Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TİSAŞ M1911, 5 YIL SONRA...
Hamsili 1911' in beş yıl ve birkaç çok bin atım sonraki durumu.

Buyurunuz.

Saygılar.

Osman

Alıntı

Sn. Ortaç ,her videonuzu büyük zevkel izliyorum. 1911'e yapılan modifiyeler nelerdir acaba ,bunu yapmak mümkün mü acaba ve ne kadara patlar böyle bir modifiye. Teşekkürler.

Saygılar.

Alıntı

Emeğinize sağlık Osman Ağabey'im.

Alıntı

(24-02-2015, 11:57 AM)Machete demiş ki: Sn. Ortaç ,her videonuzu büyük zevkel izliyorum. 1911'e yapılan modifiyeler nelerdir acaba ,bunu yapmak mümkün mü acaba ve ne kadara patlar böyle bir modifiye. Teşekkürler.

Saygılar.

Sayın Machete,
1911' ler belki de en çok modifiye kabul eden silahlardır.
Ancak önce amacınızı belirlemeniz, sonra da silahınızın güvenirliğini bozmadan modifiye edebilecek kadar ustalaşmanız gerekir.
Masraf ta istenilen değişikliklere bağlıdır.
Şunu da belirteyim, artık Tisaş 1911' ler eğer kozmetik revizyonlar istemiyorsanız çok az bir bütçe ile modifiye edilebilecek duruma ulaştı. Yani benim harcadığım emek ve parayı artık harcamak zorunda değilsiniz.
Belki de, 3 kiloluk bir tetiğe razıysanız olduğu gibi de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Saygılar.
Osman

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Sn.Ortaç, öncelikle cevap için teşekkür ederim. Amacım poligon atışı , temizlik sonra kutusuna , ardından kutusundan çıkıp poligona döngü bu şekilde olacak böyle olmuşken de en son 45 ACP'ye sardım.

Saygılar.

Alıntı

Sn Ortaç,

9mm lik versiyonları aklımda yer etmedi değil. Ancak ben 3 4 sene önce elime aldığımda çok fazla işçilik kusuru görerek geri bırakmıştım. Hatta stand görevlisinin saçmalaması hala kulaklarımda.

Sizce güvenlik amaçlı kullanılabilecek bir silah olarak evde tek tabanca olarak alınabilir mi?

Saygılarımla

Alıntı

(24-02-2015, 09:54 PM)turkmenoglu demiş ki: Sn Ortaç,

9mm lik versiyonları aklımda yer etmedi değil. Ancak ben 3 4 sene önce elime aldığımda çok fazla işçilik kusuru görerek geri bırakmıştım. Hatta stand görevlisinin saçmalaması hala kulaklarımda.

Sizce güvenlik amaçlı kullanılabilecek bir silah olarak evde tek tabanca olarak alınabilir mi?

Saygılarımla
Haklısınız, benim ilk aldığım karbon çeliği modelinde de bir çok işçilik ve malzeme hataları vardı. Geçen beş yılda Tisaş kaliteyi çok arttırdı ama yine de arada kaçan bazı hatalar olabiliyor.
9 mm modelini henüz deneyemedim, firma ile konuştum tüm modelleri incelemek üzere bir fabrika gezisi için sözleştik ancak henüz tarihi kesinleşmedi.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sn. ORTAÇ, bir 1911 aşığı olarak iki gündür tüm yazılarınızı okudum ve videolarınızı izledim. Elinize kolunuza sağlık ve teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Ben de yakın zamanda bir 1911 alarak aranıza katılacağım inşallah. Değişim parcalarının listesini siz ve diğer üstadlar sayesinde yaptım sayılır, tekrar minnet ve teşekkürlerimi sunarım sizlere.

Son 5. Yıl videonuzda 1911' iniz harika görünüyor, tam benim istediğim renk ve kabza kapakları çok güzel. Kabza kapaklarını nereden temin ettiniz öğrenebilir miyim?

Teşekkürler....

Alıntı

Sn Aytuğ,

Dilerseniz önce Sn ORTAÇ' a hangi silahı taşıdığını, envanterinde hangi silahlar olduğunu sorun. Sonra bu tabancayı sadece atıcılık ve spor amacı ile mi kullanıldığını, yoksa güvenlik amacı ile de bu tabancayı kullanılıp kullanmadığını sorun.

Ben sizin yerinizde olsam, bu iki sorudan ve aldığım cevaplardan sonra, silahta hangi sıkıntıların yaşandığını, nelerin değiştirildiğini, ne revizyonlar yapıldığını da sorardım. Ve tüm bunların ne kadar bedel ve zaman aldığını da sorardım.

Zira bunlar, silahın renk ve kabzalarından daha önemli detaylar. Ha, zaten ikinci veya üçüncü silah olarak zevk için alıyorsanız, o zaman benim sözlerim anlamını yitirir.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın Ortaç.

Bu 1911 modelin bir telif hakkı yok mu ? İsteyen her firma kopyalayabilir mi?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi