Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UTX-12 VE UTR-12
Merhaba;
Aylar süren araştırma, soruşturma, incelemelerden sonra tercihim Utaş xtr12"den yana oldu. Bugün satınalma belgesini Utaş Türkiye distribütörü Astra silah'a gönderdim. Utaş Xtr12 gerek çalışma sistemi gerekse tasarım olarak gerçektende üst düzeyde bir tüfek. Piyasadaki diğer şarjörlü tüfekler bora barak, husan, derya, typhoon gibi modeller bildiğimiz otomatik av tüfeğine şarjörlü model giydirilmiş hali. Utaş saiga, molot, armsan rs1 bence bu markalar diğerlerine göre çok çok daha yüksek kalitede ve üstün tasarımlarla silah üreten firmalar.

Alıntı

(24-11-2017, 08:11 PM)Bertaraf3 demiş ki: Merhaba;
Aylar süren araştırma, soruşturma,  incelemelerden sonra tercihim Utaş xtr12"den yana oldu. Bugün satınalma belgesini Utaş Türkiye distribütörü Astra silah'a gönderdim. Utaş Xtr12 gerek çalışma sistemi gerekse tasarım olarak gerçektende üst düzeyde bir tüfek. Piyasadaki diğer şarjörlü tüfekler bora barak, husan, derya, typhoon gibi modeller bildiğimiz otomatik av tüfeğine şarjörlü model giydirilmiş hali. Utaş saiga, molot,  armsan rs1 bence bu markalar diğerlerine göre çok çok daha yüksek kalitede ve üstün tasarımlarla silah üreten firmalar.

Sn Bertaraf3;

ben ersus arms tan alırsınız diye düşünmüştüm. Fikriniz mi değişti, değişti ise nedeni nedir merak ettim?

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, 1905sss
Sn SKN;
Fikrimin değişme nedeni kalibre konusunda tercihimi yeniden gözden geçirdim. 410 kalibre'nin ihtiyaç ve isteklerime yeterli gelmeyeceğini canlı yada cansız hedefler üzerinde tesir ve etkisini beni tatmin etmeyeceğini fark ettim. Sahibi olacağım tüfeğin atış esnasında gücünü hissetmek hedefte yarattığı tahribatını, deliciliğini, etkisininin sonucu yüksek olarak elde etmek istiyorum. Allah kötüye kullandırmasın ama en kötü bir durumda canımı malımı emanet edeceğim silahın düşük kalibre olmasını istemedim. Amacım tepmesi düşük leblebi çerez gibi hafif kolay atışlar yapabilen bir 410 kalibre den ziyade, maksimum güçlü bir 12 kalibre edinmek oldu.
Forumda Xtr12 konusunu okudum, sizde bir ara niyetlenip daha sonra 410 kalibre (magnum) saiga almışsınız. Utaş Xtr12 de ilk yıllarda çıkan sorunları düzeltmiş. Tüfeği tekrar revize ederek şu an için sıkıntısız sorunsuz çalışabilen hâle getirmiş. Kullanan bir çok kişiyle birebir konuştum herhangi bir olumsuz bir şey duymadım.
Siz ersüs 410 kalibre almayı düşünüyor musunuz?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
SKN
(24-11-2017, 09:29 PM)Bertaraf3 demiş ki: Sn SKN;
Fikrimin değişme nedeni kalibre konusunda tercihimi yeniden gözden geçirdim. 410 kalibre'nin ihtiyaç ve isteklerime yeterli gelmeyeceğini canlı yada cansız hedefler üzerinde tesir ve etkisini beni tatmin etmeyeceğini fark ettim. Sahibi olacağım tüfeğin atış esnasında gücünü hissetmek hedefte yarattığı tahribatını, deliciliğini, etkisininin sonucu yüksek olarak elde etmek istiyorum. Allah kötüye kullandırmasın ama en kötü bir durumda canımı malımı emanet edeceğim silahın düşük kalibre olmasını istemedim.  Amacım tepmesi düşük leblebi çerez gibi hafif kolay atışlar yapabilen bir 410 kalibre den ziyade,  maksimum güçlü bir 12 kalibre edinmek oldu.
Forumda Xtr12 konusunu okudum, sizde bir ara niyetlenip daha sonra 410 kalibre (magnum) saiga almışsınız. Utaş Xtr12 de ilk yıllarda çıkan sorunları düzeltmiş. Tüfeği tekrar revize ederek şu an için sıkıntısız sorunsuz çalışabilen hâle getirmiş. Kullanan bir çok kişiyle birebir konuştum herhangi bir olumsuz bir şey duymadım.
Siz ersüs 410 kalibre almayı düşünüyor musunuz?

Bende ikinci bir tüfek alacağım. Xtr-12 yada Husan 36 düşünüyorum. Ersus' u henüz bilmediğim için ön yargım var fakat incelemelerini bekleyeceğim.  Xtr hakkında kullanım yorumlarınızı ve update edilmiş kasanın resimlerini paylaşırsanız sevinirim.

Alıntı

[Resim: XTR_12_Black.png]

Xtr12 isabetli ve doğru bir karar. Bugün 2015 üretimi bir Xtr12 kullanıcısı ile konuştum,  kendisi tüfeği fabrikaya gönderip sorunlar giderildikten sonra (daha önce de belirttiğim gibi 2017 modeller de fabrika tarafindan sorunlar giderildi.) 700 kadar atış yaptığını ve  bu 700 atış ta herhangi bir tutukluk sorunu yaşamadığını söyledi. Diğer Xtr12 kullanıcıları gibi o da bana tüfeğin ilk zaman dönemindeki kullanımlarında 32 gr ve üstü fişeklerle atış yapmamı tavsiye etti. Bu şekilde tüfek yayları ve mekanizması sertliğinden kurtularak neredeyse sıfır sorunsuz çalışmaya başladığını ve artık 30 gr altı fişekleri sorunsuz alabileceğimi söyledi.  Hatta bir arkadaşının ses fişeği attığını belirtti ki biliyorsunuz ki bu tip tüfekler ses fişeklerini düşük basınçtan dolayı atamıyor.
Husan ın ne zaman çıkacağı henüz belli değil.  Ersüs'ü bir süre daha bekleyip görün bence.
Tüfek geldikten sonra detaylı fotoğraflarını ve atış sonuçlarını burdan paylaşırım
Astra av'ın ve fabrika dan Rana hanım'ın gönderdiği fotoğrafları paylaşayım.
[Resim: IMG_20171123_WA0010.jpg]

[Resim: XTR_12_Black_Left.png]

upload photo

[Resim: IMG_20171123_WA0009.jpg]

[Resim: IMG_20171123_WA0011.jpg]

[Resim: IMG_20171123_WA0012.jpg]

image uploader

[Resim: IMG_20171123_WA0013.jpg]

[Resim: XTR_12_Black_Right.png]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
SKN, defender45acp, Guns N' Cars
UTAŞ XTR-12 çok yakışıklı bir tüfek. Çok kaliteli bir görünteye sahip. Ben de Silah Alım Belge'mi aldım ama bu tüfek ile Molot Vepr 12 arasında kaldım. Kısa zamanım kaldı birini alacağım. Araştırmaya devam.

Alıntı

(25-11-2017, 10:49 AM)Guns N Cars demiş ki: çok yakışıklı bir tüfek. Çok kaliteli bir görünteye sahip. 

Sn Guns N' Cars

Görüntüye bakarak tüfek hakkında karar vermek her zaman yanıltıcıdır. Diğer şarjörlü yivsizleri VEPR ile aynı kefeye koymak ise hata.

Bence hobi amaçlı kutu şarjörlü tüfekleri, gerçeklerini alamadığımız için özenti nedeniyle alıyoruz. Yivsiz tüfeklerdeki tüp şarjörün avantajları ve amaçları bunlarda yoktur.

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
kut4, 1905sss, Guns N' Cars, xeorx
(25-11-2017, 10:49 AM)Guns N demiş ki: UTAŞ XTR-12 çok yakışıklı bir tüfek. Çok kaliteli bir görünteye sahip. Ben de Silah Alım Belge'mi aldım ama bu tüfek ile Molot Vepr 12 arasında kaldım. Kısa zamanım kaldı birini alacağım. Araştırmaya devam.
Sayın Huns N Cars

Bu ülkede bir silah severin en zor ulaştığı 2 şeyden biri silah diğeri ise doğru ve rafine bilgi. 
Birincisi için paranız varsa bir şekilde çözüm bulursunuz. Ancak ikincisi para ile de çözülemeyebilir, neyseki üyelerimiz, gerek zaman, gerek para ve emek harcayarak sahip oldukları bilgi ve deneyimleri bizlerin kullanımına sunuyor. Bize kalansa çok basit sadece okumak!

Söz konusu iki tüfek kıyaslanabilir ya da aynı kefeye konulabilir ürünler değildir. İçinde bulunduğumuz bilgi deryasında ilgili konu başlıklarında okumaya 1 saat zaman ayırırsanız emin olun sizde ortak müşterekte buluşursunuz.

Saygılarımla.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Alphawolf, PersonalDefence, 1905sss, Guns N' Cars, xeorx, Sabri, lupus, Xlll
(25-11-2017, 06:22 PM)kut4 demiş ki:
(25-11-2017, 10:49 AM)Guns N demiş ki: UTAŞ XTR-12 çok yakışıklı bir tüfek. Çok kaliteli bir görünteye sahip. Ben de Silah Alım Belge'mi aldım ama bu tüfek ile Molot Vepr 12 arasında kaldım. Kısa zamanım kaldı birini alacağım. Araştırmaya devam.
Sayın Huns N Cars

Bu ülkede bir silah severin en zor ulaştığı 2 şeyden biri silah diğeri ise doğru ve rafine bilgi. 
Birincisi için paranız varsa bir şekilde çözüm bulursunuz. Ancak ikincisi para ile de çözülemeyebilir, neyseki üyelerimiz, gerek zaman, gerek para ve emek harcayarak sahip oldukları bilgi ve deneyimleri bizlerin kullanımına sunuyor. Bize kalansa çok basit sadece okumak!

Söz konusu iki tüfek kıyaslanabilir ya da aynı kefeye konulabilir ürünler değildir. İçinde bulunduğumuz bilgi deryasında ilgili konu başlıklarında okumaya 1 saat zaman ayırırsanız emin olun sizde ortak müşterekte buluşursunuz.

Saygılarımla.

Elimden geldiği kadar araştırma yaptım. "Vepr 12 yol hikayesi" konusunu okudum. Ne kadar iyi bir tüfek olduğunu biliyorum ama siz de biliyorsunuz ki ciddi bir fiyat etkeni de var. Bu fiyat farkını ödeyip Vepr-12 alma ile gerek yok XTR-12 alayım aşamasındaydım. Gönlüm zaten V12 'den yanaydı ve sizlerin de mesajı ile son kararımı verdim.
Teşekkürler.

Alıntı

Merhaba
Astra silah tan Murat bey sağolsun ricamı kırmadı istediğim gibi tüfeği hiç açılmamış kutudan olmak şartıyla kargoya verdi. Hatta açılmamış kutunun videosunu bile çekip gönderdi. Gerçekten de müşteri memnuniyeti açısından çok memnun edici bir durum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Guns N' Cars

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi