Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG 14
Sn.chaos hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız gönlünüzce kullanmanız dileklerimle.

Öncelikle atmış olduğunuz kovanlar arasında S&B fişek mi var ben mi yanlış gördüm. 2017 için onlardan mı veriliyor öğrenmek için soruyorum.

İkinci sorum paket içeriği nedir? Çanta veriliyordur, kılıf veriyorlar mı? Şajörler MecGar mı? İkisi de 13 mü 15 mi veya biri 13 diğeri 15 kapasiteli mi? Mümkünse çanta ve içeriğin fotoğraflarınıda paylaşabilirseniz alacak arkadaşlar için yararlı olur diye düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Antiterör, sencerstm
Sn Lupus;

"BHP Tetikleri" başlığı altında (http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=596) belirttiğiniz ve kendi BHP'niz içinde uyguladığınız tetiğe yönelik modifikasyonlar ZİG M 14'e de uygulanabilir mi?

Saygılarımla.

Alıntı

Merhabalar;

Zig 14 tabancalar TİSAŞ'ın en çok yurt içinde satışı yapılan tabancalarından birisidir. Hatta Amerika'da bir firmanın temsilcisi TİSAŞ'ın Colt ve Zig 14 modellerinin çok tutulduğunu söylemiştir. Yakın zamanda bir arkadaşın ricası üzerine açık hava poligonunda atış yaptık. Tabancayı incelediğimde Sürgüde'ki Melonite kaplaması gerçekten güzeldi. Tetik ağırlı yaklaşık 2.5 kg civarında ve sistemi oturtulmuş bir tabancaydı. Tek sıkıntısı gez sıkı geçme yöntemiyle monte edilmiş silahın sahibi de bir yere çarptırarak gezini kaydırmıştı. Ama düzeltilebilir bir sorundu.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sencerstm
(05-05-2017, 09:19 AM)targek demiş ki: ... Hatta Amerika'da bir firmanın temsilcisi TİSAŞ'ın Colt ve Zig 14 modellerinin çok tutulduğunu söylemiştir...

Sn.Targek

Zig 14 'ün yurtdışına satıldığını hiç duymamıştım. Tabanca hakkındaki değişik yorumları duyabilmek adına özellikle araştırdım ama bulamadım.

Tisaş'ın Browning 'le olan anlaşması nedeniyle yurtdışı satışı sorunlu diye biliyorum.
Bu mesajı yazmadan once google' a baktım ve birşey bulamadım.

Acaba hangi ülkelerde satılıyor? Tam olarak nerelerde bahsediliyor?
Teşekkürler

Alıntı

Alıntı: Tisaş'ın Browning 'le olan anlaşması nedeniyle yurtdışı satışı sorunlu diye biliyorum.

Satış temsilcilerinden duyduğunuz herşeye inanmayın...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Rangeman, topraxxx, blueokkes, tirendaz, ilbay
Merhabalar;

Sn. Lupus'a katılıyorum. Her söylenene inanmamak gerekiyor. Yurt dışındaki kişilerde bir kaç deneyimin başımdan geçmesiyle öğrenmiş bulunuyorum. Fakat gizli bilgileri vermemek amacıyla firmalar bazı ürünlerini başka firmaların adı altında satışı sunulmaktadır. Bu neden aramalarınızda ZIG 14 diye yazdığınızda çıkmayacaktır. Örnek vermek gerekirse temsili olarak Kanada ülkesinde Canuck HP9 adıyla geçen tabanca aslında ZIG 14'tür. Amerika'da ise satışa tekrar sunulduğunda size firma bilgilerini temin ederim. Bu şekilde orada ki yorumları ve incelemeleri de takip edebilirsiniz.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ilbay, defender45acp
Çok teşekkürler;

Forum kayıtları açısından ; CANUCK 'un internet ortamında bulduğum iki resmi ekliyorum.

Kabza kapakları üzerinde Tisaş ad ve logosu aynen durduğu gibi, tetik korkululuğu üzerindeki etikette Türkçe.
Silahiın bir yüzünde "Made in Turkey" yazılı.

http://tandtarms.com/tisas-canuck-pistols/

[Resim: canuck.jpg]

[Resim: canuck2.jpg]

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
heisenberg, defender45acp, sem, jeronimo, taarruz
Bende fiyatlarına baktım bir kaç siteden 700-750 dolar gibi rakamlar var. Eğer bu fiyattan alıcı buluyorsa büyük başarı.Tetik sıkıntısını çözebilirsem bende alacağım inşallah.

Alıntı

Sn.sencerstm,

İki ayrıntıyı gözden kaçırmayın...

Birincisi fiyatlar Kanada Doları. 700 Kanada Doları yaklaşık 500 USD' ye tekabül eder.

İkincisi, Kanada' da ateşli silahlara dair vergi ve harçlar ABD' den yüzde on ila onbeş daha yüksektir.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
sencerstm, targek, blueokkes, mtaner55
Sn. Sencerstm

Sn. Lupus'a katılıyorum. Türkiye'de üretilen çoğu firmanın ürünleri ortalama 400 USD İLE 600 USD arası değişmektedir. Benim şahsi görüşüm neden ZIG 14 alacak olmanızı iyi belirlemeniz gerekmektedir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi