Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H&K P30L için verilebilecek makul fiyat nedir?
(07-07-2015, 01:04 PM)lupus demiş ki: Sn.Endulus,

H&K, ARGE ve teste çok önem veren bir üreticidir. Aslına bakarsanız tam anlamı ile gerçek bir üreticidir. VP9' u da çok farklı şartlarda hatırı sayılır bir şekilde test ettiklerinden eminim. Ancak ne olursa olsun mekanik bir ürün kendisini sahada belli eder. Örneğin Afganistan' da yaşadıkları kovan tahliye problemleri sonrası gaz pistonlu H&K 417' lerin namlu fişek yataklarına G3 / MP5 benzeri gaz kanalları açmak zorunda kalmışlardı. Benzer şekilde G 36' larda yaşadıkları dağılım problemlerini uzun süre araştırdılar ve sonunda silahın ısınınca polimer gövdenin esnediğini, dağılımın bu nedenle bozulduğunu buldular, tasarıma müdahale şansları olmadığı için Bundeswehr RUAG' a ısınmayı azaltacak özel kaplı çekirdekli mühimmat üretme talimatı verdi.

VP9' un iki yeri beni tedirgin etti; 1. Tetik kolu bağlantısı ve yerine getirme yayı, 2. Otomatik iğne kilidi ve çalışma şekli ( Strike One' a benziyor ). Yukarıda da belirttiğim gibi H&K işi ARGE ve üretim olan bir firma, kendi makine parkı ve takımlarını üretecek kadar da titiz bir firma, ancak yeterli saha tecrübesinden geçmeyen her platforma her zaman tedbirli yaklaşmakta fayda var. Hasılı, horozlu polimer gövdeli H&K modelleri rüştünü her şartta isbatlamış tabancalar, bu nedenle '' VP9 mu, P 30 mu? '' sorusunun cevabı benim için kesinlikle P 30' dur.

Sn.Endulus, bu arada sizin ateşleme ve tetik sistemleri konusunda takıntılı olduğunuzu biliyorum, Smile , size VP9' un sadece tek hareketli birateşleme ve tetik sistemi olduğunu da hatırlatmak isterim. Bu durumun tabancayı sadece poligonda kullanan veya namlu fişek yatağı boş olarak taşıyanlar için pek bir önemi yok, ancak yine de aklınızın bir köşesinde bulunsun. Wink

Saygılar.

Ustad bir arkadasin permisiyle h&kvp9 temin etmis durumdayim. Dosya islemlerinide bitirdik. Kullanimi biraz tedirginlik verebilir haklisiniz. Fakat profesyonel kullanicilar acisindan sorun olusragni dusunmuyorum. Ozellikle double taps'ciler icin.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi