Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
Sn.Irdofdrknss

Makine yağı damlatın birkaç damla. Saygılarımla

Alıntı

Cevaplarınız için sağolun.

Alıntı

[Resim: 3E4B0355-C9A2-4981-BCEB-9412817848A6_zpsqiypge9e.jpg]

[Resim: 59B0CB1A-2D7E-498B-836B-88E9AF6A30A7_zpsouwvfprv.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kaan han
Fransız Douk Douk Efe av ticaret sayesinde geleneksel bıçaklara sayip olmaya devam ediyoruz.
Bu bıçak fransızlar tarafından sömürgelerde kaçan kölelerin burunlarının kesilmesinde kullanıldığı için kötü bir üne sahip.

çelik Carbon steel
kabze çelik

Kilitsiz silipjoint yaylı

http://i.Bu adres calismamaktadir/6ZVLB3.jpg

Alıntı

[Resim: IMG_0401a_zps3z5viwiz.jpg]

[Resim: IMG_0408_zpswrsbftmz.jpg]
[Resim: IMG_0415_zpstowoatqq.jpg]

Devamı geliyor Smile

Alıntı

[Resim: IMG_0410_zpsc9yrog22.jpg]
[Resim: IMG_0398a_zpsvcrtc4oi.jpg]
[Resim: IMG_0417_zpsjtjvdkqt.jpg]
Naçizane birkaç foto da benden.
Saygılarımla.

Alıntı

Shempp Rock Rolleyes

Alıntı

Sn TTD,

Güzel bir kolleksiyonunuz var. Kershaw ve SR yi uzun süre istedim. Ancak Schemp rock u ascimde incelediğimde 3mm lik kalınlığından dolayı vazgeçmiştim, Kershaw ı ise hiç görme imkanım olmadı. Bilgi verebilir misiniz.

Alıntı

Sn. turkmenoglu,

Öncelikle teşekkürler, Kershaw ergonomi olarak ve kabza materyali açısından oldukça iyi bir machete,elimde Cold Steel kukri machete de olması nedeniyle bir karşılaştırma yapabiliyorum.
Çok büyük bir problemi var,kılıfında bıçağı sabitlemek için kullanılan tekstil atkı çok dayanıksız ve kullanışsız.
Tek elle açmak neredeyse imkansız ve bu atkının ucundaki çıtçıt neredeyse 5-6 kullanışta yerinden çıkma aşamasına geldi.
Biraz daha zorlarsam atkıya birleştiği yerden kumaşı yırtacak,iki elimle çok hassas bir şekilde tek parmağımla dip tarafını bastırararak yırtılmasını engelliyorum fakat yine de fazla dayanmayacağı belli.
Cold steel kukri gibi kilit sistemi olan bir kılıf ile çok başarılı bir ürün olurdu bence.
Spyderco Schemp Rock ile mukayese edilemez boyut olarak neredeyse iki katı ve fiyatı 1/3 'ü kadar.

Saygılarımla.

Alıntı

Sahsen kilif yönünden bende muzdaribim. Daha önce Gerber Flik çok amaçli çaki kullaniyordum. Daha sonra Leatherman'a terfi ettim, ancak ikisininde kilifindan memnun degildim. Açma kapamaya bagli olarak "cirt" diye tabir ettigim kisimlari neredeyse tutmaz oldu. Bende gittim bir ayakkabiciya çitçit yaptirdim ve sorun halloldu Smile.

Saygilar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi