Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiye' de Cerakote kaplama var mı?
Anladım Sn. lupus.
Peki Duracoat ve Cerakote kapmaların arasında ne farklar vardır?

Saygılarımla.

Alıntı

Herkeze hayırlı forumlar dilerim.Uzun zamandır araştırdığım bir konuydu bu vesile ile çeşitli yerlerden aldığım notları paylaşmak istedim.İlk mesajımda olması nedeniyle hatalarım varsa affola.

DURACOAT / CeraKote ne kadar dayanıklıdır?

DURACOAT ve CeraKote kalıcıdır. Normal kullanımda, DURACOAT ve CeraKote ile boyanmış/kaplanmış bir ateşli silah çok uzun yıllar dayanacaktır.

DURACOAT nedir?

DURACOAT iki bileşenli kimyasal bir kaplamadır.Boya ve sertleştirici-hızlandırıcı madde içerir.Kimyasal tepkimeye girerek yüzeye tutunmayı sağlar.Diğer yüzey kaplamalarının aksine, DURACOAT ateşli silahlar için özel olarak yaratılmıştır. Diğer ateşli silah boya yada kaplamalarında "spin-off" diğer tüm endüstriel malzememeler için yaratılmışlardır.

DURACOAT ve CeraKote arasındaki fark nedir?

CeraKote seramik bazlı bir üründür; DURACOAT kimyasal temelli bir üründür. Cerakote yüksek sıcaklıklarda fırın sertleşmesini gerektirir; DURACOAT değildir. Bir Cerakoted silah çizik veya hasar görürse yeniden tüm boya sıyrılmış temizlenmiş ve sonra yeniden CeraKote yapılmak için hazır hale gelmelidir; Bir DuraCoated yapılmış silah gibi olmamaktadır. Herhangi bir rötüş işlemi yapılmamaktadır. Lakin DURACOAT silahta rötüş herzaman mümkündür.

DURACOAT / CeraKote sert metal Eloksal ve diğer kaplamalara metal cinslerine uygunmu?

DURACOAT bir üs olarak sert kaplama Eloksal ve Parkerizing ile uyumludur. Her iki süreç DURACOAT için iyi bir köklenme yüzey bırakın. DURACOAT da paslanmaz çelik çok iyi yapışır. Herhangi Blued silah bir DURACOAT Son'u uygulayabilirsiniz önce temizlenip üzerine boyama yapılabilir..

CeraKote ham haldeki metale yüzeye çok iyi yapışır.dolayısı ile işçiliği çok daha fazladır.yüzey kaplanmadan önce çok sıkı bir temizlik ve saatler alan süreç gerektirir.

DURACOAT /CeraKote, ahşap plastik ve polimer yüzeylere uygulanabilir mi?

Evet, DURACOAT ve CeraKote ahşap plastik ve Polimer yüzeylere çok iyi yapışır. Hiçbir sıkıntı yaşamadan bu yüzeylere uyum sağlayarak kaplama yapılabilir. Dolayısı ile laylon yada namı diğer karatavuklara da basitçe uygulanabilir.Herhangi bir av silahınada dayanklı biçimde kaplama yapılabilir.

Nekadar zamanda uygulanan bir DURACOAT / CeraKote yüzey tamamen hazır hale gelir?

DURACOAT 20 dakika içinde dokunulduğunda kuru, 1 saat içinde işlenmiş ve gece boyunca kullanıma hazır hale gelebilir. DURACOAT 2-3 haftalık bir süre içinde nihai sertlik, elastikiyet ve kimyasal direnç kazanacaktır. DURACOAT, iyi şarap gibi, yaşla birlikte daha iyi olur. İşlemleri hızlandırmak için yüzey yapısına uygun sıcaklıklarda bekletilebilir. Böylece daha kısa zamanda endüstriyel olarak işlemler hızlandırılabilir.

CeraKote ise tamamen başlangıçtan sonuna kadar ısı fırınlarında kurutulma işlemi ile uygulama yapılır. Katlar arasında 2 şer saatlik 140 ila 250 derecelik (polimer-metal-aliminyum yüzeylere göre değişken) sıcaklıklarda bekletilmeli dinlendirilmelidir. Nem kayboldukça CeraKote daha kaliteli bir yüzey tutunması sağlar. Uzun ömürlü olur.

DURACOAT / CeraKote namluya uygulanırmı?

normal tabancalarda yada silahlarda ortaya çıkan ısı 500-600 derece Fahrenayt. olduğu gibi DURACOAT ve CeraKote sıcaklıklara dayanabilir, 1000'Fahrenayt üstü derece artacak gibiyse (genelde otomatik tabanca yada silahlarda ) DuraHeat ya CeraKote Cı-serisi kullanır. DuraHeat ve C-Serisi kaplamalar sıcaklıklarını kadar 1800 derece Fahrenayta dayanabilir.

Hangi DURACOAT veya CeraKote daha dayanıklı?

DURACOAT ve CeraKote son derece dayanıklıdır. DURACOAT avantajı fırınlanması gerekmez.Kolaylıkla uygulanabilir. Evde bile kendiniz yapabilirsiniz.
özellikle şu siteyi incelemnizi tavsiye ederim. http://www.lauerweaponry.com
Çok farklı renkleri mevcuttur. DURACOAT kimyasal baz ve yüksek elastikiyet değeri vardır. DURACOAT hasar darbeye karşı son derece dayanıklıdır. CeraKote seramik bazlıdır. Özünde sert olan Seramik, zarar görmeye oldukça dirençlidir. CeraKote hasar etkisi açıktır. Her iki yüzey Kusursuz, ancak zıt kutup fiziksel özelliklere sahiptir. Son kullanım seçiminde dikkate alınmalıdır.

Bu anlamda gördüğüm araştırdığım okuduğum gözlemlere dayanarak çok kaliteli bir işçilik ve yüzey daynımı sunduğunu söylememde sakınca yoktur. Özellikle Ülkemiz şartlarında nikel kaplama eloksal yada eloktrolid kaplamaları gördüğümde bu kanıya daha çok sıcak bakıyorum.

saygılarımla.

Alıntı

Çeviriyi google ile mi yaptınız?

Alıntı

Sayın Lupus;
Ruger P85 e yapılan uygulama ile ilgili olarak tavsiye edermisiniz, ortalama fiyat ve yer bilgisi verebilirmisiniz.
Saygılarımla.

Alıntı

(28-04-2015, 01:53 PM)lupus demiş ki: ...
Örnek Ruger' i ise Cerakote Armor Black ile Bünyamin Usta kapladı. Tabanca şimdilik yüz civarı atım gördüğü için dayanım konusunda kesin bir geri bildirimde bulunmak istemiyorum, ancak şu ana kadar alüminyum gövde sürgü raylarında dahi çizilme yok.

Usta' nın elinde kum ve çöl rengi gibi alternatifler de mevcut. Dipçik kundak gibi polimer veya ahşap malzeme de kaplanabiliyor.

0 312 223 23 48' den arayarak daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı

Teşekkürler dikkat etmemişim.
Saygılar.

Alıntı

Cerakote uygulaması sonrası yaklaşık 1000 ( bin ) atım görmüş bir Ruger P85.

[Resim: F3NKi2.jpg]
[Resim: JY9YDg.jpg]
[Resim: uSRunA.jpg]
[Resim: nPf2PG.jpg]
[Resim: F1NBXS.jpg]
[Resim: dZi5GI.jpg]
[Resim: VdpVRn.jpg]
[Resim: nuQNTb.jpg]
[Resim: WTW5Uc.jpg]
[Resim: R1WBEs.jpg]

Alıntı

Görünen hiç bir sıkıntı yok.

Alıntı

Sayın lupus, Ruger'in 1000 atım sonrası durumu hakikaten çok güzel görünüyor, müsadenizle Cerokote kaplama ile ilgili size 2 soru sormak isterim;

Öncelikle, kaplama sonrası sürgü, gövde ve namlu üzerindeki yazılar kapandığından dolayı silahın seri numaraları görünmez hale gelir mi? Bu durumda kollukla başımızın derde girmemesi için ilgili parçaların üzerine kaplama sonrası lazerle veya numaratörle yeniden seri numaraları mı yazılıyor? Bu konuda uygulama tam olarak nedir acaba? Oynarken çuluna dolaşmak diye bir tabir vardır ya; estetik kaygılardan dolayı kaş yapalım derken göz çıkarmayalım?

Bir de konuyla ilgili fiyat bilginiz var mı? Atılacak taş ürkütülecek kurbağaya değer mi? Kaplama işleminin maliyeti silahın fiyatını bulur mu? Üç aşağı beş yukarı bu Ruger örneği üzerinden aklınızda kalan bir fiyat aralığı var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

Saygılar

Alıntı

Sayın demirci , fiyat konusun da diyebileceğim ithal bir silah için katlanılabilir bir maliyette. Yerli için harcadığınız paraya değer mi derseniz oda ayrı bir konu . Tabancanın yarı fiyatı veya en iyi ihtimal 3 de bir fiyatına geliyor . Ben Zigana Sport için tercih etmedim . Çünkü tabancamı gözden çıkartmıştım .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi