Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta APX
İncelemeyi yapan kullanıcının ingilizcesi biraz sıkıntılı, genel olarak Beretta APX ;

Alıntı

Silahı elime almadım ama sürgüdeki o kertikler hayırlı bir şey mi ? Kılıftan belden çekerken sorun çıkarmaz mı ?

Herr G.G. vermişti formülü halbuki daha önce.

Alıntı

Bu silahı yeni gördüm çok beğendim. İnşallah Türkiye de bir gün satışa çıkar hayran kaldım

Alıntı

Beretta APX ile ilgili düzgün bir inceleme videosu nihayet yayınlandı.

Alıntı

Videoda anlatılanları da kısaca özetleyecek olursak;
Silah polimer yapı ve modüler şasi(seri numarası şasi üzerinde) üzerine inşaa edilmiş, SIG SAUER P320 ile bu bakımdan benzer yapıda.
Dikkati çeken ilk konu olan sürgü üzerindeki kurma kertikleri elbette. İncelemeyi yapan bu yapını çok kullanışlı olduğunu, sürgünün her noktadan manipüle edilebildiğini uygulamalı olarak gösteriyor.
Gez-Arpacık 3 noktalı sistem, kanalları piyasadaki diğer ürünleri ile uyumlu değil, gez noktaları küçük, buna karşılık büyükçe bir arpacık noktası var.
Silahın dışında aktif bir emniyet yok. Kabze sırtı değiştirilebiliyor. Şarjör altlığının çıkıntısı yüksek, şarjörü takarken parmağı sıkıştırmak mümkün. Kabze üzerindeki desen ve işlemeler pozitif, ele güzel geldiği ve atış aksının düşük olduğu belirtilmiş.
Silah 2 şekilde sahra sökümü yapılabiliyor.
Biri, sökme manivelasına ters taraftan basarak boşa çıkarmak, boşa çıkan manivelayı çevirip tetiğe basıp sürgüyü sökmek.
Diğeri, silahı kurduktan sonra sürgüyü hafif geri çekip gövde üzerinde arkada bulunan düğmeye sivri bir cisimle bastırarak iğneyi boşa çıkartmak ve sökme manivelasını çevirip sürgüyü öne sürüp çıkartmak şeklinde.
Modüler şasi olduğundan dolayı değişik boyda ve renkte kabzeler edinebilmek mümkün.
Tetik çekildiğinde kabze üzerinde bir pin yukarı doğru çıkıyor. Bunun neden yapıldığına bir anlam verilememiş.
Kabze sırtı farklı ellere uyum için değiştirilebiliyor ancak sökmek biraz zahmetli. Ancak bu sürekli yapılan bir işlem olmadığı için olumsuz bir yorum yapılmamış.
Tetik korkuluğunun boyutları itibari ile eldiven ile kullanmaya da imkan veriyor.
Son olarak da tetiğin CZ P10C ya da Walther PPQ kadar iyi olmadığı, plastik bir hissi olduğu; ancak yine de ilk jenerasyon Smith Wesson M&P'lerden ve Glock 'dan daha iyi bir tetiğe sahip olduğu söylenmiş.
Bu özeti kulağımda videoyu izlerken yazdım, hatam olduysa affola.
Saygılarımla.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Pistov, Sakin, ErDiNi78, sem, Antiterör, PersonalDefence, Oberon, xeorx, defender45acp, zorlu54

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi