Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
Bayram temizliğine başladıkça evde sağa sola sıkıştırdığım çakılarım da ortaya çıkmaya başladı.

Emektarlarım ile başlayayım. Çok taşınmış, az ve itina ile kullanılmış iki çakım. Birisi HK Mini Pika 14412 ki hakikaten benzer ebatlardaki çakılar içinde nazarımda en iyisidir. Almam için övgüleri ile vesile olan Sn Ecorotti' ye teşekkür ederim. 3-4 yıllık arkadaşlığımızda bir çakı bu kadar mı kaliteli olur dedirtti her seferinde. Benzer ölçülerdeki delica rat2 vb altenatifleri eline su dökemez çin menşeili olmasına rağmen.

İkincisi Sn Sarpkılıç' tan edindiğim, gerçek anlamda bir edc olan spyderco endura emerson. Spyderco'nun endura 4, delica gibi modellerinin forumda kapış kapış giderken bu tür modellerinin pek rağmet görmüyor olması beni hep şaşırtmıştır. Zira alırken Sn Sarp Kılıç'ın da belirttiği gibi, gerçek anlamda edc olabilecek bir spyderco. Standart modellere göre daha kalın ama ensiz bıçak gövdesi, cebinizden çıkardığınızda çoktan göreve nazır olmasını sağlayan tasarımı ile benim için vazgeçilmez bir günlük taşıma çakısı.

[Resim: 20160704_184002_zpstfvqohbe.jpg]

Taklit team.. Fiyatları ve az bulunurlukları sebebi ile temin edemediğim çakıların kaliteli kopyalarını alarak heves giderme yoluna gittiğim de oldu zaman zaman. İşte benim taklit bıçaklarım. Her üç modelin elde nasıl durduğunu, kullanışlılığını görmek, pahalı fiyatlarından dolayı kaliteli taklitleri ile hevesimi gidermek için edinmiştim. Spyderco civillian ve pm modellere bir kez daha hayran oldum. Mcusta ise bana fazla tarz geldi. Özellikle ahşap ve desenine tav olmuştum. Ancak hevesimi gidermeme yetti.

Görüldüğü üzere bu çakılar ile kağıt bile kesilmemiş, sadece sevilip okşanmışlardır. Taklit çakılar yerli tabanca gibidir, aslını almak yerine 3-5 tane kopyasını alabilirsiniz. Ancak kritik bir durumda 4 tane taklit çakı taşımayacağınız için yanınızda o an olanın da düzgünce işe yaramama ihtimali mevcuttur. Daha doğrusu zorlanınca sizi yarı yolda bırakabilir veya düşük bir performans ile karşı karşıya bırakabilir. Bu sebeple ne kadar kaliteli olursa olsun orjinal çakıdan şaşmamalı derim. Ama benim gibi heves öldürmek veya gerçekten alıp inceleyip ona göre orjinalini almak isterseniz üst kalitede yapılmış bir taklit size ciddi fikir verebilir, gündelik işlerinizde de tepe tepe kullanabilirsiniz. Bu taklit çakıların kalitesi ise böker seviyesinde veya az biraz üstü diyebilirim.

[Resim: 20160704_184532_zpsi33zgfko.jpg]

Tarz (lakin asla benim nazarımda gündelik edc olamayacak bir çakı) ve Emektar (hakikaten verilen her kuruşu hakediyor hatta fazlasını da hakediyor)

[Resim: 20160704_184325_zpsgetngtjs.jpg]

Bay ve bayan rat1 ler Smile Rat1 siyah eski tip desenli, pembe ise yeni tip desenli. Ucuz ve kaliteli çakı isteniyorsa rat1 ve rat2 den şaşılmamalı. Herkese öneririm.

[Resim: 20160704_184356_zpsl9cv9sos.jpg]

Alıntı

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-03-2015, 11:06 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-06-2015, 05:19 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-08-2015, 09:55 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 23-09-2015, 01:10 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 25-09-2015, 05:56 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 13-10-2015, 11:02 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - turkmenoglu - 04-07-2016, 07:28 PM

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi