Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Amerika daki NRA gibi bir oluşum Türkiye kurulsa üye olur musunuz?
Bu anket kapalı.
EVET ÜYE OLURUM
82.50%
33 82.50%
HAYIR ÜYE OLMAM
17.50%
7 17.50%
Toplam 40 oylar 100%
* Bu ankete oy verdiniz. [Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amerika daki NRA gibi bir oluşum Türkiye kurulsa üye olur musunuz?
Amerika daki NRA gibi bir oluşum Türkiye kurulsa üye olur musunuz?

[NRA National Rifle Association (Ulusal Tüfek Derneği)
ABD'nin en büyük silah lobisi olarak bilinen Ulusal Tüfek Derneği NRA birleşik devletlerindeki bireysel ateşli silahlar konusunda faaliyet gösteren en güçlü topluluklarından biridir üye sayısı 4 milyonun üzerindedir. Üyeleri bu kuruma yıllık 100 milyon dolar gelir sağlar]

Alıntı

Ne kadar iyi niyetlerle kurulmuş olursa olsun , Türkiyede bu tür bir oluşumun , zamanla makanları ele geçiren , işi bilmez alakasız yöneticilerinin , üyelerinin talepleri yerine , kendi keyfi kararlarını uygulamak ve üyelerine dayatmaktan başka bir iş yapmayacağını düşündüğüm için , ankette hayır oyu kullandım.

Bu ülkede işin içine para girdimiydi , etik değerler çok rahat gözardı edilebiliniyor.

( İnancım bu yöndedir. Polemik yaratma amacıyla yazılmamıştır.)

Alıntı

Sn Lupus yoneticilige vakit ayirabilirse uye olurum. Smile

Alıntı

(03-09-2015, 04:01 PM)comert demiş ki: Ne kadar iyi niyetlerle kurulmuş olursa olsun , Türkiyede bu tür bir oluşumun , zamanla makamları ele geçiren , işi bilmez alakasız yöneticilerinin , üyelerinin talepleri yerine , kendi keyfi kararlarını uygulamak ve üyelerine dayatmaktan başka bir iş yapmayacağını düşündüğüm için , ankette hayır oyu kullandım.

Bu ülkede işin içine para girdimiydi , etik değerler çok rahat gözardı edilebiliniyor.

( İnancım bu yöndedir. Polemik yaratma amacıyla yazılmamıştır.)

Sn. Comert
Kıymetli katılımınız için teşekkürler.

Alıntı

Ülkemizdeki odaları, meslek birliklerini, sendikaları vb. oluşumları gördükçe ben de Sn.Cömert'e hak veriyorum. Ama üst yönetimde Sn.İlksurfer'ın da dediği gibi Sn.Lupus ve Sn.Lupus ayarında kişiler olursa seve seve üye olur, destek veririm.

Naçizane önerim ankete yönetici profiline göre karar veririm seçeneği de eklenmesidir.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Comert'e katılmamak mümkün değil! Sn. Lupus'un başkanlığını yapması durumunda tereddüt etmeden üye ve destekçi olacakken, başka lider ve başka oluşumlara kuşku ile yaklaşırım.

Alıntı

Ahlakına güvendiğimiz, ahlakını bildiğimiz üstadlarımız ile yola çıkılacak ve zaman içerisinde çekirdek yönetim kurulu ve disiplin kurulu kadrosu değişmeyecek şekilde bir üst yönetim omurgası sağlanabilir ise neden olmasın.

Ancak ranta bu kadar açık, rantın büyük olacağı bir alanda, etrafta bu kadar ahlaken veya bilgi olarak düşük, veya vizyon olarak kayığa dönmüş insan varken.. Çok zor. Tereddütle adım atmamak cahillik olur.

Ancak belli kişilerin içinde olduğu, bizim de sesimizin engellenemeyeceği bir platform oluşturulur ise neden olmasın. Ama bunu yapabilseydik ofisi bile bulmuşken dernekten vazgeçmezdik.

Saygılarımla

Alıntı

(03-09-2015, 04:51 PM)Dost demiş ki: Sn. Comert'e katılmamak mümkün değil! Sn. Lupus'un başkanlığını yapması durumunda tereddüt etmeden üye ve destekçi olacakken, başka lider ve başka oluşumlara kuşku ile yaklaşırım.

Sn Dost, peki bana ? Bana da kuşku ile yaklaşırmısınız?

:s

Sorumu yanlış anlamayın , haddimi de yerimi de bilirim, ama bu forumda Sn Lupus gibi değerli üstadlarımız çok. Sn ceycey, sn ortaç, sn pinus un içinde olduğu bir organizasyona, Sn lupus müdahil olmasa da evet derim ben yine. O yüzden sordum.

Birde bu tür teşekkürlerde veya onore edilmelerde Sn Ilksurfer in unutulmasına da içerliyorum. Sn lupus yazıyor, biz okuyoruz, peki bu sınıfı kuran öğretmeni öğrenciyi buluşturup, sınıfı koruyan kim..

Sadece Sn Lupus dediğimizde, biraz da diğer üstadlara ayıp ediyoruz.

Saygılarımla

Alıntı

Olası bir savaş durumunda halkın organize olması için bu tarz oluşumların faydalı olduğunu düşünüyorum, katılırdım.

Alıntı

Yukarıda yazılanların tamamına katılmakla birlikte. Türkiye'nin en geniş kapsamlı ateşli silah platformunda bu anketin EVET ile sonuçlanması kaçınılmaz bence.
Hepimizin hayalinde ; memleketimizde böyle organizasyonların olması varken , sonu kötü olur diye hayır demeye gönlüm elvermez.
Nihayetinde Sn. comert'in bahsettiği bu iş bilmez ve art niyetli yöneticiler de bizlerin arasından çıkıyor. Böyle kişiler var ama , erdemli , iyi niyetli ve namuslu vatandaşlar da var. Onlardan birilerinin bu gibi bir organizasyona yönetici olacağını temenni ederek ( ya da hayal ederek ) EVET dedim

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi