Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GİRSAN MC 28 ?
Bu gün bir polis arkadasa verilen ve hiç atis yapılmamış girsan mc 28 tabanca sini atmaya geldi ve daha ilk ve üçüncü şarjörde kovan tahliye problemi yaşadı yani bir silah illaki kalitesi bir glock browning beretta olmayabilir ama bu kadarda rezillik olacağını sanmıyorum sonuçta emniyet mensupları kendi ve bizim canımızı bu silahlara mı koruyacaktır bence bu intihar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mia
Nato testlerini 6 ya katlamış bu damacana.  Glock falan hikaye Big Grin

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sig08, Silahsız
Swith Wesson M P için üretilen trityum gez arpacıklar mc 28 SA'ya uyar mı?
Saygılar

Alıntı

Girsan'a bu model yüzünden 2 yıl devlet ihalelerine girememe yaptırımı uygulanmış diye duydum. Bilgisi olan var mıdır?

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kuntra, mia
Sayın alpercuhaci,

bahsettiğiniz konunun doğruluğundan emin olmamakla berber, onbiner adetlik iki parti tabancaalımı Emnşyet Genel Müdürlüğü tarafından reddedilmiş. Üstelik fabrikanın bulunduğu ilin milletvekillerinin bastırmasına rağmen.
Benim aklım almıyor, testleri geçemeyen bir cihazı/silahı nasıl poltik kaygılar güderek sorunlu bir cihaz/silah kuvvete mecbur kılınmaya kalkılır. Memurlar bu cihazla/silahla devletin bekasını koruyacaklar.

Politikacı ve bürokratlar hep aynı. Hepsi bulundukları konumu öyle veya böyle korumanın peşinde.

ABD ordusunda aktif görev yapanların yarısından fazlası kendi cebinden para harcayıp Glock marka tabanca alırken, ABD Savunma Bakanlığı hangi akla hizmetse, rüştünü ispatlamamış, ne olduğu belli olmayan Sig Sauer P320 tabancayı askerlerine layık görüyor.

Sahada görev yapan kaç tane ABD askeri gerçekten bu tabancaya güvenip beline takacak?
Aslında cevabını Savunma Bakanlığındaki satınalmacılar da biliyor ama işte siyaset ve bürokrasinin dediği, askerlerin canından, devletin bekasından daha önemli oluyor.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
mia, 7tepe
Sayın kuntara;

Yorumunuza katılıyorum, verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi