Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.38 kalibre fişek kullanan tabancada 9x19mm fişek kullanılabilir mi?
Üstadlar istedikleri takdirde mucizeler vuku bulur.

Alıntı

Bu soru bana tırtlar vadisinden bir sahneyi hatırlattı.

Alıntı

38spc-357 mag. Revolverlerin topuna 9mm fişek kesinlikle sığmaz dolayısı ile kullanamazsınız. Sn. Alpyeşilayın da fotoğrafta gösterdiği gibi belirli bir noktaya kadar girer sonrasında fişek sıkışır. Nedeni ise 9mm fişek kovanının dibe doğru kovan çapının konik olmasıdır.
Saygılarımla

Alıntı

(23-04-2015, 02:34 AM)suat demiş ki: Bu soru bana tırtlar vadisinden bir sahneyi hatırlattı.

Bana da koyunlu bir atasözü vardı onu hatırlattı nedense...

Alıntı

Vermiş olduğunuz bilgiler ve örneklemeler için teşekkür ederim
Saygılarımla

Alıntı

Karadağlı'ya g3 fişeği çakıp ateş edildiği bir ülkede bu bir şey değil Smile

mobil

Alıntı

(22-04-2015, 03:38 PM)gozkan demiş ki: Merhaba.

Uzun zamandır aklımı kurcalayan bir konudur bu, .38 S&W fişek kullanan bir tabancada 9x19mm fişek kullanılabilir mi?

Toplu tabanca sahibi olan bir dostum .357 magnum olan tabancasında 9x19 kullandığını söylemişti. Ama böyle bir şeye ne şahit oldum, ne de toplu tabancam olmadığı için böyle bir şey denedim.

İçinizde bunu deneyen ya da bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

Saygılarımla.

Revolver kullanıcısı olmadığımdan sorunun cevabını test etme imkanım yok fakat, eski bir kısa .38 SW fişek atan SW revolverinde sahibinin 9P fişek kullandığını görmüştüm. Sorunsuz çalışıyordu. 9P tablasız olduğundan fişekteki tırnak yatağına kendir ipi sarıyordu. Zamanında bu fişek pek bulunmadığından bulduğu çözüm yolu buydu. Tabi en az 25 yıl öncesinden bahsediyorum.

Alıntı

Topları 9mm için hafif konik olacak şekilde işlenen tabancalar var, Sn. Ortaç'ın belirttiği şekilde ay klipsleriyle kullanılıyor.

Standart .38liğe, eğer top laçka değilse 9mm kovanın tam sığmaması lazım, Sn. alpyesilay'ın belirttiği şekilde.

Ayrıca, 9mm için işlenmiş, konikleştirilmiş toplarla asla .38 ve .357 atılmaması tavsiye ediliyor, tabii gözü ve parmakları değerli olmayan kullanıcıların denemesi bedava...

Alıntı

Bu prensiple yapılmış bir revolver var aslında ama ne hikmetse çokta popüler olmamış.Mantık olarak bence çok güzel.Amerikalı prepperslar nasıl ıskalamışlar anlamadım ama tam zor zaman silahı.Birçok kalibreyi ateşleyebiliyor. Saygılarımla...

Alıntı

Topa 9 mm mermiyi yerleştirebilirseniz kullanılabilirSmile

Not: Ben başaramadım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi