Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
Yeni çakım: Victorinox Pro Hunter
[Resim: DSC_0331_zpswd9z0q9l.jpg]
[Resim: DSC_0332_zpscnwdnzu8.jpg]
[Resim: DSC_0334_zpsys7afp69.jpg]
[Resim: DSC_0335_zpsmy6x3c9f.jpg]
[Resim: DSC_0336_zpseffnjpa4.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Emir93
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Victorinox denildiğinde hep aklıma küçük bir sürü özelliği olan kırmızı çakılar geliyor. Bu model esaslı, gerçek bir bıçak olmuş.

Alıntı

(01-01-2016, 12:23 PM)1905sss demiş ki: Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Victorinox denildiğinde hep aklıma küçük bir sürü özelliği olan kırmızı çakılar geliyor. Bu model esaslı, gerçek bir bıçak olmuş.

Çok güzel bir modele benziyor. Çeliği nedir bilgi var mı?

Alıntı

(01-01-2016, 02:26 PM)ecorotti demiş ki:
(01-01-2016, 12:23 PM)1905sss demiş ki: Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Victorinox denildiğinde hep aklıma küçük bir sürü özelliği olan kırmızı çakılar geliyor. Bu model esaslı, gerçek bir bıçak olmuş.

Çok güzel bir modele benziyor. Çeliği nedir bilgi var mı?

Buraya telefondan ayrıntılı metin ve link yapıştıramıyorum.Wikipedia swiss army knife yazında çıkıyor.Yüzde 15 kromlu 0.52 karbonlu 56 hrc sertliğinde bir paslanmaz.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Swiss_Army_knife
Sanırım yaptım.

Alıntı

stainless steel, yüksek karbonlu çelik, 440C, internette inceleme yazılarında pek çok şey yazıyor çözemedim...

Alıntı

Sayın ecorotti, çeliğini bayağı bir araştırdım ama (Sayın 1905sss'nin dediği gibi) net bir bilgi yok. Saygılar.

Alıntı

Coca cola nın sırrı gibi saklıyor bunlarda. Üzerinde kullanılan çeliğin yazmadığı bıçaklara çok kızıyorum.

Bu aradamerak ettim, Sn. ecorotti bıçak ustaları bir çeliğe bakarak inceleyerek anlayabilir mi ne olduğunu? Cevabı bilmiyorum ama benim gibi normal kullanıcılar anlamıyor Smile

Alıntı

Analize gönderebiliriz. Bahsedilen oranlar T7 dediğimiz çelik gibi duruyor. Zaten victorinox klasiği bu çelik.

Alıntı

Yeni Gerber'ler. "Made in China". Tek el ile zor açılıyor, hatta açılmıyor, Smile ve başparmağı acıtıyor. Almak isteyene tavsiye etmem. Eşe dosta hediye gidecek.

Gerber Applegate Fairbairn Mini Covert Serrated (Beyaz-Pek iyi yapamamışlar, 10 dolara bu kadar olur Smile )
[Resim: 20160104_143836_zpsxii69wgb.jpg]

[Resim: 20160104_143739_zpsxii3ng4s.jpg]

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Erdini78,
Güle güle kullanın.Applegatelerden utangaç olan çalışma sistemi nedeniyle mi utanıp arkasını dönmüş? Smile

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi