Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG 14
Bir süredir fuarlarda teşhir edilen TİSAŞ' ın BHP klonu ZIG 14 modeli 2.300 TL fiyatla satışa sunulmuş.

İnşallah BHP severleri tatmin edecek kaliteli bir ürün olmuştur. Hayırlı olsun diyelim.

[Resim: 10997381_757371777703200_2915085579107688633_o.jpg]

Alıntı

O paraya BHP satılıyor?? Big Grin
Saygılarımla.

Alıntı

(09-03-2015, 07:33 PM)ErDiNi78 demiş ki: O paraya BHP satılıyor?? Big Grin
Saygılarımla.

Binde birde olsa bu paraya bulunabiliyor doğrudur. Ama bulunduğunuz yere v.s nedenlere göre bu fiyata bir Bhp bulmanız mümkün olmayabiliyor. O kadar aramama rağmen 3.000 TL altında bir Bhp'ye maalesef rastlamadım. En son baktığım muhtemelen FEG üretimi T3 serisine orijinal olmadığı halde 4.000 TL fiyat çekip 3500 den aşağı inmedi satan kişi. Sonunda Allah kısmet etti, denk geldi,LLAMA max 2'yi aldım. Aradığım zamanlarda çıkmış olsaydı bir Bhp sever olarak belkide hiç düşünmeden Mke'nin yolunu tutardım. Geri bildirimi olmayan yeni bir model bu doğru ama, sırf bu modele olan hayranlığımdan dolayı bu riski şahsen göze alırdım.Saygılarımla.

Alıntı

Bu silah da acaba diğer Tisaş modelleri gibi aliminyum alaşım gövdelimi(1911 ler hariç) yoksa çelik gövdeli mi?

Alıntı

Yapılan duyuruda teknik özellikler ve ödeme şekli aşağıdaki gibi. Fakat ağırlık bilgisi maalesef yok. Saygılarımla

Kalibre : 9 x 19 mm
Şarjör Kapasitesi :13+1 Adet
Uzunluk : 197 mm
Yükseklik : 127,5 mm
Genişlik : 36 Mm
Çalışma Sistemi : Yarı Otomatik / Tek Hareket
Tetik Kuvveti : 2500 Gr
Nişan Hattı : 157 mm
Namlu Uzunluğu : 118 mm
Namlu Helisi :250 mm
Fiyatı : 2.300 TL / KK 6 Taksit imkanıyla

Alıntı

Söz konusu tabancanın gövdesi çeliktir.

Alıntı

(09-03-2015, 08:36 PM)beyazkurt demiş ki:
(09-03-2015, 07:33 PM)ErDiNi78 demiş ki: O paraya BHP satılıyor?? Big Grin
Saygılarımla.

Binde birde olsa bu paraya bulunabiliyor doğrudur. Ama bulunduğunuz yere v.s nedenlere göre bu fiyata bir Bhp bulmanız mümkün olmayabiliyor. O kadar aramama rağmen 3.000 TL altında bir Bhp'ye maalesef rastlamadım. En son baktığım muhtemelen FEG üretimi T3 serisine orijinal olmadığı halde 4.000 TL fiyat çekip 3500 den aşağı inmedi satan kişi. Sonunda Allah kısmet etti, denk geldi,LLAMA max 2'yi aldım. Aradığım zamanlarda çıkmış olsaydı bir Bhp sever olarak belkide hiç düşünmeden Mke'nin yolunu tutardım. Geri bildirimi olmayan yeni bir model bu doğru ama, sırf bu modele olan hayranlığımdan dolayı bu riski şahsen göze alırdım.Saygılarımla.

Sn. Beyazkurt,
Haklısınız, arayınca bulunmuyor.
Ben geçen ay bir tane kaçırdım, sayın turkmenoglu da şahittir. 2.000 TL'ye satıldı silah. Emekli bir polis memurunun silahıymış. Akrabaları bana iletmişlerdi satılması için. Ben biraz da ağırdan aldım, 2000 TL'ye silahçıya devrettiler. Ben o sırada S&W ile ilgileniyordum.
Ben;
"Alsam mı, almasam mı?" derken, deli dereyi geçti! Big Grin
Netekim, kısmet işi biraz da. Smile
Saygılarımla.

Alıntı

Eğer kalitesi Atmaca 53'den daha iyi ise bence bhp severler için fena fiyat degil.(Sonuçta garantili vs.)
Sayın Ortaç'ın da 1911 Zig 5 yıllık raporuna göre diger Tisaş yorumları göz önünde bulundurursak Zigana modelleri pekte fena degil.
Ama dikkatmi çeken silahın emmiyeti ve horozu acaba farklı modelleri varmıdır. İnşallah yakın zamanda detaylı fotograf ve yorumlar ediniriz..

Saygılar..

Alıntı

Bugün silahı görme fırsatım oldu.Sizin dediğiniz gibi kesinlikle Atmaca 53'den iyi gibi geldi. Özellikle işçilik,tasarım ve malzeme sanki daha iyi gibi. Bhp'nin kibarlığı ve zarifliği var.Fakat silahın ön yüzünde büyük harflerle yazılan zig14 yazısı iyi olmamış.Yerli üretim için fena olmamışsa da orjinal bir Bhp'nin yerini tutmaz. Saygılar..

Alıntı

Bir başka ZIG 14 resmi. Saygılarımla

[Resim: zig14x.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi