Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
Ben de zamanında siyah bir çakıyı kaybettiğimde yerine sarı renkli Buck almıştım ve onu götürüyorum düşsede hemen bulmak kolay oluyor.

Alıntı

Sayın Sarp Kılıç Doğada kabzanın renkli olması konusunda sizinle hemfikirim.
Dağ tepe tek başına iken sorun olmasa da Arkadaş ortamındayken bıçağın rengi pembe olmasa sanki daha iyi olur Smile işin şakası bir yana. Benim fikrim Turuncu kabza ideal olsa da ben buschcraft ekipmanlarımın saplarına sarı para cord örüyorum hem bir yerlere asmam kolay oluyor hemde çok daha kolay algılanabiliyor.

[Resim: IMG_5642%20-%20Kopya%201.jpg]

[Resim: IMG_5221.jpg]

Efendim çantayı Bauhaustan aldım. Wisent marka (bauhausun markası) aslında full tang bıçaklarımı da koyabileceğim daha büyük ve derin 2 katlı bir çanta arıyordum bunu bulabildim. Kalitesi bence benzerlerinden çok daha iyi (koçtaş ta da muadilleri var)

Fiyatı 85 tl.
http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Pro...Index/6806

Saygılarımla,
C:E

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
heisenberg
Opinellerim ile bir nostaji denemesi...

[Resim: Mkkv01.jpg]

Alıntı

[Resim: IMG_0691_zpsvhjtbooo.jpg]

[Resim: IMG_0692_zpspnedrr8d.jpg]

[Resim: IMG_0695_zps2x5oyfex.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
heisenberg
Bol karbon, no stain.

Kutu çıkışı keskinliği, ağız dayanımı ve biley almasını şahsen merak ettim. Geri bildirimsiz bırakmayınız sayın şekerlioğlu. Güle güle kullanınız.

Saygılar.

Alıntı

(21-08-2016, 04:24 PM)wildeagle demiş ki: [Resim: rEQg07.jpg]

Sn. wildeagle çok güzel bir balta sapı olmuş. Baltanın başı bildiğimiz yerli sakallı balta mı?

Saygılar

Alıntı

(07-09-2016, 10:04 PM)cnrabt demiş ki: Bol karbon, no stain.

Kutu çıkışı keskinliği, ağız dayanımı ve biley almasını şahsen merak ettim. Geri bildirimsiz bırakmayınız sayın şekerlioğlu. Güle güle kullanınız.

Saygılar.

Sayın cnrabt, ağız keskinliği kutudan çıktığı hali ile, gayet keskin.

Alıntı

Sn.Alonewolf ,

Teşekkür ederim , sizinde söylediğiniz gibi yerli sakallı balta başı.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alonewolf
En son Ganzo G720 modeli bir çakı ve Mora Pro S modeli bıçakları envanterime kattım.

Lionsteel SR-1 kopyası Çin malı Ganzo G720 model bir çakıyı, gayet iyi yorumlar üzerine Amazon üzerinden satın aldım. Bıçak 3 haftada, kargo dahil yaklaşık 30 Dolar'a mal oldu. Ben turuncusunu istememe rağmen yeşil olanını göndermişler. Bıçağın keskinliği çok iyi. Hatta Youtube'ta epey bir süre kullanımdan sonra bile hala çok iyi iş gördüğünü gösteren videolar mevcut.

Çakı için 440c paslanmaz çelikten imal edildiği bilgisi bulunuyor. Tam boyu 21, bıçak boyu 9, kapalı boyu 12 cm, sırt kalınlığı ise 4 mm. Ağırlığı için 205 gr bilgisi bulunuyor. Bıçak ile birlikte kadife benzeri bir kılıf da gönderiliyor. Bıçağı kağıt testi ile denedim, gayet akıcı şekilde ve zorlanmadan işini yapıyor.

Daha önce elimde olan Mora'nın Robust modelinin benzeri olan Pro S modelini de, denizde, paslanmaz çelik özelliği sebebiyle kullanmak üzere satın aldım. Az sayıda denemem oldu ancak Pro S modeli, normalde daha keskin olması gereken karbon çeliği olan Robust modelinden biraz daha keskin gibime geldi.

[Resim: Y4gnJZ.jpg]

[Resim: dXOQZD.jpg]

[Resim: rEOWM3.jpg]

[Resim: lEOJjQ.jpg]

[Resim: PQl8kd.jpg]

Alıntı

Sayın Hakan, Moraların fabrika çıkış keskinlikleri aynı model bıçaklarda bile farklı olabildiğini gördüm. Siz ikisini de layıkıyla bileyleyip denedikten sonra kararınızı veriniz derim. Şu anda evde 3 robust carbon bir mavi sap paslanmaz bir de kırmızı saplı clipper, yakın arkadaşımda da bu saydıklarımdan birer adet mevcut o sebeple karşılaştırmayı net yapabiliyorum.

Benim muhtemelen şahsi takıntım, Mora denince aklıma direkt karbon geliyor. Ancak Carbonların kararma sıkıntısı haricinde, keskinliğini de daha çabuk kaybettiklerini düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi