Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TSK polimer tabanca alımı yapıyor
Dzkk tabanca alımında sarsılmazı tercih etmiş...

http://www.c4defence.com/sahil-guvenlik-...tasiyacak/

Alıntı

Sayın Üyeler,

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapmakta olan ve halihazırda 7,65 mm. Vzor, 7,65 mm. Beretta ve Kırıkkale gibi küçük çaplı zati demirbaş tabancalara sahip olan personelden bu silahların teslim alınıp yerlerine 9x19 mm lik tam boy hizmet tabancası verilmesi ile ilgili son durum hakkında bilgisi olan var mı?

Hepinize saygılar.

Alıntı

(03-04-2016, 12:23 AM)mlm demiş ki: Sayın Üyeler,

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapmakta olan ve halihazırda 7,65 mm. Vzor, 7,65 mm. Beretta ve Kırıkkale gibi küçük çaplı zati demirbaş tabancalara sahip olan personelden bu silahların teslim alınıp yerlerine 9x19 mm lik tam boy hizmet tabancası verilmesi ile ilgili son durum hakkında bilgisi olan var mı?

Hepinize saygılar.

Sayın mlm, bildiğim kadarıyla TSK çapında gerçekleştirilecek projeyi Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) yürütüyor. Yerli firmalara istenilen özellikler (Yanlışım olabilir, polimer gövde, tam hizmet boyutunda, 700 gramdan daha hafif olmalı vb.) dosya halinde teslim edilmiş, firmalar çalışıp teklif sunacaklar. 2016 yılı sonuna kadar tekliflerin teslim edilmesi öngörülüyor. Benim öngörüme göre ilk tabancanın sahibine teslim edilmesi 2018 yılından önce gerçekleşmez.

Alıntı

Sayın Survivor1970,

Yanıtınız için çok teşekkürler, tabancanın polimer gövdeli olacağı yönünde kesin bir bilgi var mı acaba?
Açıkçası bu yıl -sanıyorum yerli- bir silah alacağım, alım belgem geldi, imkanlarım nispetinde ve forumdan edindiğim kıymetli bilgiler ışığında kendimce doğru bir silah seçmek için çaba sarf ediyorum. Zati demirbaş tabancalarımız ihale sonunda polimer olacaksa eğer, bu husus bu yıl alacağım silah hakkında belirleyici olacak.

Saygılar.

Alıntı

Merhabalar; Jandarma personelinden geçen sene 7.65 mm tabancalar toplandı. Yerine Sarsılmaz Kılınç 2000 mega teslim edildi.Değiştirmek istemeyenler için bir işlem yapılmadı.İyi akşamlar

Alıntı

(03-04-2016, 05:10 PM)mlm demiş ki: Sayın Survivor1970,

Yanıtınız için çok teşekkürler, tabancanın polimer gövdeli olacağı yönünde kesin bir bilgi var mı acaba?
Açıkçası bu yıl -sanıyorum yerli- bir silah alacağım, alım belgem geldi, imkanlarım nispetinde ve forumdan edindiğim kıymetli bilgiler ışığında kendimce doğru bir silah seçmek için çaba sarf ediyorum. Zati demirbaş tabancalarımız ihale sonunda polimer olacaksa eğer, bu husus bu yıl alacağım silah hakkında belirleyici olacak.

Saygılar.

Sayın mlm,

Bildiğim kadarıyla polimer gövdeli silah alımı yapacaklar. Ancak mevcut yerli polimer tabancalar istenen kriterleri karşılayamıyormuş, işin özü biraz çalışmaları gerekecek. Ancak ilerleyen dönemde, yerli firmalar kriterleri karşılayamayıp yan çizerlerse SSM tarafından, standartlarda değişikliğe gidilebilir. Bu yüzden sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum. Bence gönlünüzden geçen tabancayı alın.

Saygılar...

Alıntı

Sayın Ulusoy43, Sayın Survivor1970; çok teşekkürler, saygılar.

Alıntı

Emekli bir Silahlı Kuvvetler mensubu olarak bende bu konuyu merak ediyorum Hava Kuvvetleri sayfasında son aşamaya gelindiği ve 2017 yılı yazında dağıtıma başlanabileceği yazıyordu

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi