Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Tabancam Ruger P89
(18-04-2015, 04:46 PM)musti267 demiş ki: .
Sn. orhancengizk.

Şarjörü farklı . P85 lerde böyle delikleri olan ortası kanallı şarjörler yok. Aklınızda olsun P85 ve P89 şarjörleri birbirlerine uyumludur.

Göründüğü kadarıyla üzerinde boya ve kaplama yok. Orjinal haliyle muhafaza edilmiş. Bu iyi birşey . MKE 1990 larda Rugerleri getirtti ama polislerin memnun olmadığı duyulunca itibarı çöküverdi.

Hayırlısı olsun.

Sn. Musti267, şarjör e dikkat etmemiştim, faydalı oldu.

Tabanca, bir polis abimiz kendi Ruger inden çok memnun olmasından dolayı kendisinden tavsiye isteyen muhtar kardeşine tavsiyesi netcesinde MKE den alınmış ve toplamda 200 mermi bile atılmamış, doğru düzgün taşınmamış, çoğunlukla çekmecede saklanmış bir tabancadır.

Silahı almadan önce silah konusunda benden çok daha bilgili ve tecrubeli bir arkadaşıma gösterdiğmde silahın neredeyse hiç bir kullanım emaresi olmadığı, sıfıra yakın kondüsyonda olduğunu teyid etmesi vesilesi ile silahı aldım...

Birde silahın beğenilmemesinden dolayı itibar kaybetmesi değil, sebebini anlayamadığım bir sebepten dolayı "STANDART DIŞI" sayılmasından dolayı toplatılarak bekçilere verilmesi sebebi ile "bekçi tabancası" gözü ile bakılması vesilesi ile popüleritesini kaybetmiş bir tabancadır, ancak bu tabancayı çok çok sevip ve kalitesine güvenip halen de mecbur bırakıldığından yerli ibr tabanca taşımak zorunda bırakılan pek çok polis memuru tarafından evinde muhafaza edilmektedir...

Her ne kadar moda tabanca markaları ve modelleri arasında sayılmasada verdiği güven sebebi ile piyasadaki diğer popüler pek çok tabancadan bana göre çok daha değerli bir silahtır...

Alıntı

Sn. orhancengizk

Hayırlı uğurlu olsun, son derece güzel bir silah. Benim kişisel düşüncem ve kişisel zevkime göre silahın hak ettiği değeri görememesinin sebebi kabze kapakları olabilir. Çok daha güzel uygulamalar olabilir düşüncesindeyim.

Alıntı

Çok yakışıklı bir tabanca, hayırlı olsun.

Alıntı

[Resim: p85.jpg]
[Resim: P89-3.jpg]
[Resim: IMG_0019A_zps12e56c08.jpg]
Böyle kapaklarla hiçte fena gözükmüyorBig Grin
Saygılar.

Alıntı

Az paraya çok silah ın gerçek karşılığı, hayırlı uğurlu olsun, güle güle eskitin.

Saygılarımla

Alıntı

Sn.orhancengizk

İçinizi ferah tutun.Gerçekten çok güzel bir tabanca almışsınız .Kazasız belasız bol atışlar dilerim.

Ruger P85 bir çok silahın geçemediği testi geçtiğiniz okumuştum.Siz dışarıdan duyduğunuz olumsuz yorumlara kulak asmayınız.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=113

Ruger P85 ' in standart dışı sayılma sebeplerinden birisini size izah edeyim.Silahın sökerken kilitlenme durumu.Onun çalışmasını ve araştırmasını ben de yapmıştım.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=11327

Sn.Ortaç ' ın incelemeleri

Ayrıca Sn.Ortaç ' ın atışları.

Saygılarımla.

Alıntı

Ruger p85 harika bir tabancadır. Sn Sertany bana tavsiye etiiğinde ben P89 a meylim olduğunu belirtmiştim.

Yanlış anımsamıyorsam aralarındaki bir kaç küçük (3 tane diye anımsiyorum ama üçüncü aklıma gelmiyor) fark var. Bunlardan biri de kapasite, biri 13 biri 15 kapasiteli.

Sn Orhancengizk, lütfen elinizdeki güzelliğin kıymetini bilin. Çok da temiz, size yakışmış gerçekten.

Saygılarımla

Alıntı

(18-04-2015, 11:53 PM)orhancengizk demiş ki: Sn. Musti267, şarjör e dikkat etmemiştim, faydalı oldu.

Tabanca, bir polis abimiz kendi Ruger inden çok memnun olmasından dolayı kendisinden tavsiye isteyen muhtar kardeşine tavsiyesi netcesinde MKE den alınmış ve toplamda 200 mermi bile atılmamış, doğru düzgün taşınmamış, çoğunlukla çekmecede saklanmış bir tabancadır.

Sayın orhancengizk,

Beni yanlış anladınız. Bizde 20 senedir Ruger P85 var. Gayet memnunuz. İmkan var ama memnun olduğumuz için değiştirmiyoruz.

Silah güzel, iyi bir silah. Bugüne kadar ne kadar sıktık ( atış yaptık ) hiç bilemiyorum, ama hiç dikmesi olmadı ( tutukluk yapmadı ). Bir kere bile dikmedi ( tutukluk yapmadı ). Dar gününüzde güvenilir bir yoldaştır.

Elimizde CZ-75B vardı. O mesela bir kaç kere mermi patlatmadı ya da kovan takıldı ( sıkıştırdı ) falan. Ama Rugerimiz maşallah. O yüzden CZ' yi sattık P85' i tutuyoruz.

Benim beğenmediğim taraflarından birisi sürgünün biraz geniş olması, bu sebeple gömlek altı taşımak diğer tabancalara göre biraz rahatsız ediyor. Bulundurma aldıysanız zaten problem değil.

Horozu yarım kurulamıyor. Bir de sürgü sert zemine düşmeye karşı biraz hassas olduğu için, çabuk kırılabildiğini çok duydum. Ama sadece duyum. Gözlemim söz konusu değil.

PÖH' da olan kuzenim 1998' de Siirt' te bir çatışmada P-85 tabancası AK-47 mermi isabeti aldı. Neyse ki tabanca mermiyi durdurmuş. Ama sürgü kırılmış. Başka bir tabanca, mesela BHP' ne reaksiyon verirdi merak ediyorum. Belki hasar görürdü, ama sürgü kırılmazdı galiba.

Bazı PÖH mensupları bu silahtan şöyle bir memnuniyetleri olmuş. Eğer yeterince asılırsanız, tek elle silahın sürgüsünü geri alarak mermiyi namlu ağzına vermek mümkünmüş. Mesela kolundan isabet alan personel için ideal .

Tekrardan hayırlı olsun.

Alıntı

Bu arada kişisel zevktir ama, Rugerin orjinal kabzesinden daha güzel bir kabze görmedim. Nedense bana silahın geri kalanı ile estetik açıdan çok uyumlu, bütünü bozmayan bir görüntü sunuyor.

Alıntı

Sn.Musti267 nin değindiği sürgünün düşmelere vs. karşı hassas olması durumuna bir örnek mi bilemiyorum ama; P85 veya P89 dü emin değilim, emekli bir polis abimizin silahının sürgüsünde, zayıf ama benim bile hemen fark edebileceğim uzunlukta bir çatlak vardı. O silahla sürgüyü çatlatacak kadar fazla atış yapıldığını da hiç tahmin etmiyorumSmile

Sn.orhancengizk, silahınız hayırlı olsun. Böyle temizi de denk gelmiş.. Güle güle kullanın.
Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi