alan bir çok kişinin kısa süre içinde herhangi arıza sebebiyle geri yollaması
5- İnternette bi kaç kişinin namlunun mermi girişinde metalın ezildiği tarzında resimler görmüştüm(incelediğim silahtada burada bir yıpranma vardı)
6- Üst kapağın hareket ettiği kızağın tırnaklarındada normale göre fazla aşınma vardı

[img][Resim: XkVEaj.jpg][/img]

Artıları

1- Genel görünüm güzel al benisi olan bir silah (fakat resimlerdeki kadar kaliteli görünmüyor)
2 -50000 atım testlerini geçmiş (gazete haberlerinde çıkmıştı bu)
3- Atış dağılımı iyi
4- Üst kapak ve polimer olarak kailteli (tabiki dışardan görünen kısımlarıyla iç kısımlarını ayrıca konuşabiliriz)
5- Sökümü kolay
6- Yanında kaliteli polimer kılıf hediyesi var çok güzel çantası var

Gelelim Sarsılmaz ST9 modeline

eksileri
1- Silah fazlaca etine dolgun bir silah (ama cok kaba değil eli büyük olan kişilere çok uygun kabze ele çok iyi oturuyor)
2- Sökmesi tp9 a göre daha zor(sökme sistemi tasarımına çok benzeyen HK P230 dan alınmış)
3- Şeffaf Şarjör kalitesiz değil ama daha kaliteli olabilirdi
4- Çantası hoşuma gitmedi amerikaya satılan modellerindeki çanta çok harika internetten bakın anlayacaksınız vede tp9 gibi düzgün bir kılıfının olması gerekirdi (kılıf verildi ama normal sıradan bir kılıf)

Artıları
1- İğne emniyeti olması bu silah için en büyük tercih sebebidir
2- 50000 Atış testini geçmiş olması (gazete haberlerinde çıkmıştı)
3- Hem sağ el hemde sol el kullanımına uygun bu özellik her silahta yok.
4- Hafif bir silah
5- Kim ne derse desin şeffaf şarjör gerçekten çok akıllıca olmuş
6- İlk başta alışmak zor geliyor ama şarjör düşürme mandalını çok iyi buldum hem sağ hem sol elle kullanımı büyük bir artı
7- genel olarak işçiliğini çok iyi buldum (Çok Gösterişli bir silah)
8- özgün tasarım yani bir çok ünlü modellerin bir karışımı ama genel görüntüsü Hk p230
9- Atış dağılımı iyi

Alıntı

HK P230...

Vakti zamanında matbaaya karşı çıkan adamların bildikleri birşey varmış... Gerçekten.

Alıntı

(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler demiş ki: 1-kesinlikle emniyet sorunu var iğne emniyeti hiç bir şekilde yok onun yerine tetik düşürme emniyeti var fakat hiç uygun bulmadım

TP9 türevlerinde iğne emniyeti mevcuttur...Siz bulamamışsınız.

(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler demiş ki: tp9 v2 modelinde çift yönlü tetik var

Çift yönlü değil, çift hareketli...

(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler demiş ki: 6- Yanında kaliteli polimer kılıf hediyesi var çok güzel çantası var

Bu silahın değil, üreticinin artısıdır...

(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler Sarsılmaz ST9...

(sökme sistemi tasarımına çok benzeyen [b' demiş ki:
HK P230[/b] dan alınmış)

HK P 230...

(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler demiş ki: 3- Şeffaf Şarjör kalitesiz değil ama daha kaliteli olabilirdi

Nasıl anladınız?.. Yüzlerce kez fişek yükleyip, atış yapıp, farklı yüzeylere düşme testleri mi yaptınız?

(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler demiş ki: Çantası hoşuma gitmedi amerikaya satılan modellerindeki çanta çok harika internetten bakın anlayacaksınız vede tp9 gibi düzgün bir kılıfının olması gerekirdi (kılıf verildi ama normal sıradan bir kılıf)

Çanta ve kılıf önemli tabii...

(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler demiş ki: 1- İğne emniyeti olması bu silah için en büyük tercih sebebidir

İlk başta yazıldığı gibi, bu özellik her iki tabancada da var...

(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler demiş ki: 4- Hafif bir silah

ST9 boş şarjör ile ağırlığı 850 gram... TP9 SF ise 850 gram...

(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler demiş ki: (Çok Gösterişli bir silah)

E tabii, silah dediğin dosta güven, düşmana korku vermeli...

(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler demiş ki: 8- özgün tasarım yani bir çok ünlü modellerin bir karışımı ama genel görüntüsü Hk p230

Ortaya karışık özgün salata... Ve meşhur HK P 230...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Bilinç, Antiterör
(10-05-2016, 05:19 PM)silahsevenler demiş ki: [img][Resim: XkVEaj.jpg][/img]

Tetik korkuluğunun ebatları hakkında yorum yapmadan önce koruyucu taktik eldivenle veya soğuk iklim eldiveni ile atış yapmayı denediniz mi?

Kalın ve etli polimer bir kabzayı küçük ellere uyarlamak mı daha kolaydır, yoksa ince bir polimer kabzayı büyük ellere uyarlamak mı daha kolaydır?

Hizmet sınıfı silahlar, seçme şansı olmadan silah kullanmak zorunda kalacak mümkün olan en geniş yelpazedeki kullanıcıya uyacak veya uyarlanabilecek şekilde tasarlanır.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Bilinç, Antiterör
Cahillik zor iş... Cahil olduğunun farkında olmamak ise çok daha zor bir iş...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Bilinç
(04-05-2015, 07:38 PM)turkmenoglu demiş ki: Sn Ekisial,

Sonuçta, mesleginiz yani harc ödeyip,ödemeyeceğiniz en önemli hususlardan biri. Eğer vergi adı altında çöpe gitmeyecek ise paranız bu silahları keyif olsun diye bile alabilirsiniz bence.

Ama harç ödeyecekseniz ve tek silah olacaksa bence bunları alarak ta paranızı çöpe atmayın.

http://m.mkek.gov.tr/SilahDetay.aspx?Uru...ategori=49

Cougar 8000 F.....2025 tl
Canik P120......2650 tl

Mesela bunlar oldukça kaliteli platformlar, sadece henuz p120 ile yeterli dönüt yok.

Şahsen harç ödemeyecek olsam emin olun yarın mkek kapısına gider aşağıdakilerden birer tane alırdım. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Sorun maddiyat ise.

Canik 55 standart s120
Canik 55 C100
Canik 55 C100 380 acp

Hele 1200 tl lik 850 tl lik lak modellerinden bulsam birer değil ikişer tane alırım baba evine de.

Saygılarımla

Sayın Türkmenoğlu ben kolluk görevlisi olarak harç ödemeden st9 almayı düşünüyorum belgem hazır hafta içi Tandoğan MKE'ye gitmeyi planlıyorum lakin hala tp9 ve mc28 alsam mı diye de düşünüyorum.

Alıntı

Sn Northop_grumman;

Bana hitaben yazmışsınız. Ne diyeyim, ne cevap vereyim bilemedim.
Daha doğrusu bir konuda fikrimi mi sordunuz onu da bilemedim. Zaten düşüncelerimi beyan etmiştim.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Saygılarımla

Alıntı

Yazılarınızın bana bir noktada ilham olduğuna atfetmek istedim efendim .....Faydalı yazınız için emeğinize sağlık

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi