Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
(14-06-2016, 10:19 PM)alonewolf demiş ki:
(14-06-2016, 08:44 PM)1905sss demiş ki: Sn alonewolf, öncelikle rica ederim. Lütfen her düşündüğünüzü yazın. Sorun yok.

Ama pala ve benzeri ürünleri muşta ile bir tutuyorsanız eyvallah demekten başka birşey kalmıyor.

Siz muştanın ne olduğunu biliyor musunuz acaba? Parmaklarınıza takıp insanın yüzüne vurursunuz. Suratındaki her kemik bir daha düzeltilemeyecek biçimder kırılsın diye. Muşta bir ruhsatsız tabanca ile aynıdır. Palayı bıçağı görmezden gelebiliriz kendi aramızda.Hatta av da ormanda kolluk kuvetide görmezden gelir. Maddeleri incelemez. Bir açıklaması olabilir. Ormana, doğaya gidip palası olan kişiler biliyorum.

Muşta nedir efendim? Bunun nereden alındığı ile bizim ilgimiz nedir? Smile Ascim palayı, bilmem ne bıçağını gümrükten geçiriyor niye muşta getirmiyor düşündünüz mü hiç?

Bu forumda ilk defa "muştanın" savulduğunu gördüm bende şaşırdım açıkcası. Çoğunluk sizin gibi düşünüyorsa ben inatçı değilimdir. Eyvallah der çekilirim kenara. Smile

( Sn. GullyFoyle da size hemen teşekkür etmiş Smile Bazen forumdan ayrılmak istiyorum. Ama yapamam diye denemiyorum bile... )

Bu arada bu başlığın altında "601" numaralı mesajda muşta paylaşılmış, hiç bir tepki çekmemiştir.

Bu şekilde fikir ayrılıkları tabii ki olacaktır. Önemli olan fikir ayrılıkları sonucunda saygılı bir ortamda daha iyi sonuçlar çıkarıp kararlar almak. Seviyeli bir şekilde sorunları tartışmak forum adına zarardan çok fayda getirir.

Saygılarımla

601 no lu mesajda muşta paylaşılmış ama tepki çekmemiş öyle mi? Ben veya diğer arkadaşlar bir şey dememiş öyle mi? Siz forumu okuyorsunuz sonra yazıyorsunuz değil mi efendim?

Ayrıca diyelim ki doğru yazdınız. Aslında yazmadınız, okumadan etmeden cevap vermek için yazmışsınız. Yoksa benim de Sn. Altuğ'un da kendisi uyardığımızı görürdünüz. Ama diyelim kimse uyarmadı, muşta kaynadı gitti o mesajda. Eeee ne demek istiyorsunuz? Bundan sonra serbest mi yani. Yok 601. mesaj da uyarılmadı x üye bundan sonra serbest. Böyle mi istiyorsunuz?

Alıntı

(15-06-2016, 12:15 AM)1905sss demiş ki:
(14-06-2016, 10:19 PM)alonewolf demiş ki:
(14-06-2016, 08:44 PM)1905sss demiş ki: Sn alonewolf, öncelikle rica ederim. Lütfen her düşündüğünüzü yazın. Sorun yok.

Ama pala ve benzeri ürünleri muşta ile bir tutuyorsanız eyvallah demekten başka birşey kalmıyor.

Siz muştanın ne olduğunu biliyor musunuz acaba? Parmaklarınıza takıp insanın yüzüne vurursunuz. Suratındaki her kemik bir daha düzeltilemeyecek biçimder kırılsın diye. Muşta bir ruhsatsız tabanca ile aynıdır. Palayı bıçağı görmezden gelebiliriz kendi aramızda.Hatta av da ormanda kolluk kuvetide görmezden gelir. Maddeleri incelemez. Bir açıklaması olabilir. Ormana, doğaya gidip palası olan kişiler biliyorum.

Muşta nedir efendim? Bunun nereden alındığı ile bizim ilgimiz nedir? Smile Ascim palayı, bilmem ne bıçağını gümrükten geçiriyor niye muşta getirmiyor düşündünüz mü hiç?

Bu forumda ilk defa "muştanın" savulduğunu gördüm bende şaşırdım açıkcası. Çoğunluk sizin gibi düşünüyorsa ben inatçı değilimdir. Eyvallah der çekilirim kenara. Smile

( Sn. GullyFoyle da size hemen teşekkür etmiş Smile Bazen forumdan ayrılmak istiyorum. Ama yapamam diye denemiyorum bile... )

Bu arada bu başlığın altında "601" numaralı mesajda muşta paylaşılmış, hiç bir tepki çekmemiştir.

Bu şekilde fikir ayrılıkları tabii ki olacaktır. Önemli olan fikir ayrılıkları sonucunda saygılı bir ortamda daha iyi sonuçlar çıkarıp kararlar almak. Seviyeli bir şekilde sorunları tartışmak forum adına zarardan çok fayda getirir.

Saygılarımla

601 no lu mesajda muşta paylaşılmış ama tepki çekmemiş öyle mi? Ben veya diğer arkadaşlar bir şey dememiş öyle mi? Siz forumu okuyorsunuz sonra yazıyorsunuz değil mi efendim?

Ayrıca diyelim ki doğru yazdınız. Aslında yazmadınız, okumadan etmeden cevap vermek için yazmışsınız. Yoksa benim de Sn. Altuğ'un da kendisi uyardığımızı görürdünüz. Ama diyelim kimse uyarmadı, muşta kaynadı gitti o mesajda. Eeee ne demek istiyorsunuz? Bundan sonra serbest mi yani. Yok 601. mesaj da uyarılmadı x üye bundan sonra serbest. Böyle mi istiyorsunuz?

Kimseyi karalamaya çalışmıyorum. Gözüme bir adaletsizlik geldi, belirttim. Ama belirtirken daha dikkatli olmalıydım.

Haklısınız, gözümden kaçmış. Okumadan etmeden asılsız suçlama yapmış oldum, kusuruma bakmayın.

Kimsenin uyarmaması kaynayıp gitmesi yanlış. Birini görüp diğerini görmemek olmaz. Herkese aynı şekilde yaptırım uygulanmalı. Ki bunun aksini iddia eden de yok zaten.

Alıntı

Sn. Gaul O patch Metal Mulisha 'nın logosu. Bünyesinde ekstrem sporla uğraşanların olduğu aynı zamanda kıyafet ve aksesuar da satan bir oluşum, Red Bull un takımları gibi. Ben tesadüf eseri Konak/İzmir'de yapacağım çanta için patch ararken buldum. Ebay'de vardı bir ara. Bulamazsaniz, gittiğimde alır gönderirim halen varsa.

Sn. ecorotti Elimdeki mora'lar genel olarak dağda, bayırda iş görünce şehirde yanımda taşıyabileceklerimden başlamıştım almaya Smile ascim'in getirmesini beklediğim iki model var. Bir de instagramda takip ettiğim şahane bir usta var ona ayrıca özel yaptıracağım artık. Şu yivli işini halletmeye bakıyorum bu aralar.

Sn. alonewolf anlayışınız için teşekkür ederim. Söylediklerinizi ifade etmek istemiştim ben de. Bir de üslup mevzusu. Ayrıca söz konusu fotoğrafın kaldırılması için bizzat kendim mesajımı şikayet etmeme rağmen uzatılması anlamsız geldi o kadar. Yorumunuzu beğenmem bile olay olmuş.

Saygılarımla

Alıntı

(15-06-2016, 12:58 PM)GullyFoyle demiş ki: Sn. alonewolf anlayışınız için teşekkür ederim. Söylediklerinizi ifade etmek istemiştim ben de. Bir de üslup mevzusu. Ayrıca söz konusu fotoğrafın kaldırılması için bizzat kendim mesajımı şikayet etmeme rağmen uzatılması anlamsız geldi o kadar. Yorumunuzu beğenmem bile olay olmuş.

Saygılarımla

Sn. GullyFoyle,

Anlayamıyorsunuz. Sn. alonewolfun yazdıkları "yanlış" yani sizinde ifade etmek istedikleriniz yanlış. Kabul etmek niye bu kadar zor?

Sn alonewolf hatalı olduğunun bir kısmını en azından kabul etti. Verdiği cevap çok ciddi değildi. Okumadan yazmıştı. Ama kusura bakmayın dedi eyvallah kapanmıştır.

Ama diğer savunduğu da yanlış. Yüz mesaj veya bilmem kaç ay önce bir üye muşta vs. resmi koyduğunda görülmemiş olabilir. Görülmesi lazım ne demek? Biz 24 saat takip bekçisi değiliz. Binlerce mesajı ve üyeyi teker teker denetleme gibi bir sorumluluğumuzda yok. Ama gördüğümüzde söyleyebiliriz. Doğrusu da budur.

O gözden kaçtı diye ohh ne güzel bir daha kimseye birşey demeyelim. Var mı böyle bir şey Allah aşkına? Kırmızıda geçen birini polis çevirmiyorsa devam bundan sonra serbest. Polise de böyle açıklarız; onu çevirmedin haksızlık.

Gözümüzün önünde koskocaman bir muşta sergileniyor. Hem de anahtarlık falan değil yüz senelik klasik muşta. Etrafına da diğer küçük muştalar sergilenmiş. Bunu yapmayın dediğimde bilmem kaç no lu mesajda o üyeye denmemişti cevabı alıyorum. Yapmayın efendim çocuk değiliz hiç birimiz.

Birisi yaptı yakalanmadı diye susalım bundan sonra. ( Aslında ona da susmadık ya )

Ama Sn. GullyFoyle, maşallah o kadar baskın bir karakter ki yazıyor çiziyor altını çiziyor bolt yapıyor anlatıyor. Neredeyse beni suçlayacak muştası için. Biraz daha yazarsa ben özür dileyeceğim zaten. Neymiş kendini şikayet etmiş resim kaldırılsın diye.

Üslup üslüp diye diye durmadan yazıyorsunuz. Keşke forum kuralları veya kanunlarımıza da bu kadar hassas yaklaşsınız.

Alıntı

[Resim: 20160615_192418_zpsh5deo9w9.jpg]

Acaba ne yesek? Smile İftarda nereye gitsek? Rolleyes Şöyle bir protekşın fotosu mu çeksek? Big Grin

Saygılarımla.

Alıntı

[Resim: leatherman.jpg]

Alıntı

Cold Steel Frontier Hawk - Roach Belly [Resim: 5ozfix.jpg]
İkisi de Amerikaya giden sömürgecilerin arazide hayatlarını idamede kullandıkları balta ve bıçak tipleri. Özellikle bıçak çok hoşuma gitti. Çok sade bir profili var. Kendisinden el koruması da güzel düşünülmüş.

Alıntı

Cold Steel Roach Belly bıçak bir kaç gün önce İzmir'de yakalanan seri katilin üzerinden çıkan bıçaklardan biriydi.

( Sadece bıçağı görünce aklıma geldi diye yazdım. Yanlış anlaşılma olmasın.

Yoksa yüzlerce bıçak elimizden geçiyor. Tabii ki kötü insanlarda bizim gibi sahip oluyor aynı bıçaklara )

[Resim: 575d49ea67b0a9399891eb74_zps7g6l3vru.jpg]

Alıntı

Haberlerde görünce çok şaşırmıştım. Suç aleti olarak kullanılan bıçaklar arasında çoğunlukla tezgahlarda satılan çakılar, ekmek bıçakları görüyoruz.

Alıntı

(15-06-2016, 07:36 PM)ErDiNi78 demiş ki: [Resim: 20160615_192418_zpsh5deo9w9.jpg]

Acaba ne yesek? Smile İftarda nereye gitsek? Rolleyes Şöyle bir protekşın fotosu mu çeksek? Big Grin

Saygılarımla.

Karnımızı doyurduk, artık kutuları açabiliriz...

[Resim: 20160615_155112_zpsssmnu33q.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi