Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 43
Glock' un uzun süredir beklenen, uluslararası lansmanı ve tanıtımı önümüzdeki Mayıs ayında IDEF' te yapılacak olan tek sıra şarjörlü 9 x 19 mm modeli gün yüzüne çıktı;

G43!

Alıntı

Şarjör kapasitesi 6 adet...Oldukça kibar bir model taşınması sırasında gizlilik sağlayabilir...
Bayanlar el çantalarında çok rahat taşıyabilir mesela veya ikinci tabanca taşıyanlar için de iyi bir alternatif...

Alıntı

Sn. Üstad'ım, mesajınızı okuyunca ' Vizontele ' filmindeki replik aklıma geldi Smile Smile
' Radyonun resimlisi mi ? Şerefsizim benim aklıma gelmişti Smile '

Tek sıra şarjörlü ve 9*19 fişek kullanan Glock benim de hep aklımdaydı Smile Smile

Şaka bir yana ülkemizde satışa sunulursa talibi çok olur diye düşünüyorum. Ben kendi adıma bir tane satın almak için imkanlarımı zorlarım.
Saygılarımla.

Alıntı

Kimilerinin aklına " o kadar dabancaya ruhsata para ver 6 mermi alsın.. Yanında 20li şarjörde verirlerse o zaman belki alınır" fikri gelmezse şaşarım Tongue
Saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

Boyut olarak küçük bir silahta " 9x19" yerine "9x17" olması daha doğru olurdu diye düşünüyorum.

Alıntı

G 42, 9 x 17 mm kalibrede...Smile

Alıntı

Küçük, kibar ve hafif bir tabanca. Boş 459 gram. Yurtdışındaki ilk yorumlar pek de iyi değil. Elbette herkesin kullandığı silah/silahlar var ve insanlar alışkanlıklarından çabuk vazgeçemiyorlar. İkincisi ise seçenekleri çok fazla. Bizde tutar mı bilmiyorum ama benim gibi attığını vuramayan karavanacılara derman olacak bir silah gibi görünmüyor. Özellikleri ve yorumlar için link aşağıda.

http://concealednation.org/2015/03/intro...stack-9mm/

Alıntı

"Yapılmışı var " diyorsunuz .SmileSmile

Üstadım yine de doğru düşnünmüşüm ki yapmışlar . Smile

Saygılar.

Alıntı

Eller büyük, tabancalar küçük. Ama yine de çok yakışıklı kerata Smile

Alıntı

Daha önceden bende benzer tipte olan özellikle internetten gördüğüm kadarıyla ABD piyasasında çok popüler olan sanırım adlandırması sub compact sınıf olan Kahr P9 tipi küçük tabancaların Türkiyede ilgi görebileceğini yazmıştım.

Ama sayın Lupus mevcut silah edinme prosedürleri ve herkesin bütçesi mümkün olmadığı için haklarını daha çok tek tabancadan yana kullanacağını onunda standart sınıfı ( BHP F92 G17 CZ-75B gibi) modellerden yana olacağına benzer bir ifade bulunmuştu.

Umarım G43 hak ettiği ilgiyi görür Türkiyede. ABD piyasasında galiba yükselmekte olan Sub compact piyasasını kardeşi G42 ile sallarlar .Gerçi MKE ye zamanında Kahr lar gelmişti ama pek ilgi görmediler idye hatırlıyorum. MKE de devamını getirmedi.

Keşke Türkiyede 2 ci silah edinme yivsiz tüfeklerde olduğu gibi kolay olsaydı. Herkes standart ın yanına bir tane sub compact alırdı günlük taşıma için.

Selamlar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi