Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul Adliyesi Rehine Operasyonu
Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Çok üzücü ve can sıkıcı bir durum. Bu seferde vatan sağ olsun deyip geçicezmi ? Sad

Savcıya Allahtan rahmet , yakınlarına ise başsağlığı dilerim.

Söyleyebilecek çok fazla birşey yok. Berkin de bu memleketin evladı, Sn Savcımız da. İkisinin de ölmemesi gerekirdi. İkisine de Allah rahmet eylesin.

Hepimiz vatanımız için, cumhuriyerimiz için, milli birlik ve beraberliğimiz için (hiç yoksa askerde 1 kez) yemin ediyoruz. Ne çabuk unutuluyor bu yeminler. Ne kadar mayasız insanlar haline geldik.

Sonucta ne olduğuna değil de, sonucun kimin işine yaradığına bakmaya, asıl nedenlere bakmaya alışkın olduğum için biraz şaşkınım. Bu sonuçtan fayda sağlayabilecek bir oluşum göremiyorum çünkü. Ama zarar gören her zamanki gibi bizim milletimiz.

Kimsenin ölmemesi gerekiyordu aslında.Tam bir fiyasko.Skor 3-0 mağlubiyet.

Savcı- hakim dünyanın heryerinde aynı şeyi temsil eder. Adaleti. Adalet ise mülkün temelidir. Altındaki arabandan, oturduğun eve hatta karının senin karın olduğunun ispatı, teminatı ve çerçevesini adalet çizer. O iki terörist ise bütün bu değerlerin zıddıdır. Onların düşmanıdır.
Şehit olan biri ile 2 terörist leşi aynı kategoride değerlendirilemez.
Namlunun ucunu göstereni meşru müdafa gereği vurmaktan bahsedenler savcının alnına silah dayanmış kişilerin ölmemesi gereketiğinden bahsediyor. Bari birşey yazmayıp susun lütfen.

Değerli forumdaşlar, militanlara ve yasadışı faaliyetlere kesinlikle zerre kadar sıcak bakamıyorum. Benim nazarımda kafa kesen Işıd militanı ile bu kişiler arasında hiç bir fark yok. Her birinin her hareketi devletin altını kazmaya yönelik. Ha şunu da söyleyeyim torpille sağa sola adam yerlestiren zihniyet de benim gözümde aynı şekilde bozuk tiyniyetin ürünü hainlik odakları. Biri can çalıyor öbürü gelecek, lakin hayat çalıyorlar sonuçta her ikisi de.

Hani siyaset yapmak için değil (siyasetçilerle el sıkışmamak gibi bir düsturum var, şimdiye kadar bozmadığım, haram lokma yediğinden endişe ettiğim için çaylarını bile içmem), ben insanın milleti için ülkücü devleti için devletçi halkı için sosyalist olması gerektiğine inanırım.

Gezi eylemine de bir kere katıldım, ancak eylemle ilgisi olmayan politikacıların veya safsatacıların söylediklerinin aksine, eylemin konusu ne siyasi ne de ağaçla ilgili değildi. Ben ve eyleme katılanlar arasında tanıdığım her insan da devlet malının talan edilmesine yeter dediği için oradaydı. Devlet malının talan edilmesinden bıkmayanların ve bu konuda fikir belirtmekten korkanların fikriyat, ruhiyat ve maddi varlığını Allah a havale ediyorum. Bunun A partisi B partisi ile C fraksiyonu ile alakası yok. Haksızlık her zaman haksızlıktır.

Ancak baktım ki polisin tavırları çok sert; bu tavırla benim başıma bir şey gelse ya ardını arayamayacak şekilde sakatlanıp öleceğim, veyahut kinlenip o polis üniformasını haketmediği halde bir şekilde giymiş olanları itlaf etme çabasına gireceğim (o anki sinirle hastalıklı bir düşünceye kapılarak), mecburen haklı duruşumu haksız hale getirmemek için ikinci kez eyleme gitmedim.

Ha sonrasında baktım ki, olay rejim değişikliğine kadar gidecek, sonrasında uzak durdum. Humeyni ve Iran tiyatrosunu bir kere daha yaşamaktan da kıl payı kurtulmuşuz şükür ki. O olayda çözemediğim yegane şey, o zamanki iktidarın bunun olmasını çok istermiş gibi sürekli halkı tahrik etmesidir. Hatta o günlerde çocuklarını yurt dışına kaçıracak kadar korkmuş olmalarına karşın sürekki halkı tahrik edip iftira atmalarını hala çözemedim. (Sizde biliyorsunuz, camide içki içildi dediler imam ben Allahtan korkarım olmadı deyince sürüldü. Sonra bir tecavüz lafı çıktı, yok kapalı bir bayanın üzerine idrar yapmış bir kaç kişi felan.. tüm bunların hastalıklı zihinlerin fantezileri olduğu ve o korku ile gün yüzüne çıktığı anlaşıldı zamanla) Kutuplaşma yaratılarak aradan sıyrılmaya çalışıldı diyeceğim ama ortaokul zekasının eseri olan bir davranış olurdu.

Tüm o eylem zamanı boyunca da her gün iş çıkışında necatibeyde dolmuştan inip maltepedeki evime kadar yürüdüm. Başka yol yok çünki. Arabam da yok.. Mecburi tek güzergahımdı. Şimdi size soruyorum, ben sizin evladınız, kardeşiniz, abiniz olsam..
O katıldığım gün eylemde birisi 5 metre mesafeden öldürmek için başıma ateş etse, veya iş çıkışında evime gelmeye çalışırken başıma gelse aynı şey. Sonra birileri beni vatan haini ilan etse kendince, birileri sosyal medyada bana sövse (nedense bu sövücüler devlet malını yiyenlere hiç sövemez hep yalanır yaltaklanır onlara), birileri ailemi yuhalatsa, birileri beni kasıtlı olarak öldürenleri hapse girmekten kurtarsa.. ... yoluna gitsem argocası.. Abiniz,kardeşiniz,evladınızın boş yere ölmesine içerlerken, bir de bu muameleler ne kadar üzer insan olanı.

Tüm yukarıda saydığım hastalıklı zihinlerin farklı bir tezahüründeki bir iki kişi de, çıksa ortaya, -belkide gerçekten kanıt bulunamadığı için- öldüreni veya hakaret edeni tutuklamayan polisi veya savcıyı rehin almaya kalksa.. Sonra belki müdahale edenlerin belki kendi acemiliklerinin eseri olarak herkesin ölümüne sebep olsa bu iki kişi.. Yani herşey aslında ne kadar saçma ne kadar rahatsız edici ne kadar mide bulandırıcı değil mi?

ADALET HEPİMİZE, HER ZAMAN LAZIM. Bu memleketin insanı birbirine, devletine sahip çıkmayı öğrenene kadar da bu iğrençlikleri yaşayacağız ne yazık ki. Bu sebeple kahr etmek, lanet etmek yerine (bunları tabiki yapacağız); komşunuza selam vermekle başlayın. Siyasi görüşünü sevmediklerinize selam verin. Hediye verin, iltifat edin. Taki birbirimize sahip çıkacak kadar yakınlaşana dek. Solcu sağcıya, ateist dindara sahip çıkana dek birbirimize yaklaşalım. Zihniyeti bozulmuş olanları adam etmeye çalışalım.

Şurda bile o suçlu bu suçlu, o etti bu buldu.. Yahu bu devletin savcısı öldürüldü. Bu kişi iktidarın değil devletin adalet dağıtıcısı. Ha buna üzülüp genç bir çocuğun ölmesine üzülmüyorsanız söyleyecek bir şey yok, Allah ıslah etsin hepimizi. Suçlu arayanlar aynaya baksın lütfen önce. Neyden korktuğunu, hangi haksızlığa sustuğunu, düzeltmek için bir sey yapıp yapmadığını düşünsün.

(01-04-2015, 12:41 PM)yalvali demiş ki: Şehit olan biri ile 2 terörist leşi aynı kategoride değerlendirilemez.
Namlunun ucunu göstereni meşru müdafaa gereği vurmaktan bahsedenler,
savcının alnına silah dayamış kişilerin ölmemesi gerektiğinden bahsediyor. Bari bir şey yazmayıp susun lütfen.

+1

Yazılarından tanıdığım kadarıyla, etkisiz hale getirilen 2 teröristten ötürü Sn.Mdenci08' in üzüleceğini sanmıyorum. Sürçü lisan olmuş.
1 şehidimiz var. Allah gani gani rahmet etsin.

(01-04-2015, 01:04 PM)turkmenoglu demiş ki: ... ben insanın milleti için ülkücü devleti için devletçi halkı için sosyalist olması gerektiğine inanırım.
...

+1
Kesinlikle aynı fikirdeyim.

Rabbim,mekanını cennet etsin.

Sayın Savcımız Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Saygılarımla

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi