Colt 1911 Efsanesine kadar Colt Neler Yaptı?
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt 1911 Efsanesine kadar Colt Neler Yaptı?
Değerli arkadaşlar,

Çocukken plastik kahverengi bir colt tabanca vardı teyzemlerde. Onun ne model olduğunu bilmeden ve seyrettiğim kovboy filmlerindeki altıpatlarlara da benzemediğinden belki ilk aşkım o tabanca oldu.
Yıllar geçti, ilk defa askerde duyduğum Sig Sauer'in önce adına, sonra da emniyetsiz olup her zaman atışa hazır oluşuna hayranlığım başladı. Bu hayranlığı önce P226 sonra P226 SL ile pekiştirdim.
Hazır yenilerken diye daima gördüğümde hayranlık duyduğum Browning High Power Silver Chrome ile de ikinci tabancamı almış oldum.
Çok yakın bir zamanda da tam P210 Super Target alırım, poligonda süper atışlar yaparım derken kendimi Colt Gold Cup almışken buldum.
Colt 1911 seven sevmeyen ama ateşli silahlarla ilgisi olan herkes için saygı duyulan ve yüzyılı geçmesine rağmen hala çağ ötesi dizaynı ile rüyaları süsleyen bir tabanca. Bu ara iyice 1911 üzerine yoğunlaşmışken bir video şu soruya çok güzel cevap veriyor.
"Peki Colt bu dizaynı Sayın Browning'den alıp satışa başlayana kadar neler üretti?"

Bu videoda Colt'un kendi üretimi 1900 modelinden 1911'e kadar olan modellerini görebileceksiniz.
28. dakikadan sonra da orjinal 1911 ile 1911A1 modeli arasındaki farklara değiniliyor.
Videodaki silahların bir çoğu hem 1. hem 2. Dünya savaşını görmüş ordu modelleri. Üzerlerindeki çiziklere anlatan müzayede sahibi saygı duymamak elde değil diyor.
İngilizce videonun malesef çevirisi bulunmuyor. Yine de beğeneceğinizi umuyorum.
Saygılarımla

Alıntı

Colt 1911'in faydaları videosu:

Para firmasının şampiyon atıcısından tavsiyelerini dinledikten sonra 6 atış + Şarjör değişimi + 6 atış toplam süre 3,71 sn alan videosu Smile

Ve ana tavsiye: Mutlaka evde kuru tetik çalışın, sadece horoz düşürmeyin, doldur boşalt, nişan al, hedef al, tetik düşür, kılıftan çek, kılıfa tak gibi çalışarak tabancanıza olan aşinalığınızı mutlaka arttırın Smile

Saygılarımla...

Alıntı

Sn derinoz forgotten weapons öyle bir kanal ki bize unuttuğumuz bütün silahları yeniden hatırlatıyor.Öyle ki biz bile T.C. Orman karabinasını ya da kısaca orman karabinasını oradan öğrenmiştik.

Sanırım silahlar kendisine ait değil bir müzayede evinin envanterinde ki silahları tanıtıyor.Kendisine ait ve ait olmayan antika silahlara dair güzel tanıtımları vardır.

Alıntı

Sayın madenci08,

Çok haklısınız, silahları tanıtan kişi müzayede firmasının yakın zamanda toplu bir şekilde satışa sunacağı silahları bir araya getirerek hazır böyle bir kolleksiyon elimizdeyken diyerek tanıtım yapmak istemiş.

Ben 1911 leri araştırırken bulduğum bir video ancak başka tanıtımlarına şimdilik rastlamadım...

Saygılarımla

Alıntı

https://www.youtube.com/user/ForgottenWeapons/videos

Kendisinin kanalı.Arama motoruna forgotten weapons yazınca da onlarca video çıkıyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi