Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz ST 9 ve Canik55 TP 9 SF arasında kaldım?
Hazır konusu gelmişken sormak istedim lak modellerinin diğerlerinden farkı nedir ?

Alıntı

Yoksa üreticilerin, satıcıların martavallarına kanarsanız çook başınız ağrır..

Bakın mesela aşağıda bir vatandaş bilmem kaç bin dolarlık silahtan bahsediyor, bense acaba çalışıyor mudur diye düşündüm okurken. Zümrütü elması aklıma bile gelmedi inanın.

http://m.haberturk.com/ekonomi/alisveris...na-tabanca

Yani okumayı bitirdiğimde bu adam ne içiyorsa aynısında içeyim dedim.. Lokomotifimiz varmış da haberimiz yok, ama nereye gider, kimdir nedir bilmem, ben silah sanayiinde öyle bir firma olduğunu bilmiyordum..

Simdi bende içsem aynından kendimi zuperman sanarım kesin, ama dışardan bakan benim zartman (kurufasulye yiyerek uçan adam) olduğumu anlar diye utancımdan içmiyorum.

Saygılarımla

Alıntı

Sn. Turkmenoğlu merhaba,

Ben açıkçası mesleğim nedeniyle tüm hayatım boyunca 2 adet MKE'den, 1 adet de devir yoluyla silah alma hakkım olduğu için istihkakımı dikkatli kullanmak istiyorum. Bir anlık hevesle Shark FC almaya niyetlendim bir dönem ama iyi ki vazgeçmişim. MKE'den 2 yerli, devir yoluyla da bir ithal silah almayı planlıyorum.
Yerli tercihlerimi TP-9, ST-9, Stoeger Cougar arasından, ithal silah tercihimi ise Glock, Walther, HS-9 ve belki ileride ilgimi çekebilecek diğer markalar arasından yapmayı planlıyorum. Elbette bu alımlar zamana yayılacak. Yani iyi bir plan yapıp içte ukte bırakmayacak seçimler yapmalıyım, zira dediğim gibi kontenjanımız beylik silahımız hariç 3 ile sınırlı. Farkındayım artık bu tarz sorulardan hepinize gına gelmiş durumda ama özür dileyerek sizin şahsınızda tüm dostlarımıza sormuş olalım, siz olsaydınız hareket tarzınız ne olurdu?

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Türkmenoglu,
Harç parası ödemiyorum, ayrıca Cougar 8000FT sahibiyim çokta memnunum. Ancak kampanyadan faydalanarak Sarsılmaz ST9 veya Canik55 TP9 SF almak istiyorum, karar veremiyorum.

Alıntı

Sn Ekisial,

Ben bunu alın bunu almayın diyemem. Hem o bilgide değilim, hem de o vebali alamam. Gına gelmek ne demek, sadece forumdaşların eziyet çekmesinden bıktım, adamlarla yakın akraba olduk cümleten kusurlu mallar yüzünden.

Düşünün Sn Gunman ile tüfek tasarlamaya başladık, çizimleri bitirince patent başvurusu yapacagız, bu hale geldik yani..

Alıntı

Sn. Turkmenoğlu,

Bir önceki mesaj bana aittiSmile

Saygılar.

Alıntı

Sn. Lupus Üstad,

Önceki yerli silah danışma başlıklarında yerli silahlar arasından alınabilecek en doğru silahın Stoeger Cougar olduğunu belirtmişsiniz, birçok arkadaşımızın görüşünün de bu yönde olduğunu gördüm. Yukarıdaki sorumun bir kısmına bu anlamda yanıt bulabildim. Alacağım yerli silahların birisi kısmetse Cougar olacak. Yukarıda anlattıklarım ışığında yerimde olsaydınız sizin ikinci yerli tercihiniz ve akabinde ithal tabanca tercihiniz ne yönde olurdu?

Saygılarımla.

Alıntı

Abime alırken bende bu ikilemi yaşadım ve tp9 sa alarak ikilemi sonlandırdık. Size şunu alın diyemen çünkü st9 ile deneyimim olmadı. Tp 9 ile ilgli tecrübelerimi anlatayım en azından yardımcı olur. Öncelikle şuradan bilgi edinebilirsiniz. http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...52&page=22 burada görülen boya sorunuda daha fazla devam etmedi o şekilde duruyor ancak namlunun kaplama kalitesi çok kötü. Asıl önemli olan birşeyi paylaşmak istiyorum 1 ay kadar önce çift el atış yaparken silah geride kilitlendi mermi bitmiş gibi. Kurcalayınca sürgüde bulunan ve şarjördeki fişeği namluya iten çıkıntının şarjör sırtına takıldığını farkettim atış bittikten sonra iki şarjörü yan yana koyup kıyasladığımda birinin 1 mm daha yukarı çıkık olduğunu gördüm resimlerinide çektim ancak eklemeye vakit bulamıyorum.(bu konuda çevrenizdeki tp9 sahiplerini lütfen bilgilendirin kontrol etsinler acil bir durumda baskı altında kesinlikle başa bela açabilecek bir durum.) Eğer tercihiniz tp9 yönünde olursa bu tür şeyleri ince ince kontrol edin sonra fabrika yolu gözlemeyin derim. Birşey daha kovan atma tırnağında yüzeysel paslanma oluyor yağlayıp silince geçiyor bu kılıfsız belde taşımaktanda kaynaklanabilir bilemiyorum konuya hakim olan üyelerin yorumunu almak lazım bu durum için. Ben bu durumuda göz önünde bulundurup krom kapaklı modelide değerlendirmeniz için söyledim.

Tp9'un emniyet mandalı yok bu sizin için artı mı eksi mi siz bilirsiniz(benim için artı)
Tp9'un atım yatağı dolu göstergesi var.
Tp9'un şarjörü metal. Şimdilik aklımda kalan bunlar sormak istediğiniz birşey olursa tekrar yardımcı olurum.

Şahsi görüşüm ise tp9'un bana öğrettiği "yerli silah almadan önce bir daha düşün eğer hala almayı düşünüyorsan bir daha düşün eğer hala almayı..." Ancak sizin durumunuzda olsam bende 2. Veya 3. Silah olarak alırdım. Ve yine tp9 alırdım galiba. Tercihiniz yüzünüzü güldürür umarım şimdiden hayırlı olsun.

Alıntı

Şarjörle alakalı durumu eksik yazmışım özür dilerim. Problemli şarjör normalde sağlıklı çalışıyor ancak çift elle atış yaparken sol elin alttan desteklemesiyle şarjör yarım mm yukarı çıkıp tam oturuyor ve bu durumdayken bu takılma hadisesi gerçekleşiyor. Diğerinde bu sorun yok ister alttan şarjöre bastırarak kapağı çekip bırakarak denersiniz istersenizde şarjörlerin sırtı size dönük olacak şekilde yanyana koyup gözle kontrol edersiniz. Gerçi ikisindede sorun varsa bu şekilde ayırt edilemez uygulamalı denemek daha sağlıklı.

Alıntı

Sn. Waltherp38;

Vakit ayırıp tecrubelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler.

Yerli kısıtını kaldırdım. Almam maddi anlamda belki çok daha uzun zamanımı alır ama gerekirse bekleyip istihkakımı en içime sinecek şekilde kullanacağım. Gerekirse hepsini ithal markalardan seçeceğim. Şu ana kadar okuduklarım ve izlediğim videolar neticesinde yine teknik detaylardan bağımsız olarak görsel anlamda hoşuma giden tabanca adaylarım şöyle;

1. Sıg Sauer P320 veya Sig Pro 2022
2. Glock 19
3. Walther PPQ
4. Steyr L(M)9-A1(Tasarımı çok beğendim)
5. HS-9
6. HK(modeli hatırlayamadım)
7. Canik TP-9 SF
8. Tisaş TX-9
9. Sarsılmaz ST-9

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi