Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
(06-08-2015, 12:54 AM)gaul demiş ki: ...lakin (ve ne yazık ki) biz uyurken düşman uyumadı...

Bu cümle yıllar önce aklıma Bosnalı kardeşlerimizle yaptığımız sohbetlerde geçen diyalogları getirdi. Hepsi ağız birliği etmişçesine bu cümleyi tekrarlıyorlardı. Özellikle şu cümleyi çok sık duydum; '' Biz mobilya, eşya, araba alacağız diye oyalanırken Sırplar sürekli silahlanmış...'' ...

Arkadaşlar, hepimiz sürekli siyasetçilere veya yöneticilere kusur buluyoruz, sürekli sihirli bir elin, sihirli bir değnekle, sihirli bir dokunuşla birşeyleri yoluna koymasını bekliyoruz. Ama asla dönüp bir kendimize bakmıyoruz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=12868

(04-08-2015, 10:01 PM)_burakko_ demiş ki:
(04-08-2015, 04:09 PM)sandeman demiş ki: Yönerge metninde bu husus açıkça geçse bile (ki geçmiyor) bununla ilgili başvuracağınız merciin "elli neyine yetmiyor, savaşa mı gidiyon?" cevabını vereceğini garanti ederdim.

Bugün olayı öğrenince ben sordum Sn.zaferS ve Sn.sendeman'ın tahmin ettiği gibi "elli neyine yetmiyor, savaşa mı gidiyon?" cevabını aldım. Big Grin

Gerizekalı şuursuz herifin silah arkadaşları sokak ortasında, çoluğunun çocuğunun yanında şehit ediliyor, verdiği cevaba bakar mısınız! Kimse kusura bakmasın ama, bu şuursuzlara o ay alacağı maaşı, ödeyeceği kredi kartı ekstresini veya araç kredisi taksidini düşünmeden '' Ahmak herif, uyan artık, zaten savaştayız! '' cevabını veremeyen hiçkimse, kusuru başkalarında aramasın.

Bir ara '' facebook '' sayfalarında bir Hasan Tahsin muhabbetidir almış yürümüştü, klavye kahramanları '' Vur de vuralım, öl de ölelim! '' sloganları ile çoşkuyu alıyor veriyordu. Ve bu boş tenekeden farksız ahmakların hiçbirisi Hasan Tahsin' e hiç kimsenin '' Vur! '' emri vermediğini aklına bile getiremiyordu.

Tarih boyunca motive, amaç ve hedefleri için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır milletler ve kavimler, tek kaygısı günlük hayatını alıştığı şekilde, mümkünse daha rahat bir şekilde devam ettirmek olan millet ve kavimlere galebe çalmıştır, bunun istisnası yoktur. Bugün izlediğimiz film de sıradan bir tekrar filmidir.

Neyse, kantarın topuzunu kaçırıp, '' Halkı kin ve düşmanlığa tahrik...'' suçu işlemeden noktayı koyalım.

Alıntı

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-03-2015, 11:06 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-06-2015, 05:19 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - lupus - 06-08-2015, 09:21 AM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 07-08-2015, 09:55 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 23-09-2015, 01:10 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 25-09-2015, 05:56 PM
RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Unregistered - 13-10-2015, 11:02 PM

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi