Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
[Resim: AnB9zq.jpg]
[Resim: 0lOYAV.jpg]
[Resim: 8PpVod.jpg]
[Resim: VP4kGq.jpg]
[Resim: yNbBD0.jpg]

Solingen çakı
Lanmark çakı
Victorinox climber ler
Leatherman wave yeni kasa
Penseli çakı
Parocart ip bileklik
Spyderco cara cara 2

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
alone61, fbalun, 1905sss, Fruktoz23, şekerlioğlu, heisenberg, Gravis_Pro, Mr.Wayne, tekoglu, ismicey, xeorx, Cem1964, ŞAMAN
Mini miniler

[Resim: IMG_1862_zpsjaiqtd1x.jpg]

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
tirendaz, fbalun, Tonyukuk ÖTUKEN, ugurucar57, asuspc, Gravis_Pro, alone61, heisenberg, Fruktoz23, Cem1964, absobon, Altuğ, Polemik, tekoglu, şekerlioğlu, alpago, ismicey, ŞAMAN
Degerli arkadaslar;

Altta fotograflarini paylastigim Spyderco Endura (zdp- 189) cakimi EDC olarak surekli tasimakta ve sik sik kullanmaktayim. Fakat hor kullanmam ve dikkatsiz ve tecrubesiz bileyleme girisimlerim esnasinda cakimin agzi mevcut hale gelerek keskinlik konusunda islevini yitirmistir. Yeterli tecrube kazanmadan ve ihtiyac duyulan ekipman kullanmadan yaptigim biley denemeleri sonucunda cok pisman oldum. Aranizda bana bu cok sevdigim cakimi kurtarma ve bir kereye mahsus olmak uzere bileyleyip agiz duzeltme yapabilecek bir arkadasimiz varsa minnettar olurum. Saygilar. 
[Resim: 20170215_194043.jpg]

[Resim: 20170215_194053.jpg]

[Resim: 20170215_194114.jpg]

[Resim: 20170215_194123.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
heisenberg, Fruktoz23, şekerlioğlu, ismicey
(15-02-2017, 10:01 AM)1905sss demiş ki: Mini miniler

[Resim: IMG_1862_zpsjaiqtd1x.jpg]

İyi günlerde kullanın. Dime ve PS4'ü karşılaştırır mısınız?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ŞAMAN
Sn. Polemik inanın karşılaştırmak Leatherman a hakaret olur. Dime çok uyduruk duruyor. Üzerindeki beyazlıklar, soyulmalar, ezikler falan var resimde belki fark edebilirsiniz. O Dime sıfır hiç kullanılmadı. Açıp kapatırken incelerken oldu. Boya çiziğinden bahsetmiyorum, direk eziliyor köşe yok oluyor.

Cımbız yerinden çıkmadı hiç. En sonunda pense ile çektim yine çıkmadı vaz geçtim artık. Açması kapatması bir dert, bir birine çarpıyor sürtüyor saçma sapan bir şey. PS4 ondan kat be kat kaliteli bence.

Herkes bildiği işi yapacak. Leatherman çoklu alet yapsın, Gerber çakı bıçak yapsın.

Eskilerin bir lafı vardır; Leatherman candır gerisi heyecandır. Smile

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
ugurucar57, GullyFoyle, Gravis_Pro, heisenberg, Fruktoz23, tekoglu, Polemik, kyucel
Sayın forum üyeleri.
Bileylemek için ekipmanı olmayan ya da uğraşmak istemeyenler için bilgi mahiyetinde vereyim. İzmir'de iki bıçakçıyı denedim son 20 günde. Biri Müfit Bıçak diğeri Özen Bileme. Her ikisi de Kemeraltı/Konak'ta. Özen bileme daha özenli Smile geldi bana. Belki de işlem sırasında izleme imkanım olduğundandır. Müfit Bıçak işlemleri batarkatında yapıyor çünkü. Tabi şunu belirtmek lazım. Her iki mekanda işlem evvelinde bıçağın kendi ağzı ve açısını bozmayın diye uyarıda bulundum. (Zira asit yıkama yaptığım bir bıçağın ağzını başka bir yer epey örselemişti) Toplamda 4 bıçak (Sog,Decathlon,Kershaw ve Fox) götürdüm. 2'şer 2'şer ayırdım dükkanlara. Müfit Bıçak 2 TL aldı bıçak başına, Özen Bileme ise 1.5 TL

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
(16-02-2017, 05:22 PM)HERO486 demiş ki: cooper 061 selam. çok acil görüşebilirmiyiz ? 0.532 783 20 94 syg. ararsan sevinirim. siteden size ulaşamadım.

mşglsn hrld. ok bye Smile

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, alpago, zarif_, wildeagle, 1905sss, rainman, Mr.Wayne, Fruktoz23, kuzeybuzulu, GullyFoyle, ugurucar57, tekoglu, Altuğ, heisenberg, tirendaz, Ozan60
(16-02-2017, 09:56 AM)1905sss demiş ki: Sn. Polemik inanın karşılaştırmak Leatherman a hakaret olur. Dime çok uyduruk duruyor. Üzerindeki beyazlıklar, soyulmalar, ezikler falan var resimde belki fark edebilirsiniz. O Dime sıfır hiç kullanılmadı. Açıp kapatırken incelerken oldu. Boya çiziğinden bahsetmiyorum, direk eziliyor köşe yok oluyor.

Cımbız yerinden çıkmadı hiç. En sonunda pense ile çektim yine çıkmadı vaz geçtim artık. Açması kapatması bir dert, bir birine çarpıyor sürtüyor saçma sapan bir şey. PS4 ondan kat be kat kaliteli bence.

Herkes bildiği işi yapacak. Leatherman çoklu alet yapsın, Gerber çakı bıçak yapsın.

Eskilerin bir lafı vardır; Leatherman candır gerisi heyecandır. Smile
[quote pid='334914' dateline='1487228210']
Teşekkürler. Dime Travel modelini alıp Leatherman Style PS'i bir süre dinlendirmeyi düşünüyordum ancak yapmamak lazımmış. Geçen hafta siparişi verecektim, son anda ertelemiştim. 

Bu durumda Leatherman'la yola devam ediyorum.

[/quote]

Alıntı

Doğru karar verdiniz bence... ( Ayrıca Travel de bıçak bile yok. çoklu alette bir tane kesin olmalı diye düşünüyorum. )

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Polemik
Biiyorum Travel'da bıçak yok, onun için bir Spyderco Manbug almıştım, onu taşıyorum anahtarlığımda.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi