Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
(31-03-2016, 09:46 PM)cnrabt demiş ki: Uzun süre değişebilir jiletli usturayla traş idmanından sonra işte yeni traş arkadaşlarım...

Saygılar.

[Resim: image_zpsavxlbs5w.jpeg]

Aramıza hoş geldiniz, Sn.cnrabt. Hayırlı olsun, Marka TI mı? Kesiksiz tıraşlar dilerim.

Saygılar.

Alıntı

Hoşbulduk sayın Machete. Marka tahmininiz doğrudur, " T. Issard "... 135 carbon çelik ve üstünde yazana göre Fransız yapımı. Yurt dışında Art of Shave isimli bir mağazadan edindim. Özellikle bu markayı tercih etmedim. Daha çok bunu bulduğum için aldım diyebiliriz. Şimdilik acemilikten sadece kullanım ve kesici ağız idame tekniklerine yoğunlaştığım için fikir belirtemiyorum. Umarım memnun kalırım. Sizin bu marka,model ve kullanım ile ilgili önerileriniz olursa dinlemekten keyif duyarım.

İlk deneme sap değişikliği nedeniyle gayet yavaş şükür ki kansız tamamlandı. Smile

Selamlar, saygılar.

Alıntı

Sn.cnrabt, özellikle seçmediniz ama çok sağlam bir ustura ve marka edindiniz. Çeliği sert ,güzel tıraş veren bir usturadır. Yani başlangıcınız epeyi sağlam. Açıyı tutturduktan sonra, ister sap bakalit olsun, ister ahşap olsun sorun yaratmaz. Bir sorunuz olursa, bilgim dahilinde yardımcı olurum. Her gün tıraş olacak mısınız?

Saygılar.

Alıntı

Sayın Machette , inanın böyle şanslı bir seçim yaptığım için sevinçliyim. Bu ustura ile mutlu olacağımı hissediyorum.

Açı tutturma konusunda çok sorunum yok malum jiletli usturayla aylardır idmandayım. Sap önceden kullandığım bir tl lik usturanın sapından farklı ve kalın geldi elimin muhtemel birkaç traş boyunca alışması gerekecek diye düşünüyorum. Yoksa üretldiği malzeme ile bir sıkıntım yoktur.

Masatlama konusunda aylardır bir Çin işi usturayı adam etmeye çalışmaktan dolayı el becerim hiç yoktan iyi sayılabilecek bir düzeydedir. Ne var ki yeni malzeme acemiliğinden iki belli belirsiz kesiği dovo masatın üzerine attım.

Gel tir forumu bir süre bu konu için uzaktan takip etmişliğim vardır. Yine baştan bir hatim etmek gerekecek.

Traş olma sıklığım aylık düzensiz iş programıma bağlı olarak çok değişken. Bir kaç gün arka arkaya olabilirken, 5 gün hiç traş olmayabiliyorum.

Daha önceki mail ile iletişimimizden kalan bağlantınızı kaybettim. Yardımınıza hızlı bir şekilde ulaşabilmem için cnrabt@gmail adresine yazabilirseniz sevinirim.

Saygılar.

Alıntı

Geltir üyesiyim, cosa_nostra takma adıyla. Mail adresin poloman2009@hotmali.com, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Kayışlama olayında, eğer ilk deneyimse kaçınılmaz sonuç,kayışa kesik atmaktır. Önceden bilgim olsaydı, giriş seviyesi kendi yaptığım bir kayış hediye ederdim size. Eğer hala ihtiyacınız var ise gönderebelirim.

Saygılar

Alıntı

[Resim: son_zpsfzg8wni9.jpg]

Alıntı

Çakı koleksiyon videomdur.Amatörlüğümden ötürü özür diliyorum Smile)
1-zt 0452cf
2-zt 0620
3-zt 0562
4-spyderco southard
5-spyderco domino
6-spyderco vallotton
7-spyderco manix
8-spyderco sage 2
9-spyderco tenacious
10-spyderco endura 4
11-spyderco deshorn
12-benchmade 940
13-kershaw ram

Alıntı

(02-04-2016, 11:47 PM)asuspc demiş ki: [Resim: son_zpsfzg8wni9.jpg]

Sayın Asusps,bıçağınız hayırlı olsun.
Bıçakta çok güzel ama ben paracod bilekliğe taktım,nerden aldınız acaba link varsa paylaşabilirmisiniz.
Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Fsmy ,

Bu bilekliği geçen sene Aşçım'dan aldığım çakıların yanında hediye etmişlerdi.

Alıntı

[Resim: Yk8rmj.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi