Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 43
(12-09-2015, 11:17 AM)Onur27 demiş ki: Sn.lupus g43 lere 8 veya 10 luk şarjör bulabilecek miyiz acaba. 10 belki uzun kaçabilir ancak 8 li ve serçe parmağında kabzeyi tutmasını sağlayan aparata da ihtiyaç olacak gibi

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

After market tabir edilen sekilde +1 ve +2 kapasite ilavesi yapan şarjör uzatma aparatlarını ebay ve amazon üzerinden temin edebilirsiniz.

Alıntı

(12-09-2015, 03:53 PM)eraonk demiş ki:
(12-09-2015, 11:17 AM)Onur27 demiş ki: Sn.lupus g43 lere 8 veya 10 luk şarjör bulabilecek miyiz acaba. 10 belki uzun kaçabilir ancak 8 li ve serçe parmağında kabzeyi tutmasını sağlayan aparata da ihtiyaç olacak gibi

After market tabir edilen sekilde +1 ve +2 kapasite ilavesi yapan şarjör uzatma aparatlarını ebay ve amazon üzerinden temin edebilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Alıntı

GLOCK 42 ve 43 için yeni şarjör kılıfı duyurusu.

[Resim: Glock%20-%20Slimline%20Magazine%20Pouch_zpsn87skj7h.jpg]

Alıntı

Sayın üyeler amatör ve öğrenen bir silah sever olarak, naçizane bir Glock 43 incelemesi çektim. Kusurlarımı mahsur görün lütfen. İyi seyirler.

Saygılarımla

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
vgun, fbalun, hunter 12, batuhanvurall, heisenberg, ilbay, PersonalDefence, NG1 Doğan Tanka, Tonyukuk ÖTUKEN, kut4, defender45acp
Değerli Silahseverler,

Lütfen tüm emniyet algoritmasını eksiksiz bir şekilde uygulayarak kontrolünü yapmış olsanız dahi, hiçbir ateşli silaha asla ama asla zararsız bir metal parçası muamelesi yapmayınız! Çünkü bir gün mutlaka emniyet algoritması eksiksiz uygulanmamış bir ateşli silaha da zararsız bir metal parçası muamelesi yaparsınız.

Bu arada küçük bir düzeltme, Glock sürgüleri paslanmaz çelikten mamül değildir. Wink

Saygılar.

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
kuzeybuzulu, Fruktoz23, zarif_, batuhanvurall, heisenberg, Gravis_Pro, Kanuni, tekoglu, ilksurfer, Tattooist, eraonk, PersonalDefence, mtaner55, xlcod3r, tirendaz, blueokkes
Sn.Lupus ve Saygıdeğer Üyeler,

Maalesef ateşli silahları İngilizce sayfalardan öğrenmeye çalışan ve de kısa zamanda bir şeyler üretmeye çalışan biri olarak cahilliğimi lütfen bağışlayınız.

"Teneke parçası" durumunu ABD'deki cumhuriyetçilerin, silah karşıtı liberallere emniyet kuralları ile muamele edilen bir silahın zararsızlığını anlatmak için kullandıkları bir ibare olduğu için kullandım. Ama gerçekten bazen yanlış şeyi yanlış yerden alıp yanlış yerde kullanmak hatasına düşebiliyorum. Özentilik yapmak yerine bu videoyu izleyen kişilerin ve kendi can güvenliğimi daha ön planda tutmalıydım.

Yine yeterli literatür taramamamın sonucu olan bir düzelte gereği;

Glock tabancaların sürgüleri yüksek karbon ihtiva eden çeliğin "Salt bath nitride QPQ" adı verilen nitrürkarbürleme yöntemi ile muamele edilmesi sonucunda üretilir. Glock buna bir de özel bir isim vermiştir: Tennifer

Aynı algoritmayı S&W  kullanarak "Paslanmaz Çelik + SBN QPQ"  Melonite adı altında üretmektedir tabancalarını.

Bu SBN QPQ çeliğe ekstra bir korozyon ve sürtünme direnci katmaktadır.

Bu işlemin nasıl yapıldığını anlatan kaynak(İngilizce):

https://en.wikipedia.org/wiki/Ferritic_nitrocarburizing

Daha çok okuyacağım ve öğreneceğim daima. Teşekkürler üstadım vakit ayırıp izleyip ve de bizlere emek verdiğiniz için.

Saygılarımla

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
konskript, PersonalDefence, NG1 Doğan Tanka, lupus, Tonyukuk ÖTUKEN, mtaner55, heisenberg, hunter 12, xlcod3r, tekoglu, ERDAL, batuhanvurall, tirendaz, Vamp2, defender45acp, Murata

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi