Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz ST 9 ve Canik55 TP 9 SF arasında kaldım?
Sn. Watherp38
İlginiz için teşekkür ederim. Her iki tabancada gerekli atım adedine ulaşıncaya kadar bekleyeme karar verdim.
Saygılar.

Alıntı

Listeye Cougar'ı eklemeyi unutmuşum.
Sn. Ekisial, başlığı ortak kullanıyoruz, kusuruma bakmayın.Smile

Saygılar.

Alıntı

(04-05-2015, 08:16 PM)mlm demiş ki: Sn. Turkmenoğlu merhaba,

Ben açıkçası mesleğim nedeniyle tüm hayatım boyunca 2 adet MKE'den, 1 adet de devir yoluyla silah alma hakkım olduğu için istihkakımı dikkatli kullanmak istiyorum. Bir anlık hevesle Shark FC almaya niyetlendim bir dönem ama iyi ki vazgeçmişim. MKE'den 2 yerli, devir yoluyla da bir ithal silah almayı planlıyorum.
Yerli tercihlerimi TP-9, ST-9, Stoeger Cougar arasından, ithal silah tercihimi ise Glock, Walther, HS-9 ve belki ileride ilgimi çekebilecek diğer markalar arasından yapmayı planlıyorum. Elbette bu alımlar zamana yayılacak. Yani iyi bir plan yapıp içte ukte bırakmayacak seçimler yapmalıyım, zira dediğim gibi kontenjanımız beylik silahımız hariç 3 ile sınırlı. Farkındayım artık bu tarz sorulardan hepinize gına gelmiş durumda ama özür dileyerek sizin şahsınızda tüm dostlarımıza sormuş olalım, siz olsaydınız hareket tarzınız ne olurdu?

Saygılarımla.

Sn.mlm,
çok silah alıp bir çoğu elinde patlamış birisi olarak nacizane şunu söylemeliyim ki silah alırken 2 kere değil 200 kere hatta 2000 kere düşünün
tartın ve öyle alın. Sonra elinizden çıkarmak zor oluyor. Hele yerli silah ise daha da zor. Bence bu haklarınızı sahip olmak geç de olsa doğrusuna harcayın ve aldığınız silahı sorunsuz olarak ömür boyu kullanın. İlla sıfır alacağım diye de uğraşmayın sıfır ayarında 2. el birçok silah var piyasada.
Saygılarımla

Alıntı

Sn. Harputlu çok teşekkürler, acele etmeden, okuyup araştırmaya devam ederek doğru kararlar vermek en güzeli olacak dediğiniz gibi.
Bu arada birşey sormak istiyorum, sivil şahısların belli bir silah alım-satım kontenjanı var mıdır? Söylediklerinizden anladığım kadarıyla böyle bir sınırlama yok. Öte yandan ruhsat harçları gibi durumlar bel büküyor olmalı.
Bu arada benim ikinci el silah alabilmek için yalnızca bir hakkım var.
Tekrar çok teşekkürler, saygılar.

Alıntı

sn.mlm rica ederim nacizane düşüncelerimdi. Sivil vatandaşa silah sınırlaması yok.Ama burası Türkiye herkes Çorumdaki gibi kafasına göre takılıyorsa başka İllerde belki keyfi uygulamalar olabilir. Ama ben gücüm ne kadara yetti ise aldım ve almaya devam ediyorum.
Tabii ki işi saçmalama boyutuna getirmeden ki maalesef öyleleri ile karşılaştım ki saçmalamanın da önüne geçilmiş.Harçlar tabii ki çok ağır ama ne diyelim yapacak bir şey yok vatan sağ olsun..Big Grin
Saygılarımla

Alıntı

Bizdeki kısıtlama da öğrendiğim kadarıyla personel işi ticarete dökmesin diye alınan bir tedbirmiş. İşin üzücü yanı emeklilikte de aynı kontenjanlar geçerli ve herhangi bir silahınızı elden çıkarırsanız yerine bir başka silah alamıyorsunuz. Kendi adıma oldukça üzücü.

Saygılar.

Alıntı

Askeri personel için geçerli olan söz konusu düzenleme, harç ödemeden sahip olunabilecek silahlar içindir.
Harcını ödemek kaydı şartı ile istediğiniz kadar silah sahibi olabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı

Peki polislerde bu olay ne boyuttadır?
Istedikleri kadar harç ödemeden silah alabiliyorlar mı? Yoksa onlar için de bir sınırlama var mı?

Saygılarımla...

Alıntı

Görevdeki ve emekli polis memurları için herhangi bir yasal kısıtlama yok, istedikleri kadar harç ödemeden silah alabilirler.

Görevdeki polis memurlarının adli sicil kaydı ve sağlık raporu almalarına gerek yok, ilgili silah ruhsat birimine görev belgesi ibraz etmeleri yeterli.

Emekli polis memurları ise sağlık raporu ve adli sicil kaydı almak zorundalar.

Görevdeki polis memurları için bazen sıralı amirleri veya mülki idari amirler kendi inisiyatifleri ile yaptırım yetkilerini kullanarak zımnen kota uygulayabiliyorlar.

Alıntı

(14-05-2015, 11:22 AM)lupus demiş ki: Askeri personel için geçerli olan söz konusu düzenleme, harç ödemeden sahip olunabilecek silahlar içindir.
Harcını ödemek kaydı şartı ile istediğiniz kadar silah sahibi olabilirsiniz.

Saygılar.

Sn. Lupus üstad teşekkürler bunu bilmiyordum. Peki sağlık muayenesi ve ruhsat, harç gibi diğer prosedürler yine sivil şahıslarda olduğu gibi midir?

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi