Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz ST 9 ve Canik55 TP 9 SF arasında kaldım?
Bulunduğum ortamda arkadaşlarımdan biri, Sarsılmaz ST9 aldığı için bu silahı inceleme şansım oldu.

Silahın beğenmediğim yanları;
Silah polimer olduğu halde ağır,
Şarjör bırakma mandalı çok çok kötü tek el ile çok zor çünkü baş parmakla aşağı doğru itmek gerekiyor,
Tetik sert
Tasarım ergonomik değil, çok kaba.

İyi tarafı;
Polimer şarjör gayet başarılı.

Alıntı

Canik 55 TP 9. Wink

Alıntı

(14-05-2015, 09:34 PM)fatih77 demiş ki: Bulunduğum ortamda arkadaşlarımdan biri, Sarsılmaz ST9 aldığı için bu silahı inceleme şansım oldu.

Silahın beğenmediğim yanları;
Silah polimer olduğu halde ağır,

Sn fatih 77,

Yanlış anlamayın ST9-TP9 sf kıyaslamasını bende çok merak ediyorum.Ben her iki silahıda elime almadım.Siz St9 un ağır olduğunu söylemişsiniz, Sarsılmazın sitesinde
boş şarjörlü 820gr yazıyor.Bende Tp9 merak ettim ama o daha ağır şarjörsüz 834gr.
Şimdi bir silahın hafif olması için sizce kaç gr olması lazım.Yanlış anlamayın yargılamak için sormuyorum.Sadece kaç gr ile kendinizi rahat hissedersiniz?

Alıntı

St9-Tp9 sf kıyaslamasında benim en çok dikkatimi çeken;
Tp9 da her hangi bir emniyet yok,St9 da ise iğne emniyeti var. Sivil kullanımda, emniyet olmaması(Tp9 sf)beni düşündürüyor.Exclamation

Alıntı

(14-05-2015, 12:25 PM)lupus demiş ki: Görevdeki ve emekli polis memurları için herhangi bir yasal kısıtlama yok, istedikleri kadar harç ödemeden silah alabilirler.

Emekli polis memurları ise sağlık raporu ve adli sicil kaydı almak zorundalar.

Sn lupus.

Emniyet personeli MKE den silah alırken bir indirimleri oluyor mu ? Yoksa sivil
vatandaşla aynı fiyata mı alıyorlar ?

Selamlar.

Alıntı

Sn.musti267,

Kurumlar aracılığı ve SSM onayı ile yapılan zati alımlar harcinde MKEK' den herkes aynı fiyat ile satın alır.

Saygılar.

Alıntı

Sivil kullanımda st9, emniyet mandallı olduğu için taşıma ruhsatlı kullanımda tercih sebebidir.
Alan savunması söz konusu olursa tercihim tp9 olacaktır ki bulundurma ruhsatlı sivil kullanımda bile, sadece tetik emniyeti kaygı verici olabilir.

Alıntı

Kaygı verici bir durum arıyorsak;tabancanın emniyetine değil ilk önce kullanıcının emniyetine,eğitimine bakmak gerektiği kanısındayım.Zira soruyorum;namlu ve tetik disiplinine dikkat etmeyen,havaya ve güvensiz alanlarda atış yapmayı alışkanlık haline getiren,silahların amacını kavrayamamış kişinin silahını emniyete alıp,kasaya kitlesek ne fayda bir yerde bir patlak verecektir!

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ŞAMAN
Ne saçmalıyorsunuz siz Sn.Kalemci Allah aşkına! Taktik ve bireysel savunmada tabanca kullanma literatürüne yeni tanımlar ve kavramlar eklendi de bizim haberimiz mi yok...

Bir tabanca, her yerde, her şartta aynı şekilde taşınır, emniyet anlaşıyışı aynı temel üzerine inşa edilir.

Bir kurum veya zati silah sahibi, her yerde ve şartta standart bir kullanım şekli belirler, silahını da buna göre seçer.

Şartlara göre farklı farklı tanımlanan ve uygulanan emniyet ve güvenlik anlayışı, kazalara ortam hazırlayan saçmalıktan başka bir şey değildir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Konunun uzmanı üstadlar dan af dileyerek naçiz hane görüşüm yerli firmaların polimer modelleri arasında gerek kalite, gerek dayanım, sürgü ve kapak takımı, şarjör uyumu ve kalitesi aynı zamanda EGM zati demirbaş tabanca ihalelerindeki başarılarından dolayı açık ara farkla Canik firmasının polimerleri diğer yerli firmalara nazaran çok daha kalitelidir, beğenmediğim yanı ise boyalarının çok çabuk atmasıdır..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 5 Ziyaretçi