Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
En son Ganzo G720 modeli bir çakı ve Mora Pro S modeli bıçakları envanterime kattım.

Lionsteel SR-1 kopyası Çin malı Ganzo G720 model bir çakıyı, gayet iyi yorumlar üzerine Amazon üzerinden satın aldım. Bıçak 3 haftada, kargo dahil yaklaşık 30 Dolar'a mal oldu. Ben turuncusunu istememe rağmen yeşil olanını göndermişler. Bıçağın keskinliği çok iyi. Hatta Youtube'ta epey bir süre kullanımdan sonra bile hala çok iyi iş gördüğünü gösteren videolar mevcut.

Çakı için 440c paslanmaz çelikten imal edildiği bilgisi bulunuyor. Tam boyu 21, bıçak boyu 9, kapalı boyu 12 cm, sırt kalınlığı ise 4 mm. Ağırlığı için 205 gr bilgisi bulunuyor. Bıçak ile birlikte kadife benzeri bir kılıf da gönderiliyor. Bıçağı kağıt testi ile denedim, gayet akıcı şekilde ve zorlanmadan işini yapıyor.

Daha önce elimde olan Mora'nın Robust modelinin benzeri olan Pro S modelini de, denizde, paslanmaz çelik özelliği sebebiyle kullanmak üzere satın aldım. Az sayıda denemem oldu ancak Pro S modeli, normalde daha keskin olması gereken karbon çeliği olan Robust modelinden biraz daha keskin gibime geldi.

[Resim: Y4gnJZ.jpg]

[Resim: dXOQZD.jpg]

[Resim: rEOWM3.jpg]

[Resim: lEOJjQ.jpg]

[Resim: PQl8kd.jpg]

Alıntı

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-03-2015, 11:06 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-06-2015, 05:19 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-08-2015, 09:55 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 23-09-2015, 01:10 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 25-09-2015, 05:56 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 13-10-2015, 11:02 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Hakan_ - 15-09-2016, 10:12 AM

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi