Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
Üşenmedim saydım 47 adet.Orada bir araba parası yatıyor.Allah(c.c.) daha çok versin. Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
S@riyerli, rainman
MaşaAllah! Ama bir tane bile iskandinav oyuncu transfer etmez mi insan?  Angel güle güle saklayınız.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
S@riyerli, tirendaz
(20-11-2016, 10:01 PM)cnrabt demiş ki: MaşaAllah! Ama bir tane bile iskandinav oyuncu transfer etmez mi insan?  Angel güle güle saklayınız.

Saygılar.

Haklısınız Sn. cnrabt
Marttiini ve  Helle 'yi çok beğeniyorum ama onlara da rastlamak zor oluyor. Yerli ustaların el yapımı  bıçaklarından da katmak istiyorum envantere ama benim bıçak kültürüm pek yok . Çelik kalitelerine ve görünüşlerine göre seçiyorum genellikle. Fallkenknive S1 var bir tane, bir kaç tane daha almak istiyorum ama çok pahalılar. Önceliği forum sponsorlarına verdim , sırada Türk ustalarımız var. 

Saygılar 

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
cnrabt, ilksurfer, tekoglu, evrenay, sem, Fruktoz23, Cem1964
Sayın S@riyerli,

satın almış olduğunuz Extrema Ratio marka bıçakların bir çok modelinde kullanılan N690 çeliği (sanırım Avusturya'da icat edilmiş), elastikiyet ve sertliğin, benim açımdan, ideal kombinasyonuna sahip.
Her ne kadar Fulcrum, Doberman ve Col. Moshin bıçaklarıma kıyamasam da, modelini hatırlamadığım bir çakısına insan evladının yapmayacağı muameleleri yaptım. Hatta Japon sutaşında ağız açısını bile değiştirdim (ssatlerimi aldı).

Halen kesiyor, halen dayanıyor.
O açıdan gerek Extrema Ratio markası gerekse N690 çeliği adamı yolda bırakmaz diyorum.

Yerel ustalarımızdan işlerini en çok beğendiğim kişi, sayın Sefa Çabuk.
Bir türlü yanına gidemediğim için şahsen tanışma imkanı bulamamış olsam da ara ara telefonda görüşüyoruz.

Kendisi Ruslar'ın sürekli gayrimenkul edindiği, otelleriyle meşhur bir güney ilimizde mukim.
Vaktiniz olursa, hızlı trenle (Pendik'ten) Eskişehir'e kadar gelirseniz, buradan beraber gitmeyi (benim içinde çok iyi bir bahane olur) ve Sefa Bey'le yüzyüze tanışmayı ve şaheserlerini müşahade etmeyi çok isterim.

Sizin de bu ziyaretten fazlasıyla mutlu olacağınızı düşünüyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S@riyerli
Sn. evrenay

Sefa Usta'nın eserlerini hayranlıkla izliyorum . Kendisi ile tanışmayı çok isterim , tabi ki sizinle de yüz yüze görüşmek çok güzel olur. İlk fırsatta haberdar edip yanınıza geleceğim.

Saygılar

Alıntı

(20-11-2016, 10:29 PM)S@riyerli demiş ki:
(20-11-2016, 10:01 PM)cnrabt demiş ki: MaşaAllah! Ama bir tane bile iskandinav oyuncu transfer etmez mi insan?  Angel güle güle saklayınız.

Saygılar.

Haklısınız Sn. cnrabt
Marttiini ve  Helle 'yi çok beğeniyorum ama onlara da rastlamak zor oluyor. Yerli ustaların el yapımı  bıçaklarından da katmak istiyorum envantere ama benim bıçak kültürüm pek yok . Çelik kalitelerine ve görünüşlerine göre seçiyorum genellikle. Fallkenknive S1 var bir tane, bir kaç tane daha almak istiyorum ama çok pahalılar. Önceliği forum sponsorlarına verdim , sırada Türk ustalarımız var. 

Saygılar 

Sn. Sarıyerli,

Koleksiyonunuz çok güzel, bakmaya doyamadım.

Martiini oldum olası sevemedim gitti. Ama Helle beğendiğim bir marka. Bir Temagami elimden geçmişti ve çok beğenmiştim. Farklı tasarım kutusu, özel bezi vs. ile şık bir şekilde veriyorlar. Tavsiye ederim.

Ayrıca Fallkniven bıçaklarını da çok seviyorum. Bir ara serisi vardı. Helle ve Falkniven ikisi de iyi bıçaklardır.

Sevgiler,

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
cnrabt, S@riyerli, Fruktoz23
İskandinav olarak Helle çok favorim olan bir marka değildir. Memlekette o ruha en yakın bulunabilir ürünler Marttiini olduğu için tabii ki envanterlerden eksik olmuyor. Finlandiya taraflarını bana hep hissettiren şunlar olmuştur.

En güzeli olduğunu düşündüğüm; dünyanın puukko başkenti diye de anılan Kauhava yapımı Kauhavan Puukkopaja marka.
[Resim: IMG_2716.jpg]

Kellam modelleri... Fakat özellikle wolf pack serisi Fang veya Slasher denen uzun pıçak.
[Resim: IMG_6122.jpg]

image upload for forums

Saygılar.

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
S@riyerli, 1905sss, gaul, Fruktoz23, tirendaz, şekerlioğlu, sparus, sem, heisenberg, Mr.Wayne, ismicey, Aytug, ERDAL, Emir93
Spyderco Ailesi
[Resim: spyderco.png]

photo hosting

Alıntı
30 üye teşekkür etti:
alone61, ilksurfer, heisenberg, 1905sss, demasoni, S@riyerli, gaul, Fruktoz23, şekerlioğlu, Cem1964, kes1477, ALPTUG, blacksea, underrated, kuzeybuzulu, Mr.Wayne, ylmaz94, tekoglu, cnrabt, TTD, wubıh, sarp kılıç, GullyFoyle, evrenay, ismicey, FRD, xeorx, ERDAL, konyali, Emir93
Babannemin babasından kalma tahminen 1800 'lü yılların sonu olduğunu düşündüğümüz kama. Bir ihtilal döneminde yasak olduğu için uç kısmını kırmışlar maalesef. Sn. ALPTUG 'un aşağıda alıntı yaptığım  dede yadigârı paylaşımını görünce aklıma geldi. Çerkez kamasına benziyor. Biraz benzerlikleri var gibi Smile

[Resim: GPEjRZ.jpg]

[Resim: OVkjAD.jpg]

[Resim: JqXjAQ.jpg]

(12-11-2016, 10:16 PM)ALP TUG demiş ki: [Resim: 14789816478521432274391.jpg]
En çok sevdiğim dede yadigarı...

Alıntı
21 üye teşekkür etti:
evrenay, demirci57, cnrabt, bilhan, kuzeybuzulu, Fruktoz23, ilksurfer, efe1753, Sefa, heisenberg, madenci08, alpago, TTD, tekoglu, sem, kaan han, ismicey, fbalun, xeorx, Aytug, ERDAL
Öyle muhteşem bir envanter olmasada idare eder.
[Resim: IMG_1133.jpg]

free image upload

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
heisenberg, FRD, ilksurfer, underrated, Fruktoz23, şekerlioğlu, tekoglu, Tonyukuk ÖTUKEN, usame, aseyhan, ismicey, lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi