ZIG 14
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG 14
Sn Lupus;

Bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.

Sn targek;

ZİG M14 araştırdığım kadarıyla çok olumsuz yorum almış bir tabanca değil.Kullanıcılar memnun gibi görünüyor. Hem bu sebepten hem de kibarlığı/ergonomisi sebebiyle tercih edebilirim. Zira yakın zamandaki MKE ziyaretimde hem görünüş,hem ergonomi açısından en hoşuma giden tabanca bu olmuştu ki gitmeden önce kafamdaki modellerden birisi değildi. Ancak burada üstatlarında belirttiği üzere tetiği benim gibi acemi bir kullanıcıya dahi garip gelmişti. Diğer birçok silahın tetiğine nazaran rahatsız edici bir tetiği vardı.

Ancak sonradan öğrendim ki gerek bu model gerek klonlandığı BHP'de de aynı sorun varmış.
Eğer alırsam tetiğini Sn Lupus'un tavsiyeleri doğrultusunda işin ehli bir ustaya elden geçirtmek istiyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
Konu içinde bahsedilen Kanada'da Canuck Hi-Power ismi ile piyasaya sürülen Zig 14'ün reklam şeklinde ufak bir videosu.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
defender45acp, ilbay, cirido, targek
ABD piyasasında Regent BR9 adı ile piyasaya sürülen ZİG 14.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ilbay, Triggernazi
(03-10-2017, 02:26 PM)Rockatansky demiş ki: Konu içinde bahsedilen Kanada'da Canuck Hi-Power ismi ile piyasaya sürülen Zig 14'ün reklam şeklinde ufak bir videosu.

İlk atış denemesinde tetik kökü boya atmış. Pek başarılı bir reklam sayılmaz galiba. Belki yağ ışıktan patlıyordur. Haksızlık etmeyeyim şimdi. Emin olamadım.

Aslında bu tip silahlar ABD suç örgütleri tarafından pek bir seviliyormuş. Ucuz olduğu için 1 kere kullan at tarzı . Yani

jhon Wick teki silahlar tam filmlik.  

Hatta zamaktan üretilen  Jimenez falan vardı. İşte bu silahlara galiba iyi bir rakip olurlar. 

Saygılarımla.

Alıntı

Browning MKIII ve Tisas Zig14 parça değişimi denemesi...

Görünen o ki MKIII'ü değil, MKII'yi klonlamışlar.

1911 klonlarken Taurus'u, Brownin HP klonlarken de MKII'yi klonluyorlar. 
Enteresanlar hakikaten...

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
tirendaz, lenduha, drmehmet, alone61, defender45acp, usame, Triggernazi
Bu videonun yayınlandığı kanal ile ilgili bir bilgi vereyim: TheYankeeMarshall kanalının sahibi katıksız bir Türk düşmanıdır. Tarafsız bir şekilde izlediğinizde bile yorumları çarpık, yanlı ve düşmancadır.

Canik aldığınızda Terörü desteklersiniz konulu bir videosu vardı. Bu videoda uzun uzun Canik'in Ruger kalitesinde bir tabanca olmasına karşın teröre destek verdiğini iddia ettiği bir ülkeye para vermek istemediğini anlatıyordu.

15 Temmuz 2016'daki darbe girişmesinin hemen ardından yayınladığı videoda ise (ki saat farkı ile orada henüz 15 Temmuz'du ve sonuç net değildi) darbenin (Mısır ve Libya'dan) daha başarılı olmasını umut ederek önceki videosuna göndermede bulunuyor ve "şimdi bir Canik alın" diyordu.

Aldığı ve almadığı tüm Canik'lerin oturduğu nahiyede duhulünü diliyor, konuyu dağıttığım için sizlerden özür diliyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
21 üye teşekkür etti:
Mechul, Gauge12, mimaslan, alone61, sonkarabey, Carbon12, karabasan, Yasin06, Cyrsis, PersonalDefence, foottwo, Murata, absc42, palcika, madenci08, JoTuN, defender45acp, tirendaz, orpeus, baykaralper, eraonk
Sn. Lenduha ağzınıza ve ellerinize sağlık Thumbs Up
Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lenduha, karabasan
Zig 14 hakkında Youtube'da bir bilgi bulamadım türkçe genelde saçma salak havaya sıkmaktan başka bir video yok bir insan neden boşu boşuna havaya sıkar anlamış değilim anlayan bir büyüğüm varsa beni bi zahmet bilgilendirmelerini isteyeceğim.

Alıntı

Mevcut Zig 14' e ait problemler ve tutukluk nedenleri izah edilmiş, Mk2 namlusunu birebir kopyalamaktan kaynaklanan besleme problemleri fişek rampasının inceliğinden ve gövde ön kızaklarının sol ön tarafında yeterli traşlama yapılmadığından kaynaklanmakta

Zati muhterem titmouse gövdesine mudahale etmeden evvel çözümü namluyu orjinal Browning namlusu ile değiştirip 13 mermilik şarjörleri kullanarak bulmuş.
Videonun sonraki bölümünde ise kızak raylarında yeteri kadar traşlanmayan bölümüde tadilattan geçirerek yaptığı 250 atışta ise herhangi bir sorun yaşamadan testi tamamlamış, özet ile gövde ön sol kızak rayında olması gerekenden fazla materyal olması, dolu mermi kovanlarının çekirdek eklenti noktasından bu bölgeye takılarak namluya sürülmesini engellemekte ve bu durum özellikle 15 mermilik şarjörlerin gerdelleriyle dahada sık yaşanmakta.
Daha kalın rampalı MK3 namlusu ile değiştirildiğinde durum seyrelsede 15 mermilik şarjörler ile gene vuku bulmuş.
Net çözüm gövde traşlamasında bulunmuş.
Video başlığıda bu revizeler yapılana kadar bu silahı almayın şeklinde..
Hamsili balıklı parmak izli VS rağbet gördü diye MK3 dururken Mk2 klonlanırsa böyle handicaplarda birebir kopyalanmış olur...

Saygılar.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
Sarıkeçili yörük, sem, karabasan, orpeus, alone61, defender45acp, Pistov, Cem1964, Red Kit, tirendaz, LAMRETOEJ, matador

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi