Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92FS Compact - Browning HP MK3 S
(14-07-2015, 02:17 AM)derinoz demiş ki: İtalyan Beretta mız ise arazi şartlarında takılma tıkanma bilmez, namlusu açık ve bakımı kolay 4*4 gibi...

Sn Derinöz,

Bhp salon beyefendi görüntüsünün yanında inanılmaz bir arazi aracıdır da Smile Aslında karadaki her yola uyar. Bhp ile bir arazi aracı kıyaslayacak olursak bu bir Hk veya Glock olur.

Beretta düzgün toleranslar ile üretilmesi durumunda fişek seçmeyen neredeyse her türlü beslemeyi yapabilen bir tabancadır. Beretta alacak olsam ilk bakacağım yer çok sıkı olması gereken toleransları olur.

Ancak her fişeği ateşleyebilen ve daha dayanımlı gövdeye ait bhp yi sadece şehir salonlarına yakıştırırsak, hem haksızlık hem de hata etmiş oluruz Smile

Ankara da iseniz bir gün yolunuz Silahşör e düşerse bir beretta arızalarını ve arıza adetlerini, bir de bhp arızalarını ve adetlerini sormanızı rica ederim.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın turkmenoğlu,

Bizim karşılaştırmamız tamamen mizansenik bir yaklaştırmadan ibaret. Yoksa asla BHP arazide kötüdür veya arazi şartlarında Beretta daha iyidir demek için değil... Hani bu tabanca kimin eline ve/veya beline daha yakışır gibi... Yoksa kırım adetleri karşılaştırması gibi bir amacım yoktu. Ki siz diyorsanız silahşöre gitmeye gerek görmem, üstad belirtmiş öyledir derim Smile

Saygılarımla

Alıntı

Estağfirullah Sn Derinöz, ben üstadlığı bırakın, ustalığı bırakın, kalfa olabilirim ancak.

Bakmayın maddi gücüm olsa direk beretta da envantere girerdi.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın turkmenoglu,

Ben ki çırağım sizin kalfalığınız bile bana ustalık olarak yeter... Ki siz hariç kimseye de size kalfa dedirtmem... Mütevaziliğiniz büyüklüğünüzden saygılar sunuyorum...

Benim çocukluğumda Colt 1., Beretta 2., BHP 3. olarak hayallerimi süslerdi. Bir Colt sahibi olmak çok uzun bir süre hayal olarak kaldı ve o yüzden Beretta özellikle de krom olanına bayılırdım. Sig Sauer ile tanışmasam ilk tabancam da büyük ihtimal Beretta olurdu. Ancak ne zaman ki emniyet silah şubede yeni plastik icra milli Beretta ları gördüm ve 20 yıl önceki eski bir 92F modelle yanyana inceleme fırsatı buldum, o zaman dedim ki Beretta kendisini bitirmiş... Şimdi Sayın cos30 un paylaştığı özel modeller eski aşkımı depreştirdi... O yüzden paylaşıma katkıda bulunmak istedim... Özel olan güzeldir, güzel olan özeldir Smile Sınırlı üretimler her zaman ilgimi çekmiştir... Amerika'da olsam veya envanter çeşitliliği madden kolay olsa mutlaka bir Beretta ben de edinirdim... Ama sınırlı olanlarından tabi ki, bu yeni hafifletilmiş ve Lupus Üstad'ın tabiri ile kimberizasyona uğratılmış olan modellerden değil...

Saygılarımla

Alıntı

(14-07-2015, 09:37 AM)derinoz demiş ki: Sayın shooter'a ayrıca kocaman bir teşekkür edeyim. Üstten görünüşü büyüttüğü icin de Sayın Merak'ı tekrar tebrik edeyim o zaman... Ilk tebrik doğruydu ama asıl vesile olan büyük tebriği atlamışım... Uyarı için teşekkürler Sayın Oberon...

Sn derinoz
Yeni trophy'nizi merak ediyoruz . BHP - Colt karşılaştırmasını da sizden bekliyoruz efendim Smile

Saygılar

Alıntı

her iki modelinde yeri ve özellikleri ayrı fakat ben 92fs compact derdim.

Alıntı

Merhaba,
Ben şahsen Beretta 92fs derim. Daha spor ve modifiyeye daha uygun.

Saygılarımla

Alıntı

(22-02-2017, 03:35 AM)meprolight demiş ki: Ben şahsen Beretta 92fs derim. Daha spor ve modifiyeye daha uygun.

Beretta 92 serisi bir tabancaya uygulanabilen ancak Browning HP' ye uygulanamayan modifiye işlemleri nedir?

En basit işlemlerden başlayalım, mesela gez ve arpacık değiştirmek istedik. Buyrun sürgüye işlem yapmadan klasik bir Beretta 92 serisi tabancaya fiberoptik veya Tritiumlu arpacık takın... Beretta, 92A1, M9A3, Brigadier gibi modeller haricinde klasik 92 serisi tabancaları hala sürgü ile yekpare arpacık ile üretiyor. 

Gelelim geze... Beretta' ya ayarlanabilir sportif bir gez takmak istediğinizde de seçenekleriniz kısıtlıdır. Sürgü yapısı ve içerikleri nedeni ile LPA ve benzeri klasik gezleri sürgüyü işleyerek alçak bir profille monte edemezsiniz. Yüksek profille monte ettiğinizde bu kez buna uygun yükseklikte bir arpacık monte etmeniz gerekir ki, yukarıda bahsi geçtiği üzere bu da ayrı bir karın ağrısıdır.  Standart arpacıkla kullanmak üzere ya yapısı daha yassı S&W revolver gezlerini sürgüyü işleyerek monte edeceksiniz ki, o bilgi, tecrübe, maharette usta bulmak ayrı bir karın ağrısı, ya da düşük profilli ancak sürgüden geriye kuyruk gibi uzanan LPA modellerini tercih edeceksiniz...

İskelet horoz, kurma parçaları, tetik, yaylar gibi ayrıntılarda da gerek Beretta, gerek Browning için fazlası ile seçenek mevcut. 

İsabet ve vuruş kararlılığı için yapılacak işlemlere gelince, Beretta' da namlu yüksüğünden, gövdedeki namlu ve sürgü raylarına kadar özel üretilmiş parçalarla takviyeler yapmanız gerekirken, fabrikadan çıktıkları halleri ile mekanik olarak zaten daha isabetli olan Browning' in sürgü ve gövde raylarına mastarlarla müdahale yeterli olacaktır...

Hasılı kelam, sanırım Beretta ve Browning üzerinde yapılabilecek modifiye işlemleri konusunda tecrübelerimiz çok farklı minvalde...

Saygılar.

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
ugurucar57, heisenberg, asuspc, tirendaz, zarif_, fuat_61, sem, Sabri, OnurD, tekoglu, yavuzmete, alpago, derinoz, Kanuni
Sayın lupus,
Beretta için modifiye uygun derken, mekanik olarak değil görsel olarak daha cezbedici şeyler yapanları gördüğüm için söylemiştim. Ben her koşulda Beretta Fs92'nin görsel olarak yapılan modifiyeli hallerine bayılıyorum
Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi