Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
(14-06-2016, 08:44 PM)1905sss demiş ki: Sn alonewolf, öncelikle rica ederim. Lütfen her düşündüğünüzü yazın. Sorun yok.


Ama pala ve benzeri ürünleri muşta ile bir tutuyorsanız eyvallah demekten başka birşey kalmıyor.


Siz muştanın ne olduğunu biliyor musunuz acaba? Parmaklarınıza takıp insanın yüzüne vurursunuz. Suratındaki her kemik bir daha düzeltilemeyecek biçimder kırılsın diye. Muşta bir ruhsatsız tabanca ile aynıdır. Palayı bıçağı görmezden gelebiliriz kendi aramızda.Hatta av da ormanda kolluk kuvetide görmezden gelir. Maddeleri incelemez. Bir açıklaması olabilir. Ormana, doğaya gidip palası olan kişiler biliyorum.

Muşta nedir efendim? Bunun nereden alındığı ile bizim ilgimiz nedir? Smile Ascim palayı, bilmem ne bıçağını gümrükten geçiriyor niye muşta getirmiyor düşündünüz mü hiç?


Bu forumda ilk defa "muştanın" savulduğunu gördüm bende şaşırdım açıkcası. Çoğunluk sizin gibi düşünüyorsa ben inatçı değilimdir. Eyvallah der çekilirim kenara. Smile

( Sn. GullyFoyle da size hemen teşekkür etmiş Smile Bazen forumdan ayrılmak istiyorum. Ama yapamam diye denemiyorum bile... )

Sn. 1905sss, ben muşta ile palayı kullanım amaçları bakımından eşit olarak tutmuyorum. Hatta kanun koyucunun palayı yasaklı kesiciler arasına koymasına karşıyım. Muşta, hançer, kasatura gibi ürünler yasaklanabilir ama pala çok işlevli ve çok sevdiğim bir ürün. Bende de bir adet kukri mevcut.

Benim savunduğum şey iki üyenin paylaştığı hakim karşısına çıksa cezaya mahkum olabileceği eşyaların farklı tepki alması. Ben olaya işlev açısından değil kanun nezdinde bakıyorum.

Yasak yasaktır. Bu kadar basit. Eğer bir ürünün sırf kanunlarda yasaklı ürünler altında bahsedildiği için paylaşılması yasaklandıysa, diğer yasaklı ürünün işlevine bakarak değil kanuna bakarak paylaşılması yasaklanmalı.

Bu arada bu başlığın altında "601" numaralı mesajda muşta paylaşılmış, hiç bir tepki çekmemiştir.

Bu şekilde fikir ayrılıkları tabii ki olacaktır. Önemli olan fikir ayrılıkları sonucunda saygılı bir ortamda daha iyi sonuçlar çıkarıp kararlar almak. Seviyeli bir şekilde sorunları tartışmak forum adına zarardan çok fayda getirir.

Saygılarımla
 
Alıntı

  


Bu Konudaki Mesajlar
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-03-2015, 11:06 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-06-2015, 05:19 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-08-2015, 09:55 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 23-09-2015, 01:10 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 25-09-2015, 05:56 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 13-10-2015, 11:02 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - alonewolf - 14-06-2016, 10:19 PM

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi