Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
Sn TTD yanlış görmüşsünüz şarjördür o... Smile

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
1905sss, TTD, Altuğ
Sn. TTD ve sem,
Keşke gerçeklerine ulaşabilsek, çakma görüntü oWink
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
TTD
[Resim: 14854576780131809710496.jpg]

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
heisenberg, kaan han, Gravis_Pro, tekoglu, tirendaz, sem, Fruktoz23, absobon, ismicey, xeorx, şekerlioğlu, 1905sss, TTD, ŞAMAN
[Resim: 14854578349861904753499.jpg]

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
heisenberg, kaan han, Gravis_Pro, tekoglu, cnrabt, Fruktoz23, ismicey, xeorx, şekerlioğlu, 1905sss, ŞAMAN
[Resim: 14854579860901865848801.jpg]

Alıntı
21 üye teşekkür etti:
Cem1964, heisenberg, kaan han, Gravis_Pro, 1905sss, PersonalDefence, asuspc, S@riyerli, tekoglu, iso, aseyhan, sem, cnrabt, Fruktoz23, absobon, ismicey, xeorx, kotucenk, şekerlioğlu, TTD, ŞAMAN
Öncelikle merhaba foruma yeni üye oldum elimdeki çakılar bunlar ileri doğru manbug yada ladybug almayı düşünüyorum

[Resim: 20170130_174843.jpg]

upload private photos

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
heisenberg, 1905sss, Fruktoz23, tekoglu, S@riyerli, efe1753, ismicey, şekerlioğlu, fbalun
Merhabalar, sahip olduğum SOG TRIDENT TANTO bıçağım basiretimin bağlanması (diyorum çünkü kimseye emanet etmeyen ben) sonucu teslim ettiğim bıçakçıda aşağıdaki fotodaki hale gelmiş,,,,,gelmiş diyorum bıçağı gördükten sonra o anları hatırlamıyorum. İsteğim bıçak kısmını yenilemek. Bunun imkansız olduğunu bilmeme rağmen siz tecrübeli ve değerli forum üyelerinin fikirlerini de almak istiyorum. Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim!..
[Resim: IMG_0627.jpg]

[Resim: IMG_0630.png]

[Resim: IMG_0628.png]

[Resim: IMG_0629.png]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Fruktoz23
Geçmiş olsun, "bıçakçı" Kissaki kısmına çok fena dalmış. Kendiniz bileyebilirdiniz, sonuçta ikinci ağız var bıçakta ve iş bu duruma gelmezdi. İşlem Sizin sandığınız gibi imkansız değil, işini bilen bir usta bu kısmı düzeltebilir ancak, bu bıçağın üzerinde TiN ( Titanyumnitrid) kaplama var ve ana çelik alttan çıktığına göre bu kaplama zaten o kısımda gitmiş. Çelik AUS - 8, düzeltme işleminden sonra bu kısım ya asitle karartma veya dayanıklı bir boya ile estetik olarak düzeltilmeli.
Geçmiş olsun, bence sonrasında bu tür bıçaklarınızı kendiniz bileyin.

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
tekoglu, 1905sss, kaan han, LKT, gaul, karabasan, asuspc, tirendaz, sparus, heisenberg, Cem1964, şekerlioğlu, ismicey, Ases4u, blueokkes, qtex
(06-02-2017, 01:41 AM)Sefa demiş ki: Geçmiş olsun, "bıçakçı" Kissaki kısmına çok fena dalmış. Kendiniz bileyebilirdiniz, sonuçta ikinci ağız var bıçakta ve iş bu duruma gelmezdi. İşlem Sizin sandığınız gibi imkansız değil, işini bilen bir usta bu kısmı düzeltebilir ancak, bu bıçağın üzerinde TiN ( Titanyumnitrid) kaplama var ve ana çelik alttan çıktığına göre bu kaplama zaten o kısımda gitmiş. Çelik AUS - 8, düzeltme işleminden sonra bu kısım ya asitle karartma veya dayanıklı bir boya ile estetik olarak düzeltilmeli.

Bunun muhasebesini çok yaptım, bir musibet bin nasihatten iyi derlermiş ? Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Düzeltme durumunda bıçak kısmı daha da kısalacak. Aynı ölçü ve kalitede bıçak kısmını tedarik ettirmem imkanı var mı?

Alıntı

(07-02-2017, 11:07 AM)Ases4u demiş ki:
(06-02-2017, 01:41 AM)Sefa demiş ki: Geçmiş olsun, "bıçakçı" Kissaki kısmına çok fena dalmış. Kendiniz bileyebilirdiniz, sonuçta ikinci ağız var bıçakta ve iş bu duruma gelmezdi. İşlem Sizin sandığınız gibi imkansız değil, işini bilen bir usta bu kısmı düzeltebilir ancak, bu bıçağın üzerinde TiN ( Titanyumnitrid) kaplama var ve ana çelik alttan çıktığına göre bu kaplama zaten o kısımda gitmiş. Çelik AUS - 8, düzeltme işleminden sonra bu kısım ya asitle karartma veya dayanıklı bir boya ile estetik olarak düzeltilmeli.

Bunun muhasebesini çok yaptım, bir musibet bin nasihatten iyi derlermiş ? Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Düzeltme durumunda bıçak kısmı daha da kısalacak. Aynı ölçü ve kalitede bıçak kısmını tedarik ettirmem imkanı var mı?

İş düzgün yapılırsa ve önceki işlemde çok boyutsal kısalma olmadıysa, belki 2-3 mm kısalarak kurtulabilir. Yeni namlu tedariki konusunda bir fikrim yok, uğraşmak isteyen birisi çıkarsa yapabilir elbette. Bıçağın çeliği zaten çok uç bir çelik değil, yapacak birisi çok daha kaliteli çelik kullanabilir.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tirendaz, Ases4u, qtex

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi