Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GİRSAN MC 28 ?
Sn. SalimD061;

Hayirli olsun. Kazasiz belasiz,sadece zevk icin kullanmaniz dilegi ile...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
SalimD061
Merhaba,
GİRSAN MC28 SAC tabancam 1000 atımı tamamladı.Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Dün yeni aldığım Truglo Brite Site fiber optik gez-arpacık setini Maltepe'de Apdurrahman Usta'ya taktırdım. Smith&Wesson M&P 9mm(Shield modeli için olanlar uyumlu değilmiş) için olan modelin uyduğunu okumuştum. Usta yerine göre alıştırdıktan sonra montajı yaptı.
Okuduğum kadarıyla gez-arpacık dışında Smith&Wesson M&P 9mm için üretilen "Apex Tactical Forward Set Trigger" tetik "drop in" tabir edilen şekilde, yani silahta herhangi bir modifiye gerekmeksizin takılabiliyormuş(biri taktım oldu demiş ama..?). Ancak Girsan MC28 ve M&P 9 mm'nin tetik sistemlerinde biraz farklılık var. "Sear"(türkçesini bilmiyorum)ve "Trigger bar"(tetik kolu)olarak tabir edilen parçalar farklı dizayn edilmiş. M&P'nin bazı modellerinde dahi modifiye ile montaj yapıldığından GİRSAN MC28 için Amerika'dan daha çok haber/geri bildirim almamız gerek.
Tabancamın fotoğraflarını aşağıya ekleyeceğim.
Saygılarımla.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
SalimD061, Porsuk, heisenberg, wubıh, kazanci, defender45acp
Sosyal medyada Girsan'ın kendi paylaşımından alıntıdır.

[Resim: 1LkJ9D.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
fbalun, ismicey
SA modelini Yeni aldım, henüz atış yapmadım. Tetik biraz sert ama tetik basılı iken tekrar kurarsanız eskisine göre yumuşak oluyor. Arka arkaya atışlarda bunun avantajı var ama ilk atışta iyi ezmeniz gerekiyor. Ele uygun kabze arkalıkları için en küçük modeli SMALL kullandım. Böyle daha düz hatta sahip oluyor. Görünüş ve elde duruşu güzel ilgilenenler için her açıdan çektiğim fotoğrafları yüklüyorum.
[Resim: 1.jpg]

[Resim: 2.jpg]

[Resim: 3.jpg]

[Resim: 4.jpg]

[Resim: 5.jpg]

[Resim: 6.jpg]

[Resim: 7.jpg]

image hosting

Alıntı
28 üye teşekkür etti:
fbalun, eraonk, iso, Tonyukuk ÖTUKEN, heisenberg, husrev, FRD, batuhanvurall, Fruktoz23, 1905sss, alpago, alone61, Gravis_Pro, S@riyerli, taarruz, Gazanfer, Red Kit, defender45acp, mimaslan, Murata, ombra, browning 61, ckenarli, ERDAL, DoganSW, drmehmet, halukyy, demir57
(10-03-2015, 06:28 PM)ErDiNi78 demiş ki:
(10-03-2015, 12:52 PM)istihkamcı demiş ki: Sn Lupus rafine edilmesi gereken platform Taurus'mu yoksa S&W mu acaba.? ...

Big GrinBig GrinBig Grin
Thumbs Up

Yanlış anlamayın, akşam akşam iyi geldi, Allah razı olsun diyorum.
Saygılarımla.

Aynen Smile moral oldu gece gece

Alıntı

Cuma günü İstanbul MKE den aldım , MC 28 SACS
Bugün atış yaptım ve çok memnun kaldım.

[Resim: IMG_20170526_132328.jpg]

image uploader

[Resim: IMG_20170526_211405.jpg]

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
S@riyerli, heisenberg, defender45acp, batuhanvurall, hymer, Cem1964, Fruktoz23, NG1 Doğan Tanka, browning 61, scarface4086, drmehmet, SalimD061, DoganSW, demir57
Hayırlı olsun Sayın ataber.

Memnun kalmak için kaç atış yaptınız merak ettim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
şahin44
Sn. Ataber güle güle kullanın. Bu renk sivillere de var mı yoksa kolluk kuvveti misiniz.
Saygılarımla

Alıntı

Sayin atabet, hayirli olsun.

Sayin NG1 , ayni tabancaya ben de sahibim, MC28 modellerinin bir cok rengi var, sivillere satışında herhangi bir kısıtlama yok.

Alıntı

Öncelikle herkese selamlar foruma yeni üye oldum, naçizane fikrimi belirtmek istiyorum. Emniyete verilen bu silah ilk alan dönemiz, ben dahil büyük çoğunluğumuz silahtan şikayetçi. Silah çok fazla tutukluk yapıyor ve özellikle ilk atış tutukluk yapıyor yani bu demek oluyor ki Allah göstermesin sokakta bir durumla karşılaştığımızda saniyeler içinde ya hayatta kalacağız ya da malumunuz akşama şehit haberi... yine bir çok arkadaşımın iğnesi kırıldı.. ben henüz bu silahtan teşkilatta memnun bir kişi görmedim. Malesef beylik tabancasını değiştirme gibi bir hakkımız yok olsa ilk işim değiştirmek olacak.. bende en kısa zaman içerisinde silahımı tamire yollayacağım, saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
hevesliamator, drmehmet

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi