Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
Değerli bıçak severler,
Yeri gelmişken bir sorum olacak bir derdim ile alakalı. Önerilerinizi rica ediyorum.
Gerber Lmf2 bıçağımı hatalı bir batoning( türkçe karşılığını bilmiyorum) işlemi esnasında sakatladım.

[Resim: 265496030abf32e5a3daa86da31db359.jpg]
[Resim: 22088484d150ea23f95530eae5e62442.jpg]

Yukarıda görüleceği gibi, bıçağın kabzada sabit durmasını sağlayan kısım yumuşak kabza plastiği ile dıştan korunmuş sert plastikten imal bir çerçeve. Haliyle ben bu noktaya zarar verip bu sert plastik çerçeveyi odunla vura vura kırınca bıçak kabza içinde aşağı yukarı sallanmaya başladı. Lmf2 de kabzayı bıçağa sabitleyen bir vida grubu yok maalesef. Bence bu bıçağın zayıf tarafı da bu.
Uzun lafın kısası, bir kabza değişimi yaptırmam gerekli.Ahşap yada farklı bir malzemeden de olabilir ama bu sefer vidalı olacak. İstanbul da bu konuda bana yardımcı olabilecek , güzel, evladiyelik bir kabza yaptırabileceğim önerebileceğiniz bıçak ustalarımız var mıdır?
Şimdiden teşekkürler

Saygılarımla

Alıntı

[Resim: 2016-04-13%2018.10.01_zps4kuo6tv3.jpg]

Alıntı

(09-04-2016, 09:43 PM)dr.kara demiş ki: [Resim: DSC_0006_zpse8h9nzky.jpg]

[Resim: DSC_0004_zpslwcd6uy9.jpg]

[Resim: DSC_0007_zpshgzltfwn.jpg]

[Resim: DSC_0005_zpsxyyhboul.jpg]

Sayın dr.kara,hayırlı olsun nerden ve kaça aldınız acaba öğrenebilirmiyim.
Bende eşime alıp hediye etmeyi düşünüyorum.

Alıntı

Forumdan Sayın erdini78'den aldım. Aynısından bir tane daha satıyor sanırım. 135 TL idi. Saygılar.

Alıntı

Sn. fsmy,
Aşağıdaki linkte ilan, ve ilanda da iletişim bilgilerim mevcut.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=13438
Saygılarımla.

Alıntı

Büyük ile küçük

[Resim: 20160413_212836_zpsk0uiugck.jpg]

Bu da "ortanca" Big Grin

[Resim: 20160413_153843_zpscyuexnl4.jpg]

Alıntı

Bende bir kaç foto ekleyeyim. Genel olarak çakı alırken kriterim tip olarak hoşuma gitmesi ve fiyat aralığı. Ne yazık ki öyle ekstrem fiyatları çakıya veremiyorum. Henüz. Bu nedenle genelde orta seviye bir envanter oldu.

Sinan beyden geçen aldığım mavi endura'yı oğlum çok sevdi sanırım rengi hoşuna gitti, paketten çıkarınca isteyip bir süre inceledi. Tabi sorumlu ebeveyn olarak hemen aldım elinden.
[Resim: bc1.jpg]

Bunlar da diğer çakılardan bazıları

[Resim: bc2.jpg]

[Resim: bc3.jpg]

[Resim: bc4.jpg]

[Resim: bc5.jpg]

[Resim: bc6.jpg]

[Resim: bc7.jpg]

[Resim: bc8.jpg]

[Resim: bc9.jpg]

[Resim: bc10.jpg]

[Resim: bc11.jpg]

[Resim: bc12.jpg]

[Resim: bc13.jpg]

[Resim: bc14.jpg]

Evde çocuk olması herşeyi değiştiriyor. Silah ve çakıların güvenli saklanması için bir zihni sinir projem var. Forumda da paylaşacağım.

Saygılarımla

Alıntı

(13-04-2016, 11:01 PM)judasdsc demiş ki: Bu konuyu yetkim olmadığı için diğer konu ile ilintili olduğu için buraya açıyorum, yönetici arkadaşlar uygun başlığa taşırlarsa veya üyeliğimi aktif ederlerse sevinirim.

Malum eve minik bir misafir gelince evde silahı güvenli ve çabuk erişilebilir bir şekilde muhafaza etmek için kutu/saklama dolabı gibi bir şeyler araştırırken şöyle bir şeye rastladım.

Gunbox

Meraklı arkadaşlar linkdeki ürünü incelerlerse sevinirim.

Bende kendime bu kasaya benzer fakat daha gelişmiş bir kasa yapmak için planlara başladım. Böyle bir kasayı prototip olarak yapabilecek elektronik, tasarım vs bilgilerine sahibim. Kasada parmak izi, RFID kart, yüzük, bileklikle açılabilme, bluetooth üzerinden telefon ile açılabilme ve şifre paylaşabilme, hareket alarmı, çalınma ihtimaline karşı yer bildirme gibi özellikleri olacak. Dahili nem sensörü olabilir.

Ayrıca açılırken destek sağlayacak bir kaldıraç sistemi ve tabancayı namlusundan taktığınız zaman ( istenmediğinde iptal edilebilir) kapak açıldığında tabancanın kabzasını kullanıcıya çeviren bir dişli sistem eklemeyi düşünüyorum.

Kasa içine tabanca yanında çakı ve yedek şarjör için alanlarda eklenebilir.

Forumdaki deneyimli ve uzman arkadaşlardan bu konuda tavsiye bekliyorum. Böyle bir saklama kutusunda ne gibi özellikler olsun istersiniz? Gerekli, gereksiz özellikler neler? Siz nasıl bir kutu tasarlardınız ?

Tavsiyelere göre projeyi şekillendireceğim.

Saygılarımla

Sn. Judasdsc,

Kendi fikrimi söylemem gerekirse gönderdiğiniz linkteki saklama kutusu yerine daha ağır(evde çocuklar olduğunu düşünerek) sağlam bir kasayı tercih ederdim. Tabi bu ev için geçerli, Araba vs. İçin gönderdiğiniz link güzel iş görebilir yalnız çok fazla teferruata girmemekte fayda var. Teferruat derken saydığınız sistemlerden bahsediyorum. Bana göre bir sistem ne kadar karmaşıksa o kadar fazla açığı vardır. Tabancanın kabzasını kullanıcıya çeviren sistem yerine halihazırda tabancayı o şekilde muhafaza eden bir stand işinizi daha çok görür kanaatindeyim.

Parmak izi ile açılan ve hareket ettirildiğinde yer bildirimi yapan basit bir kasa mantıklı olur. RFID kart, yüzük vs. De fazla kalır bana göre. Tabi bu sizin hobiniz, isterseniz retina taraması hatta istenildiğinde size silahınızı getiren küçük bir quadcopter bile ekleyebilirsiniz Smile bu tamamen size kalmış.

Alıntı

Envanteri dağıtmadan bir toplu fotoğraf çekilelim dediler. Diğerleri görevde. Smile

[Resim: 09279559-465b-46c2-bba5-410415398b15_zpsreoj30km.jpg]

[Resim: f1283c05-c892-49b3-9593-8d777588c235_zpsjpneyuwt.jpg]

[Resim: 20160417_215203_zpsw4otcmaw.jpg]

Saygılarımla.

Alıntı

Güzel bir koleksiyonmuş Sayın Erdini78..
İnşallah daha geniş çaplı bir koleksiyonunuz olur..
Bazen temizlik amaçlı bazen ihtiyaç amaçlı uğraşıp emek verdiğimiz nice güzellikler el değiştiriyor.
Bu işin doğasıda böyle işte..
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi