Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Browning HP MK3 S 'in kabzasının alt ucunda bulunan halka?
Merhabalar,
Bildiğiniz gibi şu sıralarda MKEK 'da satışta olan Browning MK3 S tabancaların kabzalarının SOL tarafında, alt köşesinde bir halka var. Bu halka şarjörün sökülüp takılması sırasında sıkıntı yaratıyor. Söz konusu halka adeta anahtarlık halkası gibi ve bence gereksiz bir unsur. Bu halkayı söküp bir kenarda muhafaza etmeyi yeğledim.
Siz değerli silah sever dostlardan bu halkanın ne işe yaradığı hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var. Ayrıca geçen hafta içinde Kozluoğlu 'ndan aldığım ahşap kabza kapağı
bu halkanın takılı olduğu "pim" nedeniyle yerine oturmuyor. Bu pimden tümüyle kurtulmak mümkün değil midir ? Söz konusu pimin sökülmesi bir sakınca doğurur mu acaba?
Saygılarımla,

Alıntı

Sn.shooter1

Bir kaç fotoğrafını paylaşsanız daha makbul olur.

Alıntı

Merhabalar,

Sanırım alttaki fotoğraf pimin pozisyonunu ortaya koyacaktır.

[Resim: WM0zGTnOGsSs3tfB-ZZzUy6CTsVuyqR-yvpKUIHn...-h223-p-no]

Saygılarımla,

Alıntı

Uygun çap ve ölçüdeki bir zımba ile karşı taraftan vurularak çıkartılabilir.

Ancak bir daha takılamaz.

Saygılar.

Alıntı

(08-03-2015, 04:12 PM)shooter1 demiş ki: Merhabalar,
Bildiğiniz gibi şu sıralarda MKEK 'da satışta olan Browning MK3 S tabancaların kabzalarının SOL tarafında, alt köşesinde bir halka var. Bu halka şarjörün sökülüp takılması sırasında sıkıntı yaratıyor. Söz konusu halka adeta anahtarlık halkası gibi ve bence gereksiz bir unsur. Bu halkayı söküp bir kenarda muhafaza etmeyi yeğledim.
Siz değerli silah sever dostlardan bu halkanın ne işe yaradığı hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var. Ayrıca geçen hafta içinde Kozluoğlu 'ndan aldığım ahşap kabza kapağı
bu halkanın takılı olduğu "pim" nedeniyle yerine oturmuyor. Bu pimden tümüyle kurtulmak mümkün değil midir ? Söz konusu pimin sökülmesi bir sakınca doğurur mu acaba?
Saygılarımla,

Sayın yazar

Silaha kordon takmak içindir o halka . Bence elinizi rahatsız etmiyorsa orjinalliğini bozmayın derim.Bir çok batı ülkesinde askeriyede ve poliste silaha kordon takmak zorunluluktur. İnsanların çoğu sağ kolunu kullanıp silahı sağa taktığı için kordon halkası iç yani sol tarafta oluyor genellikle.

FN firmasında BHP serilerinde görülür. Mesela emniyete vaktinde dağıtılan ( 80 lerde ) HP lerin hepsinde vardı sanırım. Eski bir uygulamadır. Şimdilerde pek az sayıda firma fabrika çıkışlı kordon halkası uygulması var.

Kordon halkası bir çok silahta fabrikasyon çıkışlı olmasada , takılacak yerler birçok otomatik tabanca modellerinde vardır .

BHP

[Resim: Lanyard%20Ring%20Inst..JPG]

[Resim: Cousins.JPG]

[Resim: standard.jpg]

Bu silah bir glock tur. Temsili olarak ekledim.

[Resim: ct-full-lanyard-belt-005.jpg]

Alıntı

Sn.shooter1

Kendi görüşüm ; Siz en iyisi orijinal kabza kapağı ile yaptırdığınız kabza kapağını Sn.Kozluoğlu 'a gönderin .
Sn.Kozluoğlu sonradan yaptırdığınız kabza kapağını orijinaline göre ayarlar.

Saygılarımla.

Alıntı

Ve bu kordonun gerekliliğinin nedeni özellikle arbedelerde silahı düşürmemek , kaybetmemek ve çaldırmamaktır. Özellikle İngiliz ve Fransızlar sömürgelerinde meydana gelen isyan bastırma görevlerinde bu halkaların önemi artmıştır.

Alıntı

Merhabalar,
Açıklama ve tavsiyeleriyle bana yardımcı olan tüm dostlara teşekkür ediyorum.
Sanırım tabancanın orijinal yapısını bozmayacağım ve olabiliyorsa ahşap kabza kapağını mevcut duruma adapte
ettirmeyi tercih edeceğim. Pimi sökmeksizin sadece halkayı bir köşede muhafaza ederek elime dolaşmasını da engellemiş olacağım. Tekrar teşekkürler.
Saygılarımla,

Alıntı

BHP MKIII silahımın ahşap kabze kapağını sayın Kozluoğluna spariş verirken silahımın halka takma piminin bulunduğunu söylemiştim. Telefonla spariş vermeme rağmen çok bilindik bir model olması nedeniyle pime göre ayarlanmış kapze kapağı geldiğinde cuk diye oturdu. Sizde kapze kapaklarını sayın Kozluoğluna tekrar gönderip durumu izah ederseniz pime göre ayarlanmış kabze kapaklarınıza kavuşursunuz. Silahınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inş.

Alıntı

Sayın Lupus,
Bu pimi sökmek için pime arkadan öne doğru mu vurmak gerekir, önden arkaya doğru mu acaba? Yuvanın tam silindirik olmayıp öne doğru daralan şekilde olma ihtimali geldi aklıma. Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi