Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TİSAŞ M1911, 5 YIL SONRA...
Girsan'ı henüz detaylı inceleme imkanım olmadı ama Tisaş'ı bu hale getirinceye kadar neler çektiğimi bir Allah bilir, bir de ben.

Alıntı

Bir de Dursun Usta. Smile

Alıntı

(02-06-2015, 04:28 PM)ORTAÇ demiş ki: Girsan'ı henüz detaylı inceleme imkanım olmadı ama Tisaş'ı bu hale getirinceye kadar neler çektiğimi bir Allah bilir, bir de ben.

Sn Osman hocam, geçen günkü girsan ziyaretinize binayen şimdi kanaatiniz nedir. tisaş 1911 mi, girsan 1911 mi? Benim için kanaatiniz önemlidir, yakında taşıma alabileceğim gibi gözüküyor eli yüzü düzgün bir 1911 almayı düşünüyorum.
Saygılar

Alıntı

(09-10-2015, 11:43 PM)AdesSa demiş ki: "yakında taşıma alabileceğim gibi gözüküyor eli yüzü düzgün bir 1911 almayı düşünüyorum."

1911'lerin, özellikle yerli olanlarının atış ve hobi amaçlı kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Taşıma sebebinizi bilmemekle beraber, 1911'lerin mermi, şarjör seçen silahlar oluğunu duyduğumdan iyice araştırmanızı öneririm. Saygılar.

Alıntı

Sn xxglockxx, cirodan taşıma durumu mevcut olacak. Almayı düşündüğüm silahı her daim üstümde taşımayıda düşünmüyorum. Almışken 1911 model silahları kendimi bildim bileli ruhumun bir parçası gibi görürüm. Elbette taşımaya ithal almayı bende isterim ama $10000 kaptırmatöre vermek bu devirde ayıptır, günahtır. Sig 1911 ler ise ben gördüğüm vakit tükendi, kader nasip etmedi. Yeni parti beklemelimi onuda bilmiyorum, bu arada yerli modellere yöneldim, araştırmam alana kadar sürecek Wink

Alıntı

(09-10-2015, 11:43 PM)AdesSa demiş ki:
(02-06-2015, 04:28 PM)ORTAÇ demiş ki: Girsan'ı henüz detaylı inceleme imkanım olmadı ama Tisaş'ı bu hale getirinceye kadar neler çektiğimi bir Allah bilir, bir de ben.

Sn Osman hocam, geçen günkü girsan ziyaretinize binayen şimdi kanaatiniz nedir. tisaş 1911 mi, girsan 1911 mi? Benim için kanaatiniz önemlidir, yakında taşıma alabileceğim gibi gözüküyor eli yüzü düzgün bir 1911 almayı düşünüyorum.
Saygılar

Sayın AdesSa,
Prensip olarak hiç bir markayı öne çıkarabilecek tarzda öneri ve kanaatimi sosyal medya ortamlarında paylaşmıyorum.
Her yerli markaya olan mesafem ayni.

Alıntı

Sn. ORTAÇ, nasıl yani, tamam öneri vermeyin ama en azından kalite babında karşılaştırın. Var olan bir şeyi söylemek hiçbir markayı ne yermez ne de yükseltmez. Biz burada zaten silahların görüntüsüne bakarak alabilecek insanlar değiliz. Biz kaliteyi, ekonomiyi ve satış sonrası hizmet kriterlerine göre silah arayan kişileriz.

Bu konuda da sizden sadece ilk kriteri, yani kaliteli olanı belirtmenizi rica ediyoruz. Yoksa kusuruma bakmayın ama bu yaptığınız çalışmalar amacından (belki de bizim algıladığımız amaç sizinkinden farklı da olabilir, bilemem) sapmış olur.

Saygılarımla.

Alıntı

(10-10-2015, 02:13 PM)ORTAÇ demiş ki:
(09-10-2015, 11:43 PM)AdesSa demiş ki:

Saygılar

Sayın AdesSa,
Prensip olarak hiç bir markayı öne çıkarabilecek tarzda öneri ve kanaatimi sosyal medya ortamlarında paylaşmıyorum.
Her yerli markaya olan mesafem ayni.

Sn Ortaç üstad, sevgili büyüğüm,

Biz açıklamalarınızı, videolarınızı, paylaşımlarınızı dikkatle takip ediyoruz ki ne öğrenirsek kardır diye. Tabanca alacağımız zaman sizin söylediklerinize bakıyoruz. Ben mne poligona gidip sizin incelediğiniz tabancalar ile atış yapıyorum deniyorum. Üstad beğendi ise iyidir diye. Bugünde gittim biliyor musunuz? ( Tabii kendim gibi çok tecrübeli olmayanlardan bahsediyorum. Genellemiyorum, yanlış anlaşılmasın. Yoksa çok tecrübeli, kendi bilgisi yeterli olan çok sayıda üyelerimiz var tabi ki ) )

Her yerli firmaya aynı yakınlıkta olmalıyım nedemek anlayamadım efendim. İncelediğiniz iki tabancadan biri size göre çok iyi diğeri size göre kusurlu ise bunu bize söylemeyecek misiniz? Benim veya başka bir dostumuzun yanlış seçim yapmasına göz mü yumacaksınız bile bile? Bu şey gibi olmuş; Ben biliyorum hangisi iyi ama size söylemem...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
asicocuk
Sanırım Sayın Ortaç üstadımız şu iyi bu kötü şeklinde anlaşılabileceğinden çekindiği için öneride bulunmak istemiyor. Ancak daha önce örneğin Sn. Lupus'un HS / Glock karşılaştırmasında yaptığı şekilde, iki markanın artı ve eksi yönlerini belirtir bir kısa karşılaştırma yapabilirse herhangi bir artniyetli çıkarımın da önüne geçilmiş olur.

Bu da yön gösterici bir çalışmadır bence.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi