Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Browning HP MK3 S 'in kabzasının alt ucunda bulunan halka?
Bu halka hamilini bir yerleri zedelemeden önden arkaya veya arkadan öne vurarak çıkarmak mümkün değildir.

Bu halka hamili sol taraftan yerleştirilir, sağ taraftan bu işe özel bir zımba ile vurularak/ ezilerek kenarları şişirilir ve böylece sabitlenir.

Sökülmesi için gövde bir mengeneye sabitlendikten sonra, halka hamilinden biraz daha dar bir zımba ile sağdan sert ve net bir vuruş yaparak, yanlara şişmiş olan kenarların ezilerek halka hamilinin yatağından serbest bırakılması gerekir. Daha önce yapmamış olan kişilere veya bu türden ameliyelere aşina olmayan kişilere kendi başlarına bu tür bir işlem yapmalarını önermem.

Saygılar.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
ilksurfer, ugurucar57, zarif_, alpsaral, alpago, demirci57, heisenberg
Teşekkür ederim Sayın Lupus.

Alıntı

Selam.

Sn üstadın yazdıklarını fotoğrafla desteklemek istedim. Benim halkayı İstanbul'da Dursun usta sökmüştü. Üstadın tarif ettiği şekilde silahı mengeneye iyice sabitledi sonra güzel bir vuruş yaptı Huh     İlk vuruşta pim bayağı içeri girmesine rağmen tam çıkmadı, ikinci vuruşla tamamen ayrılmış oldu.

Fotoğrafları koyma nedenim pimde oluşan ezilme/hasarı göstermek. Buralara hiç müdahale edilmedi. Pim gövdeden ayrılırken kendi oluşan ezikliklerdir, özel bir teknikle sabitlendiğini bende düşünmüştüm ancak üstadın açıklamasıyla bu konudaki fikirlerim netleşti.

BHP öyle sanıyorum pim konusunda en hassas silahlardan birisi. Pimlerini hele silaha zarar vermeden sökmek hakikaten yeterli ekipman ve tecrübe istiyor. Şahsen ben hala o cesareti kendimde bulabilmiş değilim Smile  biraz haşat bir silahım olsa denerdim ancak bizim yadigara kıyamam ben.

[Resim: IMG_7154_zpscpuhbv5r.jpg]

[Resim: IMG_7152_zpss4ktag4w.jpg]

[Resim: IMG_7151_zpsvdz2ceh5.jpg]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
ilbersa, alpago, lupus, demirci57, yavuzmete, Sabri, heisenberg, cnrabt

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi