SARSILMAZ SR 38 TOPLU TABANCA
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SARSILMAZ SR 38 TOPLU TABANCA
Tüm silahseverlere merhaba.
Forumda çok yeniyim, yeni şeyler öğrenmek ve keşfetmek için çok güzel bir platform, emeği geçenlere saygılarımı sunarım.

Almayı Planladığım fakat hakkında okuduklarım sebebi ile kafamda hatrı sayılır büyüklükte soru işaretleri bırakan SR38'i inceleme ve deneme şansı buldum.
Önce MKE İstanbul da 6" modelini inceledim ve gerçekten ne istediğimin farkında olduğumu yeniden anladım. Elime tam oturdu ve görüntüsü ile kalbimi bir kez daha çaldı.
Ardından ASP poligonda olduğunu öğrendiğim 4" mat paslanmaz çelik modeli ile 20 adet MKE 38sw fişek kullanarak atış yaptım.
Tek hareketli yaptığım İlk 6 atışta da 2 fişek, ikinci 6 denemesinde ise 1 fişek patlamadı, sonraki denemelerimde sıkıntı yaşamadım.
Poligon görevlisi beyefendi beni baştan fişeklerin patlamama olasılığı olduğu konusunda uyarmıştı.
İlk 6 da patlamayan 2 fişek yine tek hareketli ikinci denememde patladı. İkinci 6 da patlamayan 1 fişek ise çift hareketli denemede patladı. Tek hareket gayet yumuşak, çift hareket ise bana biraz sert geldi.
Genel olarak mekanik bir sıkıntı veya rahatsız edici bir tecrübe yaşamadım. Öğrendiğime göre silah uzun zamandır poligon envanterinde bulunmaktaymış. Hiç arıza çıkartmadığından bahsedildi.
Geco 38 sp ile sorunsuz atışlar yapılabileceğine inanıyorum. Aslında denemeyi çok istediğim 357mag fişeği idi fakat uzun zamandır bu olasılık maalesef mevcut değil.
Yılda 200 fişek ve poligonlar envanterinden de faydalanır isem ortalama yılda 500-600 fişek atma imkanı ile kullanmayı ve almayı planladığım bu tabanca ile keyifli poligon zamanları geçirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Okuduğum yorumların çoğunda üzerine 500 TL daha koyup S&W alınabileceğinden bahsediliyor. Ben kendi payıma internetteki ilanlar arasında 6" ve 3000 TL ye kadar bir S&W görmedim. Belkide kıyaslar 2,5" ve 3" nazaran eski modeller ile yapıldı.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn Seroboy,

Öncelikle kara mizah yapıyorsunuz sandım ama hayır öyle değilmiş. Tabiki araştırmış, ölçmüş biçmiş, gerekli kıyaslamalarda bulunmuş, kontrol etmiş ve kullanmış, bunların ışığında da gerekli yargıya varmışsınız.

Bize de hayırlı olsun demek düşer. Saha bildirimlerinizi bekliyor olacağız, bizi habersiz bırakmayın.

Saygılarımla

Alıntı

Merhaba sayın forum üyeleri

Foruma yeni üye oldum.Ancak uzun zamandır buradaki yorumları okuyordum.

Ben bir kamu görevlisiyim ve silah almak istiyorum.Taşıma ruhsatı ve bulundurma ruhsatı ücreti bizde yok.
Bu sitede ithal ürünler tercih edilmesi söylenir.Ancak fiyatları malum çok yüksek ve ikinci el bir silah da almak istemiyorum

Öncelikle toplu tabanca merakım hat safhada.Ancak sr 38 o fiyatı hak eder mi bilmiyorum doğrusu.

Sarsılmazın kampanyası şu şekilde
K11 1325tl (Kampanyasız 2700tl)
st9 1700tl (Kampanyasız 2600tl)

CANİK'de de benzer kampanyalar var diye hatırlıyorum.Yani oldukça avantajlı alıyoruz.
Ömrümde av tüfeği hariç silah kullanmadım.Tabancalardan sökme- takma-atış hiç anlamam.
Tek istediğim Allah kullanmak zorunda bırakmasın.Eğer aksi olursa da sorunsuz çalışan bir silah.
Taşırken de rahat olan bir silah.
Uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum

Sr 38 de kampanyamız yok.2375 tl fiyatı.
Son alternatif Canik55 TP 9 SF.(Kampanya olması lazım)
Ne yapsam bilemedim

Gönlümden geçen SR 38
Aklımdan geçen 2 bin tl altı CANİK 55 ya da Sarsılmaz St9

Ne yapmalıyım sayın üstatlar?

Alıntı

(12-10-2015, 05:28 PM)Seroboy demiş ki: Tüm silahseverlere merhaba.
Forumda çok yeniyim, yeni şeyler öğrenmek ve keşfetmek için çok güzel bir platform, emeği geçenlere saygılarımı sunarım.

Almayı Planladığım fakat hakkında okuduklarım sebebi ile kafamda hatrı sayılır büyüklükte soru işaretleri bırakan SR38'i inceleme ve deneme şansı buldum.
Önce MKE İstanbul da 6" modelini inceledim ve gerçekten ne istediğimin farkında olduğumu yeniden anladım. Elime tam oturdu ve görüntüsü ile kalbimi bir kez daha çaldı.
Ardından ASP poligonda olduğunu öğrendiğim 4" mat paslanmaz çelik modeli ile 20 adet MKE 38sw fişek kullanarak atış yaptım.
Tek hareketli yaptığım İlk 6 atışta da 2 fişek, ikinci 6 denemesinde ise 1 fişek patlamadı, sonraki denemelerimde sıkıntı yaşamadım.
Poligon görevlisi beyefendi beni baştan fişeklerin patlamama olasılığı olduğu konusunda uyarmıştı.
İlk 6 da patlamayan 2 fişek yine tek hareketli ikinci denememde patladı. İkinci 6 da patlamayan 1 fişek ise çift hareketli denemede patladı. Tek hareket gayet yumuşak, çift hareket ise bana biraz sert geldi.
Genel olarak mekanik bir sıkıntı veya rahatsız edici bir tecrübe yaşamadım. Öğrendiğime göre silah uzun zamandır poligon envanterinde bulunmaktaymış. Hiç arıza çıkartmadığından bahsedildi.
Geco 38 sp ile sorunsuz atışlar yapılabileceğine inanıyorum. Aslında denemeyi çok istediğim 357mag fişeği idi fakat uzun zamandır bu olasılık maalesef mevcut değil.
Yılda 200 fişek ve poligonlar envanterinden de faydalanır isem ortalama yılda 500-600 fişek atma imkanı ile kullanmayı ve almayı planladığım bu tabanca ile keyifli poligon zamanları geçirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Okuduğum yorumların çoğunda üzerine 500 TL daha koyup S&W alınabileceğinden bahsediliyor. Ben kendi payıma internetteki ilanlar arasında 6" ve 3000 TL ye kadar bir S&W görmedim. Belkide kıyaslar 2,5" ve 3" nazaran eski modeller ile yapıldı.
Saygılarımla.

''Aslında denemeyi çok istediğim 357mag fişeği idi fakat uzun zamandır bu olasılık maalesef mevcut değil''

Neden mümkün değil.Bilgilendirir misiniz?
Toplu tabancanın olayı zaten 357 değil midir?

Alıntı

Mkek son donemde 357 magnum fisek getirmiyor. Sadece 38 sp

Alıntı

(21-10-2015, 06:19 PM)acemi90 demiş ki: Toplu tabancanın olayı zaten 357 değil midir?

Değildir... Revolver kalibreden çok öte bir şeydir.

Alıntı

(21-10-2015, 08:03 PM)lupus demiş ki:
(21-10-2015, 06:19 PM)acemi90 demiş ki: Toplu tabancanın olayı zaten 357 değil midir?

Canik55 TP 9 SF
Sarsılmaz ST 9
Sarsılmaz Sr 38

Bu üçünden birini alacağım.ilk iki silah kampanyalı 1700tl kamu görevlilerine.
Sr 38 de kampanya yok

Hiç tabanca tecrübesi olmayan,uzun yıllar kullanacak,tutukluk yapmayan,sağlam bişey arayan biri bu üçünden hangisini almalı?
Yanımda taşıyacağım.

Alıntı

(22-10-2015, 12:58 PM)acemi90 demiş ki:
(21-10-2015, 08:03 PM)lupus demiş ki:

Canik55 TP 9 SF
Sarsılmaz ST 9
Sarsılmaz Sr 38

Bu üçünden birini alacağım.ilk iki silah kampanyalı 1700tl kamu görevlilerine.
Sr 38 de kampanya yok

Hiç tabanca tecrübesi olmayan,uzun yıllar kullanacak,tutukluk yapmayan,sağlam bişey arayan biri bu üçünden hangisini almalı?
Yanımda taşıyacağım.

Sn acemi90

Belirtiğiniz marka ve modellere ait gerekli her şey forumun sayfaları arasında vardır. Bu forumda arayıp ta bulamayacağınız bilgi neredeyse yok gibidir. İsterseniz biraz araştırın, yok sizi tatmin(!) etmez ise aklınızda kalan kısımları ilgili büyüklerimiz ilgilenirlerse cevap verirler.

Alıntı

sizin tavsiyeniz nedir hocam?

Alıntı

(22-10-2015, 05:13 PM)acemi90 demiş ki: sizin tavsiyeniz nedir hocam?

Sn. acemi90 ;
Sn AdesSa yukarıdaki mesajı ; forumu incelemeden bu cümleyi yazmayın diye göndermiş Shy

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi