Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SARSILMAZ SR 38 TOPLU TABANCA
Sarsılmaz' ın toplu tabancaları ile ilgili forumdaki yorumları okudum, ancak hiç bir kullanıcının yorumunu görmemiştim.
Benim de bilgim bir fuarda gördüğüm pek te başarılı olmayan bir örnek ile sınırlı idi.
Sarsılmaz fabrika ziyaretlerimde imalat malzeme ve yöntemlerini görüp fikirlerimi de kendileri ile paylaştım.
Burada hiç bir yorum yapmayacağım, incelemelerimi oldukça ön yargısız yapmaya gayret sarfediyorum.
Buyurun paylaşalım.
Saygılar.
Osman
SARSILMAZ SR 38 TOPLU TABANCA İNCELEME VE ATIŞI:

Alıntı

Emeğinize sağlık Sn. ORTAÇ.

Atışlarınızı kaç metreye yaptınız? Videoda duyamadım.

Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Ortaç inceleme için teşekkürler, elinize emeğinize sağlık.

Saygılar.

Alıntı

(04-04-2015, 09:26 PM)cos30 demiş ki: Emeğinize sağlık Sn. ORTAÇ.

Atışlarınızı kaç metreye yaptınız? Videoda duyamadım.

Saygılarımla...
10 metre efendim

Alıntı

(04-04-2015, 08:40 PM)ORTAÇ demiş ki: Sarsılmaz fabrika ziyaretlerimde imalat malzeme ve yöntemlerini görüp fikirlerimi de kendileri ile paylaştım.

Sn Ortaç;

Umuyorum yerli üreticilerimiz sizin gibi gerçek profesyonellerin birikimlerinden faydalanarak eksiklerini kapatma yönünde gayret gösterirler. Zira kullanıcıların geneline yansıttıkları sen anlamazsın bir tek ben anlarım zihniyeti ile bunca yıl ne kadar düşük bir seviyede kaldıkları ortada.

İncelemelerinizde gösterdiğiniz olumlu tavır ise takdire şayan, bizlere yol gösteriyorsunuz. Eğer eksikleri ve kusurları irdeleseniz incelemenize konu olacak silahların satışı yarı seviyesinin altına inerdi herhalde. Her zaman yapıcı olmak konusunda sizi örnek almak için kendi adıma gayret göstereceğim.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın Hocam,

Videodan gördüğüm kadarıyla, "atası" Gümüşay'daki top-namlu arası boşluğa bağlı alev kaçağı yani basınç kaçağı var. Ancak bunun şiddetini görsel olarak değerlendiremiyorum. Titremez bu noktada bir tadilata gitmiş mi, yoksa değişiklik yok mu?

Bir de eklemem olacak:
Gez-arpacık mesafesinin uzun olması, hedef atıcılığı için olumludur, daha hassas vuruşlara olanak tanır. Sizin gibi çok güzel uzun mesafe atışları olan bir atıcı için çok arana bir özellik.

Fakat hızlı taktik atışlar için olumlu bir özellik değildir. Uzun gez-arpacık mesafesi olan silahlarda arpacığı gezin içinde bulmak zorlaşmakta ve nişan alma süresini uzatmaktadır. Köşesine not düşmüş olayım.

Alıntı

Sayın Türkmenoğlu,
Hiç merak etmeyiniz, doğru bildiğimi doğrudan, yanlış gördüğümü de lisanı münasiple ifade etmekteyim.
Sarsılmaz kadrosu her kademede öneri ve tavsiyelerimi saygı ve sabırla dinlediler, üstelik bazı konularda da uygulamaya koydular.
Acizane önerilerimi, tabii ki bu forumdan aldığım feyzin de önemli etkisiyle kulak açan ve açacak her üreticiye sizler gibi nihai kullanıcıların yorumlarını da değerlendirerek sunmaya devam edeceğim.
Takdir edersiniz ki bazı konuları kamuya açık ortamlarda beyan etmek yapıcı tenkit sınırlarının ötesinde yorumlara sebep olabiliyor.
Ayrıca her yerli imalatçıya eşit mesafede durma çabam nedeni ile bildiğim gördüğüm her hatayı açık ortamlarda paylaşamıyorum.
Sonuç olarak benim çabam Türk silah sanayiinin elindeki beyin gücü ve makina parkını çok daha verimli kullanıp, dünya çapında isim olabilmesi için çorbada tuzumun olmasını sağlamaktır.

Sayın Harun,
İncelediğim SR38' ler çok yoğun bir program içinde ele alabildiğim tabancalardı, kısıtlı zamanda top önü açıklığı gibi detaylara yeteri önemi veremedim.
Ancak gördüğüm kadarıyla tatmin edici idi.
Tabii ki bir marka/ modeli savunmak bana düşmez ama kesinlikle bir Gümüşay ile kıyaslanmamalı.
Bu konuda da görüşlerimi kendilerine ilettim ve onların da dertlerini dinledim.
Bundan sonrası zaman ve saha testlerinin sonuçları ile belirlenecektir.

Saygılar.
Osman

Alıntı

Sayın Ortaç aşağı yukarı tüm videolarınızı izledim gayet sade, anlaşılır bir anlatımınız var. Sizi tebrik ediyor, yeni videolarınızı merakla bekliyorum. Saygılar

Alıntı

Sayın Ortaç Hocam,

Ben de genç bir silahsever olarak, Sayın pacino gibi bütün videolarınızı dikkatle takip ediyorum. Özellikle toplu tabanca edinmek gibi bir arzum var. Size bu konuda bir sorum olacak. Gittiniz, yerinde incelediniz, üretimi gördünüz, silahı şöyle elinize bir aldınız. Daha önceden de bir ahbabınızın evinde 686 incelemiştiniz, o silah da çok hoşuma gitmişti şahsen. Smile . Gerçi S&W marka 686 veya 629 model silahların eski üretimleri kadar kaliteli olmadığı hakkındaki yabancı yorumları okuyorum. S&W model silahların daha uzunca bir süre yasal yolla edinemeyeceğimiz (permi sayılmaz) göz önünde bulundurulursa, Sarsılmaz' ın SR 38 modelleri almaya değer mi?.

Saygılar.

Alıntı

Saygıdeğer Üstadlarım, bir toplu tabanca almak istiyorum. Sizce aynı paraya kullanılmış bir SW 686 3 veya 4 mü, yoksa sıfır bir SR 38 almak mı mantıklı olur? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Selam ve saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi