Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H&K P30L için verilebilecek makul fiyat nedir?
5000 dolar gerçekten çok büyük bir rakam, o paraya bir adet kompakt ve bir adet de tam boy F alınır.

Şahsi görüşüm USP' nin daha dayanıklı ve rüştünü ispatlamış bir silah olduğu yönünde.

P30' un ise ergonomisi daha iyi.

Benim şahsi fikrim 3000-3500 dolar verilebilecek fiyatlar.

Alıntı

Arkadaşlar açıkcası Sig p229 ve H&k p30 arasında kararsız kaldım.Kendim için düşünüyorum

Alıntı

(20-03-2015, 05:23 PM)ErDiNi78 demiş ki: Sn. lupus MKEK satış fiyatının (vakti zamanında) 4.000 "dolar" olduğunu yazmış sn. dr.kara, siz TL olduğunu yanlışlıkla mı yazdınız?
Yoksa genel bir ifade olarak mı kullandınız 4.000 TL'yi?
Saygılarımla.

Sayın Erdini78, malesef yanlışlıkla yazmışım. Düzeltmeye çalıştım ama başaramadım. Doğrusu, üstadın dediği gibi 4000 Ş olacak.

Selam ve saygılar.

Alıntı

H&K P30 mu alsam, H&K VP9 mu, karar veremedim...

Alıntı

Sn. ayanas,
IDEF'te her iki modeli de çok detaylı olmasa da inceleme fırsatı bulduk. HK yetkilisinin aktardığı bilgiye göre VP 9 modeli Amerika pazarında bu adla satılacak, Avrupa'da ve ülkemize SFP 9 adıyla piyasaya çıkacakmış.

[Resim: DSC_0208_zpsfk4lqeca.jpg]

SFP 9, P30'a göre biraz daha iri bir kabza yapısına sahip:

[Resim: DSC_0204_zpsrrut6jed.jpg]

Normal şartlar altında horozlu bir tabancanın kabzasında horoz yayı bulunması sebebiyle iğne vuruşlu bir tabancadan daha iri bir kabza konturu olmasını bekleriz. Fakat bu iki tabanca için tam tersi bir durum geçerli. Yani horozlu P30'un kabzası, iğne vuruşlu SFP 9'un kabzasından daha kibar. Fuarda incelediğimiz SFP 9'un kabza yan ve sırt kapaklarının M olduğunu varsayarak bu konturun S kapaklarla bir miktar inceltilebileceğini düşünüyorum. Ama benim el yapıma yine de büyük geleceğini zannediyorum. Elbette denemeden emin olamayız...

[Resim: DSC_0650.jpg]

[Resim: DSC_0144.jpg]

HK P30'dan farklı olarak SFP 9'un sürgüsünün arka tarafında manipülasyonu kolaylaştıran iki taraflı bir çıkıntı mevcut. Aslında her iki modelin de sürgü yüksekliği gayet yeterli olduğu için bu ilaveye gerek yoktu kanımca...

SFP 9'da tetik emniyeti ve P30'unkinden çok daha başarılı bir atım yatağı göstergesi sunulmuş.

SFP 9 boş:
[Resim: DSC_0209_zps2susrdhq.jpg]

P30'un atım yatağının dolu olduğunu tırnak üstünde bulunan kırmızı boyanın daha fazla gözükmesiyle anlayabiliyoruz.

Dolu:
[Resim: DSC_0648.jpg]

Boş:
[Resim: DSC_0649.jpg]

HK P30'daki tetik yolu derdi SFP 9'da da aynen bulunuyor. Hatta SFP 9'un tetiğinin görece sert olduğu aklımda kalmış.

Özetle, bu iki tabancadan birini tercih edecek olsaydım SFP 9'un bazı teknik avantajlarına rağmen yine P30 derdim...

Alıntı

Bu HK SFP9 ne kaçırıyordu üstad?

Alıntı

Bu modelde SIG Sauer' de en sağda yer alan, otomatik iğne kilidini açan ama aynı zamanda tetik kolu ve kurma parçası arasındaki bağlantıyı sağlayan pres çelik parça benzeri bir bağlantı parçası var, tetik kolunu yerine getiren yay nedeni ile tetik kolu bunu kaçırıyor...

Alıntı

Sn Vefasiz inceleme icin cok tesekkur ederim. Kanaatim h&k vp9 dan yana oldu.

Alıntı

(05-07-2015, 08:32 PM)lupus demiş ki: Bu modelde SIG Sauer' de en sağda yer alan, otomatik iğne kilidini açan ama aynı zamanda tetik kolu ve kurma parçası arasındaki bağlantıyı sağlayan pres çelik parça benzeri bir bağlantı parçası var, tetik kolunu yerine getiren yay nedeni ile tetik kolu bunu kaçırıyor...

(07-07-2015, 12:31 AM)ayanas demiş ki: Sn Vefasiz inceleme icin cok tesekkur ederim. Kanaatim H&K vp9 dan yana oldu.

Exclamation
Sn.Lupus, acı ama HK SFP9 ( VP9 ) un mekanik güvenilirliğe sahip olmadığını belirtiyor.

Alıntı

Sn.Endulus,

H&K, ARGE ve teste çok önem veren bir üreticidir. Aslına bakarsanız tam anlamı ile gerçek bir üreticidir. VP9' u da çok farklı şartlarda hatırı sayılır bir şekilde test ettiklerinden eminim. Ancak ne olursa olsun mekanik bir ürün kendisini sahada belli eder. Örneğin Afganistan' da yaşadıkları kovan tahliye problemleri sonrası gaz pistonlu H&K 417' lerin namlu fişek yataklarına G3 / MP5 benzeri gaz kanalları açmak zorunda kalmışlardı. Benzer şekilde G 36' larda yaşadıkları dağılım problemlerini uzun süre araştırdılar ve sonunda silahın ısınınca polimer gövdenin esnediğini, dağılımın bu nedenle bozulduğunu buldular, tasarıma müdahale şansları olmadığı için Bundeswehr RUAG' a ısınmayı azaltacak özel kaplı çekirdekli mühimmat üretme talimatı verdi.

VP9' un iki yeri beni tedirgin etti; 1. Tetik kolu bağlantısı ve yerine getirme yayı, 2. Otomatik iğne kilidi ve çalışma şekli ( Strike One' a benziyor ). Yukarıda da belirttiğim gibi H&K işi ARGE ve üretim olan bir firma, kendi makine parkı ve takımlarını üretecek kadar da titiz bir firma, ancak yeterli saha tecrübesinden geçmeyen her platforma her zaman tedbirli yaklaşmakta fayda var. Hasılı, horozlu polimer gövdeli H&K modelleri rüştünü her şartta isbatlamış tabancalar, bu nedenle '' VP9 mu, P 30 mu? '' sorusunun cevabı benim için kesinlikle P 30' dur.

Sn.Endulus, bu arada sizin ateşleme ve tetik sistemleri konusunda takıntılı olduğunuzu biliyorum, Smile , size VP9' un sadece tek hareketli birateşleme ve tetik sistemi olduğunu da hatırlatmak isterim. Bu durumun tabancayı sadece poligonda kullanan veya namlu fişek yatağı boş olarak taşıyanlar için pek bir önemi yok, ancak yine de aklınızın bir köşesinde bulunsun. Wink

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi