Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.38 kalibre fişek kullanan tabancada 9x19mm fişek kullanılabilir mi?
Eğer Multi-kalibre bir tabanca bakıyorsanız G23 sadice namlu değiştirip .357sig yada namlu ve magazin değiştirerek 9mm ( belki birde recoil spring) kullana bilirsiniz. Amerika'da bunu yapmak kolay ama Türkiye'de yeni namlu almak ne kadar kolay bilemiyorum

Alıntı

(13-07-2015, 10:28 AM)TexasliArkadas demiş ki: Eğer Multi-kalibre bir tabanca bakıyorsanız G23 sadice namlu değiştirip .357sig yada namlu ve magazin değiştirerek 9mm ( belki birde recoil spring) kullana bilirsiniz. Amerika'da bunu yapmak kolay ama Türkiye'de yeni namlu almak ne kadar kolay bilemiyorum

Impossible !

Alıntı

Cahil yıllarımda, mermilerinin kutusunda 9,65 Special yazan (38. Special), babamın S&W revolverinde 9x19 Para. mermi kullanmaya çalışmıştım. Ancak mermileri topa yerleştirmeyi bir türlü başaramamıştım, tabi o zamanlar mühimatın basınç değerleriyle ilgili hiç bir bilgim yoktu, eğer topa yerleştirebilseydim tetiği çekmekte hiç tereddüt etmeyecektim, Allah korumuş... Buna rağmen bir büyüğümüzün 38. Super Colt Commander'ında peynir ekmek gibi 9x19 Para. kullandığına da şahitlik etmiştim. İstihkakını bile 9x19 Para ile dolduruyordu diye hatırlıyorum, bilmem yanlışmı hatırlıyorum... 38'lik mühimmatlar çok ilginçler vesselam... Saygılarımla...

Alıntı

Böyle bir fanteziyi yıllar önce 9mm merminin dibini eğeleyerek denemiştim. Tatlı sıkı topa yerleştirip ateşledim. Ayrıca, silah .357 değil, 38lik idi. Şans eseri kendimi sakatlamadığımı aradaki basınç farkını öğrendiğimde anladım. Bir de malumunuz 9mm mermiler toplu mermilerine nazaran kısa olduğu için, ilk ateşlemede yivsiz ve çap olarak geniş bir ortamda ilerleyecek, sonra topun ön kısmındaki çekirdekle aynı çaptaki yerden de geçerek namluda yoluna devam edecek! Bu 9mm çekirdeğin ileride torunlarına anlatacak çok şeyi olacak demektir. Tabii ateşleyenin de! Asla tavssiye etmem.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi